Jó első félidő után minősíthetetlen második játékrész.

Répcelaki SE-Táplán SE 3:4 (3:0)

Répcelaki SE:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Tóth Jenő. Ódor Gergő.(Joó Gergő 76') Tóth Dominik. Havasi József.(Németh Bence 88') Tar Ádám. Rácz Milán. Markó Máté.(Antal Gellért.68') Palkó Bálint. Horváth Tamás. Verasztó Barnabás. De Paula Alex. Gsz.: Horváth Tamás. 4'  De Paula Alex. 6'  Verasztó Barnabás. 24'  >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Az elmúlt hetek jó hazai játéka és a vendégek rapszódikusnak mondható szereplése miatt a találkozó előtt a Répcelak volt a mérkőzés esélyese. A vendégek két győzelem és három vereség után látogattak Répcelakra,míg csapatunk neve mellett három győzelem egy döntetlen és egy vereség szerepelt.

Esélyeshez méltóan hamar megszerezte a vezetést csapatunk: A 4. percben Verasztó Barnabás ment el a bal oldalon,majd középre adott,ahol Horváth Tamás érkezett,aki egyből a jobb felső sarokba lőtt 1:0  Két perc elteltével szöglethez jutott a Répcelak,a beadás után a labda a rövid oldalon De Paula Alexet találta meg,aki látványos mozdulattal a bal sarokba lötte a játékszert. 2:0 Továbbra is hazai fölénnyel,lehetőségekkel telt a félidő,a 24. percben Verasztó Barnabás került helyzetbe,a támadó betört a büntető területre,ahol kirúgta a bal alsó sarkot. 3:0 A vendégek inkább a védekezéssel voltak elfoglalva az első félidőben,ritkán jutottak el a hazai kapuig. Az első félidőben még tovább növelhette volna csapatunk az előnyét,ám több gól nem esett,de így is magabiztos vezetésnél térhettek pihenőre.

Répcelaki gólöröm az első félidőben,itt még nyoma sem volt a második játékrész bukásának

242384582 2422103234587476 4975088400762130600 n

Aztán a második félidőre csupán a testet hozta ki a pályára a Répcelak,a lelküket valahol az öltözőbe hagyták. csapatunk ahelyett hogy végleg eldöntötte volna az egyenlőtlennek tűnő játékot,teljesen visszavett az iramból. Ezt a vendégek kihasználták,egy beadás után az 54. percben egy jól eltalált lövés után először szépíteni tudtak Horváth András révén. 3:1 Majd három perc múlva egy védelmi hiba után a kapusra vihették a labdát,Tóth jenő pedig csak szabálytalanul tudta megállítani a támadót,a megítélt büntetőt pedig Horváth András biztosan értékesítette. A 65. percben megint a hazai védelem megingását használták ki a vendégek és ismét sakk-matt helyzetet tudtak kidolgozni amit Vidák Balázs gólra váltott. 3:3 A 68. percben a hazai szurkolók döbbenten nézték ahogy  Vidák Balázs megszerezte a vezetést a  vendégeknek...tizennégy perc alatt négyszer kapitulált a védelem! Csapatunk a második félidőben teljesen leült a biztos vezetés tudatában és a bekapott gólok közepette nem tudott már talpra állni,a vendégek előtt még adódott gólszerzési lehetőség,akár nagyobb arányban is nyerhettek volna,igaz volt miért bosszankodni kimaradt helyzet miatt a hazai szurkolóknak is,a játékvezető sem adott meg egy jogosnak tűnő büntetőt,de mindez nem menti fel a csapatot a második félidőben nyújtott lélektelen játéka miatt!  A második félidőben mutatott lélektelen játék hatalmas pofon a csapatnak és szurkolóinak egyaránt. Ahelyett hogy sima győzelem után nyugodtan utazhatunk Vépre,egy megalázó vereséget követően kell a jó formában lévő Vépre látogatni. Ha másra nem is volt jó a vereség,tanulni lehet a vereségből,de ez egy hatalmas lehetőség volt,hogy ott legyünk az élbolyban.A vendégek pedig köszönték szépen a lehetőséget,az ajándékba kapott gólokat és három ponttal távoztak,pedig nincs sem karácsony sem pedig húsvét. Az biztos,nem lehet senki ellen kimenni a pályára még egy félidőre sem három gólos előnynél,hogy ez már sima győzelem,mert a foci istene megbüntet! Ma ez megtörtént,eddig ilyet a szurkolók nem nagyon tapasztalhattak,majd lesz miről mesélni az unokáknak,de ha már ez így megesett,talán ha a csapat Vépen ismét a szívét és a lelkét teszi oda,akkor a Foci istene ismét lenéz a Répcelak labdarúgó csapatára és segít feledtetni a csapattal és a szurkolókkal a mai széreplést. Szerző: Finta László  >>További képek>>

A második félidőre kivonuló csapatunk valamit az öltözőben felejtett,ami drámai fordulatot hozott.