Fölényes Répcelaki győzelem

Répcelaki SE-Lorry GM kft Szarvaskend 6:2 (2:1)

Répcelaki SE: Németh Máté. Havasi József. Prystupa kristóf. Vass Benjamin. Ódor gergő. Rácz Milán.(Tóth Dávid. 88') Tóth Dominik. Ódor Bálint. Tokaji Dávid. Verasztó Barnabás. De Paula Alex.  Gsz.: Ódor Bálint. 18' 41' 85'   Verasztó Barnabás. 50'  De paula Alex 80' Tokaji Dávid 90'   >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Az elmúlt hetekhez képest csak három játékosa hiányzott Balassa Péternek,így egy erősnek mondható kerettel vágott neki a Répcelak a mérkőzének.  Egy esetleges győzelemmel feljebb léphetett csapatunk a tabellán,amire jó esély ígérkezett.                                                                                                                                                                                                   A mérkőzés hazai rohamokkal kezdődött,az első negyed órában akár három gólt is szerezhetett volna csapatunk,de ezek a lehetőségek kimaradtak. A hazai fölény a 18.percben gólt eredményezett,egy szemre tetszetős támadás végén Ódor Bálinthoz került a játékszer a büntető területen belül,aki a jobb alsó sarokba lőtte a labdát 1:0 A gólt követően az addig csak védekező vendég csapat kijött a szorításból és egy előre ívelt labdát követően helyzetbe kerültek,de Németh Máté nagyot védett. A labda szögletre vágódott,a beadást röviden szabadította fel a védelem,a labda pedig Kopfer Gáborhoz került,akinek a jól eltalált lövése a bal felső sarokba kötött ki. 1:1 Ismét hazai fölény jellemezte a találkozót,lehetőségek alakultak ki a vendégek kapuja előtt. Hazai támadások közepette a vendégek egy alkalommal helyzetbe kerültek,egy hosszú labdát követően a vendégek támadója a kapusra vihette a labdát,ám lövését Németh Máté hatalmas bravúrt bemutatva védeni tudott. A 41. percben Verasztó Barnabás futott el a bal oldalon,majd az alapvonalról középre rúgta a labdát,az érkező Ódor Bálint pedig közelről a kapuba lőtt. 2:1 Az első játékrész hazai fölénnyel,helyzetekkel és gólokkal telt el,a vendégek két támadása gólt és gólhelyzetet eredményezett.

Ódor Bálint háromszor volt eredményes a találkozón.

177680377 2291709310960203 5146095691666408922 n

A második féidőben tovább tartott a hazai labdabirtoklás. Az 50. percben Verasztó Barnabás ment el a bal oldalon,majd a védőket faképnél hagyva betört a büntető területre,majd kirúgta laposan a hosszú sarkot 3:1 A gól után ismét Verasztó Barnabás került helyzetbe gyakorlatilag mindenkit kicselezett,már a kapu is üres volt,ám a visszaérkező védőket mégegyszer ki akarta cselezni,de a védők tisztázni tudtak. Pár perc múlva megint a fiatal tehetség robogott el a bal oldalon,az alapvonalhoz érve két embert beültetett a hintába,majd a büntető területre érve középre passzolt,De Paula Alex kapta a labdát,akinek a lövése mellé ment.  A kimaradt helyzetek után a vendégek ismét eljutottak a hazai kapu elé,egy középre adott passz Kopfer Gábort találta meg,aki átvette a labdát,majd kapura fordulva laposan a kapuba lőtte a játékszert. 3:2  Ezt követően ismét a vendégek kerültek helyzetbe,de a kapu torkából kimaradt a lehetőség,Prystupa Kristóf elmondása szerint mellel tisztázott,majd a gyors Répcelaki kontra támadás végén De Paula Alex került gólhelyzetbe,aki higgadtan a kapuba juttatta a labdát. 4:2 A 85. percben egy formás hazai támadást követően Ódor Bálint kapott labdát a büntető területen belül,átvette,majd laposan kilőtte a bal alsó sarkot.  5:2 Még nem volt vége a gólgyártásnak,hiszen a 90. percben Tokaji Dávid a jobb oldalon ment el a védők mellett,majd a büntető területre érve a kapus mellett a kapuba lőtt. 6:2 A  találatot követően a játékvezető lefújta a találkozót.

Verasztó Barnabás gólt szerzett,gólpasszt adott és többször került helyzetbe.

177329695 2291708577626943 1039188177175489184 n

A mérkőzés során csapatunk rengeteg lehetőséget alakított ki a vendégek kapuja előtt,amiből hatot értékesített,így teljesen megérdemelt győzelmet aratott még ilyen arányban is. Jövő szombaton Sárvárra látogat csapatunk.A mai eredményes játékhoz gratuláció az egész csapatnak! Szép volt fiúk! Hajrá Répcelak! Szerző: Finta László                     >>további képek>>

Németh Máté remekül védett a találkozón,Havasi József pedig jól látta el a feladatát.