Gyenge színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet

Répcelaki SE-Rábapayi KSK 1:1 (1:0)

Répcelaki SE: Tóth Jenő. Havasi József. Tóth Dominik. Prystupa Kristóf.(Ódor Gergő.46') Rácz Milán. Horváth Tamás. Palkó Bálint. (Markó Máté.76') Sipos Bence. Joó Gergő.(Németh Bence.62') Verasztó Barnabás. De Paula Alex  Gsz.: Verasztó Barnabás 46'  >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Két tizennégy pontos csapat mérkőzésére került sor vasárnap délután a verőfényes őszi napsütésben a Szarka Zoltán sporttelepen. Mind a két csapat vereséget követően lépett pályára,a vendégek hazai pályán kaptak ki a Táplán ellen(1:3) míg csapatunk a Haladás otthonában szenvedett vereséget(0:3) A hétvégén a Haladás Lukácsházán nyerni tudott 7:0-ra,tehát tényleg az egyik legjobb csapatról beszélhetünk a bajnokságban. Visszatérve a szomszédvári találkozóra,ahol hat pontos mérkőzésre vonultak ki a zöld gyepre a felek,a mérkőzés kimenetele háromesélyesnek volt mondható,talán a hazai pálya előnye billentette a Répcelak felé a mérleg nyelvét.

A találkozó hazai mezőnyfölénnyel kezdődött. Egy középre adott labda De Paula Alexet találta meg,aki tisztára játszotta magát,majd közelről a léc fölé lőtte a labdát. Tehát hamar megszerezhette volna a vezetést csapatunk. A helyzetet követően továbbra is a Répcelak irányította a játékot,a vendégek szórványos támadásai nem jelentettek veszélyt a hazai kapú előtt. Sokáig mezőnyben gyűrték egymást a felek,sok volt a hiba a játékban,majd a  félidő hajrájához közeledve egy jobb oldali hazai támadás végén lehetőség alakult ki a gólszerzésre,ám a büntetőterületen belül kialakult tömörülésből ha nehezen is,de a védelem tisztázni tudott. A félidő hosszabbításában,amikor már mindenki elkönyvelte a gólnélküli félidőt,egy kapu előtti labdaszerzésből gyors hazai kontra támadás futott végig a bal oldalon,majd remek passzt követően Verasztó Barnabás elé került a labda,aki a kapussal szemben kilőtte a jobb alsó sarkot 1:0 A gól után már nem maradt idő középkezdésre,így a Répcelak térhetett előnnyel pihenőre a szünetben.

A támadások elhaltak a védelmek gyűrűjében,kevés volt a lehetőség a gólszerzéshez

247616498 2453686714762461 6295809534973382538 n

A második játékrész képe nem változott,továbbra is hazai mezőnyfölénnyel telt az idő,a kapuk nem forogtak veszélyben,továbbra is sok volt a hiba a játékban mind a két oldalon.A félidő derekán egy bal oldali támadás után Joó Gergő tört be a büntető területre,ahol ütköztek a támadóval,a játékos gyanús körülmények között került a gyepre,de a játékvezető sípja néma maradt. Aztán ahogy ilyenkor lenni szokott,egy könnyű síppal befújt szabadrúgást rúghattak kedvező helyzetből a vendégek,a labda mögé Németh Gábor állt,aki a sorfal mögött eltekerte a játékszert,a labda pedig védhetetlenül a jobb felső sarokba vágódott. 1:1 A játék kiegyenlítetté vált,mind a két csapat szerette volna megnyerni a találkozót,ám hiába alakultak ki lehetőségek a kapuk előtt,a játékosok hibát hibára halmoztak. A mérkőzés végéhez közeledve a játékvezető két percet hosszabbított...na most a Sárvár ellen három csere mellett öt perc,most öt csere és sérülések mellett két percet húztak rá a felek. Érdekes megközelítések ezek játékvezetői szempontból...mindenesetre a lefújást követően megosztoztak a pontokon a csapatok.

Az egyenlítő gól előtti pillanatok.

247592024 2453687068095759 1708508006078876214 n

Egy sok hibával tarkított küzdelmes mérkőzésen a látottak alapján egyik csapat sem érdemelt győzelmet,a színvonal kívánni valót hagyott maga után. Talán egyszer megéljük,hogy kapunk a sporiktól egy kis hazai pályát és az ilyen mérkőzéseket megnyerjük,bár ne ők segítsenek,de a büntető gyanús helyzetet nem kaptuk meg,viszont a kapú előtt könnyen befújt  szabadrúgást követően a semmiből tudott egyenlíteni a vendég Rábapaty,a gól után lett nyílt a találkozó,ahol akár meg is nyerhették volna a mérkőzést a vendégek. De a mai nap nem érdemelt győzelmet egyik csapat sem,mert a rengeteg hiba ráyomta a bélyegét a találkozóra. Jövő hétvégén Szentgotthárdon lehet gyarapítani a győzelmek számát. Hajrá Répcelak! Szerző: Finta lászló >>További képek>>