Sima győzelem és revans az Ajka ellen

Tavaly októberben elképesztően izgalmas mérkőzésen veszített pontot, azaz játszott 4-4-es döntetlen a Répcelaki SE szuperligás tekecsapata az Ajka otthonában, a mai visszavágó azonban már sima vasi sikerrel zárult.

Az ifjúsági találkozón répcelaki részről Varga Bence és Simon Szabolcs is magabiztosan nyerte meg a párharcát, így a hazai U23-as duó 4-0-s (1041-991).

RepcelakAjkaIfi2021 04 24

A felnőtt ütközetet nagy elánnal kezdte a vendéglátó gárda: ifj. Móricz Zoltán már a harmadik szettben bebiztosította a pontszerzést a korábban Répcelakon is megforduló Fodor Szilárd ellen, Horváth Zoltán pedig szenzációs formában gurítva, 657 fát ütve, nem kevesebb, mint 176 (!) egységnyi különbséggel múlta felül aktuális vetélytársát.

A második körben Bíró Patrik (603 fa) és Tóth Áron (568 fa) növelte a répcelaki pontok számát, így a finis előtt 4-0 arányban, valamit behozhatatlanak tűnő 242 fás előnnyel vezettek a hazaiak.

A répcelaki tekések a záró szakaszban sem engedtek ki, ez pedig még két egyéni pontban mutatkozott meg, miután Molnár Pál 590-, Pintér Károly pedig 614 fával győzte le ellenfelét, a Répcelak pedig összességében 8-0-ra (3604-3266) a vendég Ajka Kristály SE együttesét.

RepcelakAjkaFelnott2021 04 24

A tabellán továbbra is harmadik Répcelak legközelebb május 1-én, 13 órától a Szeged otthonában lép pályára.