Egy góllal jobbnak bizonyult a Büki TK

Répcelaki SE-Büki TK 0:1 (0:0)

Répcelaki SE: Tóth Jenő. Rácz Milán. Tóth Dominik. Horváth Tamás. Havasi József. Sipos Bence. Palkó Bálint. Tar Ádám. Antal Gellért.(Prystupa kristóf 52') Verasztó Barnabás.(Joó Gergő 61') De Paula Alex >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Napsütéses szeles időben gyülekeztek a szurkolók a találkozóra Répcelakon,ahol hat pontos találkozóra került sor. A Répcelak 22 ponttal a hetedik,míg a vendégek 19 ponttal a nyolcadik helyen álltak a mérkőzés előtt. Egy góllal volt jobb a Répcelak a gólarányt tekintve,tehát egy vendég siker esetén a két csapat helyet cserél a tabellán,míg hazai győzelem esetén hat pontra nőtt volna a Répcelaki előny. Németh Bence és Ódor Gergő nem állt rendelkezésére Balassa Péternek,de így is bő keretből meríthetett a csapat mestere.

A mérkőzés első negyed órájában nem forogtak veszélyben a kapuk,de az idő elteltével sem változott a játék képe,a vendégek többet birtokolták a labdát,de inkább mezőnyben gyűrték egymást a felek. A félidő derekán egy vendég beadást követően a büntető területen belül lőhettek kapura a Bükiek,Rácz Milán a bal kapufánál állva,a gólvonalról rúgta ki a labdát a mezőnybe. Nem sokkal később a Répcelak is megszerezhette volna a vezetést,ám De Paula Alex közeli lövése a kapu felett hagyta el a játékteret. Az első félidő visszafogott játékot hozott,kevés volt az említésre méltó esemény,a kilátogató szurkolók egy gólos mérkőzést emlegettek.

A mai nap De Paula Alex és Verasztó Barnabás nem tudott betalálni az ellenfél kapujába.

258148645 2477883855676080 1922793930663204273 n

A második játékrészt a vendégek kezdték jobban,támadólag léptek fel. Az 53. percben jobb oldalról a hazai térfél közepéről végezhettek szabadrúgást a Bükiek. A kapu hosszú oldalára érkező labdára Németh Tibor lecsapott a tétovázó védők gyűrűjében, igazított a játékszeren,majd az ötös vonaláról a bal sarokba lőtt. 0:1 Továbbra is a vendégek birtokolták többet a labdát,egy gyors vendég kontrát követően a kapusra vihették a labdát,ám Tóth Jenő remekül lépett ki a kapuból és ellenfele lábára ütötte a labdát,a labda pedig az alapvonalon hagyta el a játékteret. A Játékvezető azonban mindenki döbbenetére a büntető pontra mutatott...a partjelző konzultációra hívta főnökét és abban maradtak,hogy ez bizony kirúgás lesz... A Répcelakot még Verasztó Barnabás kisebb sérülése is hátráltatta,akit le kellett cserélni.Egészen a mérkőzés hajrájáig a Bükiek irányították a játékot,az történt a pályán amit a vendégek akartak. Az utolsó tíz percre felpörgött a Répcelak és a kapujához szegezte ellenfelét. Több lehetőség is adódott a Büki kapu előtt. Egy lövés először a saját játékosba akadt el,majd az ismétlés centikkel ment el a jobb alsó sarok mellett. A bal oldalról érkezett a kapu elé egy remek beadás,amit De Paula Alex mellel látványosan maga elé tett,majd a kapussal szemben hat méterre lőhetett,ám a vendégek kapusa nagy bravúrt bemutatva hárítani tudott. A három perc hosszabbításban pedig a Büki alakulat lenyelte a játékszert,ekkor már nem tudott veszélyt teremteni csapatunk a Büki kapu előtt,a hármas sípszó pedig azt jelentette hogy a vendégek szerezték meg a győzelmet.

Vendég szabadrúgás a második játékrészben

258783364 2477882589009540 5411676748084057624 n

A vendégek megérdemelt győzelmet arattak,a Répcelak csupán az utolsó tíz percben mutatta azt,ami elvárható lett volna az egész találkozón. Összességében egy alacsony színvonalú,kevés említésre méltó eseményt hozó mérkőzésen a győzelemért többet tevő Bük egy góllal jobbnak bizonyult. Így a két csapat helyet cserélt a tabellán,csapatunk a nyolcadik helyről várhatja a tavaszi folytatást. Fiatal csapatunk rapszodikusan teljesített az ősz folyamán,a megszerzett 22 pont sem rossz teljesítmény,de ennél sokkal többet lehetett volna szerezni nagyobb rutinnal a hátuk mögött. Reménykedjünk a jó tavaszi folytatásban! A csapatnak és edzőjének jó pihenést,kellemes ünnepeket mindenkinek! Tavaszra pedig jó felkészülést! Hajrá Répcelak! Szerző: Finta László >>További képek>>