A jól játszó Haladás ellen nem volt esély a pontszerzésre

Haladás VSE-Zanat SE-Répcelaki SE 3:0 (2:0)

Répcelaki SE: Tóth jenő. Havasi József. Tóth Dominik. Ódor Gergő. (Markó Máté.36') Rácz Milán. Palkó Bálint. Antal Gellért.(Joó Gergő 46') Sipos Bence. Horváth Tamás. Verasztó Barnabás. De Paula Alex.

A jó erőkből álló Haladás VSE Zanat SE csapatához látogatott szombat délután a Répcelak. A hazaiak a Haladás stadion melletti füves pályán fogadták labdarúgó csapatunkat. A Haladás az elmúlt három fordulóban magabiztos győzelmeket aratott,míg a Répcelak a Sárvár ellen tudott pontot szerezni,vagy inkább vesztett két pontot a 94. percben. Tehát két fiatal jó csapat mérte össze tudását Szombathely szívében.

Mindjárt a mérkőzés elején magához ragadta a játék irányítását a Haladás,gyorsan járatták körbe a labdát,majd jó passzokkal jutottak el a Répcelaki kapu elé. csapatunk szórványos ellentámadásokkal próbálkozott. Két ígéretes beadás is volt a hazai kapu előtt,de ezek nem találtak embert. A vendég kapu előtt több lehetőség is kialakult,Tóth Jenőnek kellett töbször játékba avatkoznia,két ízben pedig nagyot védett.  A 23. percben a hazai kapu előtt pattogott a játékszer,majd egy középre adott labdára lecsaptak a hazaiak,majd gyors kontra bontakozott ki,másodpercek alatt átrohant az ellentámadás a pályán,majd a középre adott labdára érkező Szenczi Bence közelről a léc alá juttatta a labdát. 1:0 Elkerülhető gól volt,senki nem állította meg a támadást akár szabálytalanság árán sem.  Tovább tartott a hazai mezőnyfölény,a Haladás a megyei bajnokság színvonalát meghaladó sebességgel közlekedett a zöld gyepen. A 32. percben egy menetrendszerűen érkező hazai támadás végén a labda megint a kapu elé került,ahol az érkező Szenczi Bence a kaputól pár méterre a kapuba lőtte a labdát. 2:0 A játék képe a hajrában sem változott,a hazaiak uralták a játékot,akár nagyobb arányban is vezethettek volna az első játékrész végére,Tóth Jenő szép védései kellettek hogy ne legyen nagyobb a különbség az első negyvenőt perc után.

Ma nem volt egy súlycsoportban a két alakulat.

246019218 2446790018785464 653582198941757171 n

A második félidő is hazai támadásokkal kezdődött,csapatunk erejéből csupán a védekezésre futotta,majd ahogy telt az idő kiegyenlítetté vált a játék,már voltak vendég támadások is,amik eljutottak a Haladás kapuja elé. A félidő felénél egy hazai támadás a büntető területen ért véget,a Szombathelyi játékosok és szurkolók szabálytalanságot véltek felfedezni,de a játékvezető sípja néma maradt. A 70. percben egy jobb oldali vendég támadást követően a középre adott labda De Paula Alex elé került,aki egyből lőtt,ám lövését a hazaiak kapusa hatalmas bravúrral védeni tudta. Ez a jelenet változtathatta volna meg a mérkőzést,ha a labda utat talál a kapuba. A helyzet után volt még pár ígéretes vendég próbálkozás,de ezekből nem tudott gólt szerezni a Répcelak. Helyette a hajrában a hazaiak tovább növelték az előnyüket: A 85. percben a kaputól mintegy huszonöt méterre kissé balra Szöts Máté lövésre szánta el magát,a labda pedig védhetetlenül vágódott a bal falső sarokba. 3:0 A gólt követően már nem történt említésre méltó esemény,a hármas sípszó végén a hazaiak örülhettek a győzelemnek.

A védelemnek sok munkája adódott a találkozón

246493942 2446789652118834 1054411416481796391 n

A gyorsan és jól játszó Haladás teljesen megérdemelt győzelmet aratott ilyen arányban is csapatunkkal szemben,akik ma nem hitték el hogy lehet keresni valójuk a mérkőzésen,a párharcokat  rendre a hazaiak nyerték,a hazai labdabirtoklás közepette pedig mindig úton voltak játékosaink. A mai nap nagy volt a különbség a két csapat között, az eddig látottak alapján a legjobban játszó megyei csapatot ismerhettünk meg a Haladás VSE Zanat SE csapata személyében. Csapatunknak ma csak epizód szerep jutott,a főszerepeket mind a Szombahelyieknek osztották.  A jövő hétvégén,vasárnap a Rábapaty ellen lehet javítani hazai környezetben.  Szerző: Finta László >>További képek>>