Küzdelmes találkozón közel állt a győzelemhez a Répcelak

Répcelaki SE-Sárvár FC 1:1 (0:0)

Répcelaki SE:  Tóth Jenő. Ódor Gergő.(Tar Ádám.81') Sipos Bence. Prystupa kristóf. Havasi József. Rácz Milán. Horváth Tamás. Markó Máté.(Antal Gellért.39') Palkó Bálint. Verasztó Barnabás. De Paula Alex.  Gsz.: De paula Alex  65' >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Tóth Dominik betegség miatt nem tudta vállalni a játékot,a helyén középső védő pozícióba Sipos Bence játszott,aki remekül megoldotta a feladatot. A találkozó előtt a Sárvár rúgta a legtöbb gólt,egy hete kilencszer terhelték meg a Táplániak kapuját,míg csapatunk egy gyenge találkozón maradt alul Lukácsházán. Viszont az élen állók ellen két mérkőzésen négy pontot szerzett,(Király SE 1:1 Vép 2:1)így hiába volt a mérkőzés esélyese a vendég alakulat,a mérkőzés háromesélyes volt. A napos oldal lelátójára felkerült hatvan db. szék és további ülőhelyekkel látták el a régi lelátót,így a szurkolók ismét birtokukba vehették a sokat látott szektort.

A találkozó vendég fölénnyel kezdődött,de ez meddőnek bizonyult,nem forogtak veszélyben a kapuk. Negyed óra elteltével már hazai támadásokat is láthatott a szépszámú publikum,akik remek hangulatot teremtettek a szomszédvári rangadón. Mind a két oldal szurkolói kórusban bíztatták az övéiket. Az első játékrészben inkább a küzdelem dominált,a vendégeknél volt többet a labda,de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a jól záró hazai védelem mellett. A félidő végén egy kontrát követően az első játékrész legnagyobb helyzetét a Répcelak hagyta ki,vagy azt is mondhatnánk hogy a vendégek hálóőre védett nagyot. Az első játékrész taktikai csatát hozott,nem volt látványos a játék,bár De Paula Alex labdalevétele,majd egymás után kiosztott három esernyője bőven belefér az első félidő krónikájába.

Sipos Bence remekül játszott középső védőként,eddig inkább középpályán jeleskedett a fiatal tehetség

244690463 2440201732777626 7740657141805978126 n

A második félidőben továbbfa is a Sárvár játszott mezőnyfölényben,de helyzeteket továbbra sem tudtak kialakítani. A Répcelaki védelem magabiztosan hárította a vendégek próbálkozásait. A 65. percben egy előre ívelt labdánál a Sárváriak egyik védője támaszkodva próbálta elfejelni a labdát,a játékvezető pedig szabadrúgást ítélt. A labda kissé jobbra a kaputól mintegy tizennyolc méterre lett leállítva,a labda mögé többen is álltak,végül De Paula Alex lőtte el a játékszert,ami a sorfal felett a bal sarokba vágódott. 1:0 A gól után sem változott a játék képe,a vendégek játszottak fölényben,de a megszerzett labdákból azért akadt hazai támadás építés is. A mérkőzés hajrájában a Sárvár eljutott gólhelyzetig,de a keresztbe lőtt labda elment a kapu előtt és az alapvonalon hagyta el a játékteret. Úgy nézett ki,hogy hiába a vendégek labdabirtoklása,nem tudnak mit kezdeni a szervezetten és lelkesen játszó Répcelakiakkal. A 90 perc letlete után Boda Győrgy játékvezető öt! perc hosszabbítást mutatott!  A mérkőzésen összesen három csere volt,a játék sem állt annyit,tehát nem volt indokolt az öt perces hosszabbítás,a nézők felháborodva vették tudomásul hogy sok van még hátra a találkozóból. A 94. percben egy előre vágott labdát lesgyanús helyzetben Horváth András kézzel maga elé tette,majd a kapuba lőtte a labdát...1:1 A gólt követően már nem maradt idő változtatni az eredményen,a játékvezető hármas sípjele véget vetett a találkozónak.

De Paula Alex gólja mellett mutatott valamit a labdarúgás szépségeiből, a csapat vezére volt akaraterős játékával

244591172 2440201642777635 1367397447555205487 n

Egy percre volt a Répcelak a bravúros győzelemtől,de a játékvezető két döntése a végén nagyban befolyásolta a találkozó végkimenetelét. A szurkolók a a mérkőzés után  számonkérték verbálisan a történteket. Ez a második mérkőzés egymás után ahol a játékvezetői ítélet befolyásolta számunkra negatívan a mérkőzés végeredményét! Mindezek ellenére a pontszerzés a Sárvár ellen remek teljesítmény,de így pontokat veszíteni hogy finoman mondjam,nem jó dolog... A csapat ma szervezetten és lelkesen játszva megérdemelten szerzett legalább egy pontot,de ma többet érdemelt volna,mert míg Lukácsházán nem ment jól a játék,addig ma egy papíron jobb csapat ellen szépen helytállt! Így három mérkőzés óta veretlen a tavalyi bajnok ellen! A szervezett és lelkes játékhoz gratuláció a csapatnak és edzőjének egyaránt! Szép volt fiúk! Hajrá Répcelak! Tűzzel-Vassal! Szerző: Finta László  >>További képek>>

Küzdelmes mérkőzést nyolc sárgalap szinesítette.