Szombat délután érkezik a Szarvaskend,U19: Jobb volt a Körmend

2021.04.24. 17:00  Répcelaki SE-Lorry GM. kft. Szarvaskend

Az ősz folyamán Verasztó Barnabás 92. percben szerzett közeli góljával egyenlített,igy egy pontot sikerült elhozni Szarvaskendről. (1:1)  A vendégek alaposan visszaestek a tabellán,jelenleg a kiesés ellen harcolnak,egy pontra vannak a kieső helyek egyikétől. Az utolsó két fordulóban két döntetlent sikerült szerezniük hazai pályán,Az Egyházasrádóc(2:2) és a Sárvár(0:0) ellen. A Sárvár elleni pontszerzésük a forduló meglepetése volt.,bár a Sárvár az utóbbi időben sok pontot elhullajtott. Jóna Szabolcs tíz góljával vezeti a házi góllövő listát,őt követi Velekei László kilenc találattal.Öt mérkőzésen tudtak győzelmet szerezni,nyolc mérkőzésen döntetlent játszottak és tizenegy találkozón vesztesen hagyták el a játékteret. Harmincöt gólt szereztek viszont hatvannyolcszor kapitulállt a védelmük, holtversenyben a legtöbb gólt kapták a Rumiakkal.  Csapatunknak a legnagyobb ellensége a betegség és a sérülés. Az elmúlt szerdai,Körmend elleni mérkőzésen(1:1) hat játékosára nem számíthatott Balassa Péter. Talán már lesznek a maródiak közül,akik elkezdhetik az edzéseket,de a pályára lépő játékosok között is akadnak sérültek,akik ennek ellenére bevállalják a mérkőzéseket. Ennek tudatában kész csoda,hogy az elmúlt hat mérkőzésen négy győzelmet tudott szerezni a csapat és egy döntetlen mellett csupán egy alkalommal kapott ki.A hiányzók miatt nehéz minden mérkőzés,bár elmondhatjuk,hogy az idei bajnokság kiegyensúlyozott,bárki képes megverni az élen állókat,vagy legalább pontot szerezni ellenük. Szombaton hazai pályán a Répcelak tűnik a mérkőzés esélyesének,de ehhez közel 100%-ot kell nyújtani.A szombati találkozó még zártkapus lesz,de bízzunk benne,hogy a következő hazai mérkőzést már megtekinthetik a szurkolók is. most még a szurkolók nélkül kell kivívni a sikert hazai környezetben.  Ehhez kívánunk jó,és eredményes játékot!

U19: Répcelaki SE-Körmendi FC 1:6 (0:1)

Répcelaki SE: Németh Máté. Szabó Balázs. Horváth Richárd.(Juhász Ádám.66') Tokaji Dániel. Szabó Bálint. Baranyai Kevin. Vörös Ábel. Kovács Gábor. Németh Balázs.(László Krisztián.46') Varga levente. (csóka Olivér.63') Lékai Csongor. Németh Balázs.  Gsz.: László Krisztián 84'  >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

A vendégek jó formában érkeztek Répcelakra,az utolsó négy mérkőzésüket megnyerték,míg fiataljaink a negyedik helyre csúsztak vissza a tabellán. A mérkőzést a Körmendiek kezdték jobban,mezőnyfölénybe kerültek,a találkozó a hazai térfélen zajlott. A védelem sokáig állta a sarat,sőt egy szerzett labdát követően a Körmendi  kapus felett átívelt labda a jobb kapufán csattant. A 30. percben a kapu előterében középen kilépett a védők között Németh Noel,aki laposan kirúgta a bal alsó sarkot. 0:1 Továbbra is a vendégek birtokolták többet a labdát,fölénybe játszottak.Az első félidő végén egy vendég lövés a felső lécen csattant,majd a játékvezető véget vetett azb első játékrésznek.

A Körmend támad,a Répcelak védekezik.ez volt a jellemző az ifjúsági találkozón.

176503663 2289909641140170 6296397869088131472 n

A második játékrészben tovább folytatódott a vendég fölény,sorra alakították ki a helyzeteiket,csapatunk erejéből csupán a rombolásra futotta. Az 59. percben Krajczár Martin kapott hosszú labdát,a labda a védők fölött átszállt,a támadó pedig átvette a játékszert.majd a kapus mellett a kapuba passzolt. 0:2 Két percre rá ismét vendég támadás futott a pályán,Krajczár Martin  tizenhat méterre a kaputól lövésre szánta el magát,a labda pedig védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba 0:3  Felgyorsultak az események,a 65. percben Körmendi akció végén csak szabálytalanul tudták a védők megállítani a támadót,a játékvezető pedig a büntető pontra mutatott. A labda mögé Krajczár Martin állt,aki a jobb sarokba emelte a labdát. 0:4 A 72. percben szögletet rúghattak a Körmendiek,a labda középre szállt,ahol érkezett Varga Márk,aki a kapuba lőtte a játékszert. 0:5  A 81. percben egy jobb oldali vendég beadást követően Sály Gábor emelt a bal sarokba 0:6 A 84. percben hazai támadás bontakozott ki a jobb oldalon,a kapu elé adott laba  László Krisztiánt találta meg,aki elsőre nem tudta kapura rúgni a játékszert,de fekve eltudta rúgni,a labda pedig a kapus és a védők között utat talált a kapuba 1:6 A végén az eredmény már nem változott,a Körmendiek ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak a második félidőben széteső csapatunkkal szemben. Szombaton Szarvaskend ellen lehet javítani. Szerző: Finta lászló >>további képek>>

Kapu előtti kavarodás az első félidőben.