Drámai végjáték a vasi tekerangadón, 1 (!) fa döntött a Szentgotthárd javára

Teke hírek Répcelaki SE Találatok: 808

Borítékolható volt, hogy kifejezetten nehéz mérkőzés vár a Répcelaki SE szuperligás tekéseire szombaton Szentgotthárdon, ahol a harmadik helyen álló vendégek, és a negyedik pozíciót birtokló hazai együttes méri össze az erejét, a találkozó pedig drámai finisben, mindössze 1 (!) fa különbséggel dőlt el.

Már az ifjúságiak találkozója is szorosan alakult, és nagyon értékes sikert begyűjtve a répcelaki fiatalok (Simon Szabolcs és Varga Bence) 4-0 arányban (1139-1124) győztek.

Az ország egyik legjobb, legeredményesebb pályáján megrendezett ütközet felnőtt összecsapásának első sorában Cseh Bence viszonylag simán múlta felül Bíró Patrikot (612-573), a másik párban pedig óriási tűzijátékot rendezett Cserpnyák Martin és Horváth Zoltán, a 120 vegyes sorozat végén pedig utóbbi tekés örülhetett (656-649).

A középső sorban fej-fej mellett haladtak egymással a vetélytársak, végül mindkét pontot a hazai játékosok hozták el: Roman Walcher Molnár Pált (621-587), Cserpnyák Árpád pedig Tóth Áront győzte le (597-579).

A finisnek nagyon nehéz helyzetből futott neki a Répcelak, miután a Gotthárd nem csak 3-1-es, de 84 fás előnyben is volt, ennek ellenére Pintér Károly, és a csapatkapitány ifj. Móricz Zoltán is óriási akarással vetette bele magát a küzdelembe. A hátrány – vagy hazai szemszögből előny - gyorsan csökkeni kezdett, miután ifj. Móricz azonnal 188 fás szettel kezdett. A teljesen nyitott váló találkozón a cseréhez, azaz a Somodit váltó Takácshoz nyúlt a Szentgotthárd, aki fontos pontot hozott a vendéglátóknak.

Közben a másik „ágon” drámaian alakult a végjáték: a záró gurításban ifj. Móricz telire dobhatott úgy, hogy 9 fa volt a Répcelak lemaradása, így egy tökéletes gurítással (ami ebben a helyzetben nyilvánvalóan extra nehéz) döntetlenre menthette volna a korábban elúszni látszó mérkőzést. Csapatkapitányuk rövid koncentrálás után remek dobást indított útjára, nyolc fa azonnal el is dőlt, és megremegett a kilencedik is, el azonban nem dőlt, így végül a Thermalpark Szentgotthárdi VSE 5-3-as, egyetlen fa különbségű győzelemmel (3643-3642) gyűjtötte be a 2 bajnoki pontot, és lépett fel a tabella harmadik pozíciójába.