Két tartalékos csapat összecsapásán döntetlen eredmény született.

Répcelaki SE-Körmendi FC 1:1 (0:1)

Répcelaki SE: Németh Máté. Havasi József. Prystupa Kristóf. Ódor Gergő. Rácz Milán. Tóth Dávid. Ódor Bálint. Tamási Roland. Tokaji Dávid. Németh Balázs. (De Paula Alex 46')Verasztó Barnabás.   Gsz.: Tokaji Dávid 49'  >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Két harmincöt ponttal rendelkező csapat hat pontos mérkőzésére léptek pályára a felek. Mind a két csapatban sok volt a hiányzó,A Körmendnél többek között a tizenhét gólos Sipos Bálint  neve nem szerepelt az összeállításban. De rajta kívül több kezdő játékos nem játszhatott sérülés vagy eltíltás miatt. Répcelakból a következő játékosok nem léptek pályára: Vass Benjamin, Tóth Dominik, Horváth Tamás,Sipos Bence,Németh Bence,Tóth jenő. Így az U19 alkotta a kispadot,mivel az Ő mérkőzésük csütörtökön lesz,több ifjúsági játékos is bekerült a keretbe,de a kezdőben helyet kapott és debütált a fiatal támadó Németh Balázs.                                                                                                                                                      A kezdet hasonlított a Jánosháza elleni mérkőzéshez,hiszen hamar megszerezte a vezetést a Körmend: Az 5. percben a jobb oldalon futott a vendégek támadása,majd az alapvonalról laposan érkezett a beadás a kapu elé,a labdát Havasi József akarta egyből kirúgni az alapvonalon túlra,ám a labda a kapuba vágódott. 0:1 A gól után mezőnyben gyűrték egymást a felek,nem forogtak veszélyben a kapuk. Sokáig nem történt említésre méltó esemény,aztán a hajrában kétszer is egyenlíthetett volna a Répcelak,az első alkalommal Verasztó Barnabás a bal oldalon tört be a büntető területre,ahol középre adott,a rövid saroknál érkezett Németh Balázs,aki egyből akarta perdíteni a játékszert,ám a kapus hárítani tudott. Majd egy formás támadást követően Tamási Roland került lövő helyzetbe,de a lövése a jobb felső sarok mellett hagyta el a játékteret. Az első félidő kevés helyzetet hozott,egy balszerencsés labda érintés volt a két csapat közti különbség.

Németh Balázs(balra) jó játékkal debütállt,Tóth Dávid(jobbra) sérülten vállalta a játékot.

176082664 2288994857898315 9107156698678746195 n

A  második játékrészben támadólag lépett fel csapatunk,a szünetben pályára lépő De Paula Alex lefejelt labdáiból több alkalommal is lehetőség alakult ki a vendégek kapuja előtt. A 49. percben egy remek labdával ugrott ki a védők között Tokaji Dávid,aki a kimozduló kapus felett a kapuba emelte a labdát. 1:1 A gólt követő vendég támadás gólhelyzetet eredményezett,a Répcelaki gólhoz hasonló megoldást követően a labda a felső léc tetejéről vágódott vissza a mezőnybe,végül a védelem tisztázni tudott. Egy feldobás után De Paula Alex egyből indította Ódor Bálintot,aki faképnél hagyta a védőket majd a kapusra vihette a labdát,ám lövése a kapu felett centikkel hagyta el a játékteret. Mind a két csapat sok hibával játszott,sokszor akadtak el a támadások eladott labdák miatt,viszont a Répcelaki letámadás több alkalommal sikeresnek bizonyult.  A 84. percben a jobb oldalon futott el Tokaji Dávid, akit védője csak szabálytalanság árán tudta megállítani,mivel Török Gergőnek volt már egy sárga lapja,a második után a játékvezető kiállította. A mérkőzés végén mind a két csapat győzelemre játszott,felváltva vezették támadásaikat a csapatok. A vendégek előtt is akadtak lehetőségek,de a slussz poén a hosszabbításban Verasztó Barnabás nevéhez fűződött volna,a jobb oldalon egy megszerzett labda után kapott labdát a fiatal támadó,aki lendületből lefutotta a védőjét,majd lövésre szánta el magát a tizenhatos vonal környékén,ám a lövés centikkel ugyen,de a kapu fölé szállt,a játévezető pedig lefújta a találkozót.

De Paula Alax fejesei és passzai a második félidőben hasznosnak bizonyultak

176593157 2288994244565043 7479688869073019129 n

A két tartalékos csapat mérkőzésén igazságosnak mondható eredmény született,a vendégek többet birtokolták a labdát,de csapatunk előtt több helyzet adódott. A sok hiba miatt kijelenthető,hogy egyik csapat sem érdemelt győzelmet. A második játékrészben volt élénkebb a játék,az elsőt senkinek nem ajánlom megtekintésre. Üde szinfolt volt a találkozón,hogy az első félidőben a támadósorban két Répcelaki tehetség játszott,Verasztó Barnabás és Németh Balázs,akik a közelmúltban az U19-ben sokat játszottak egymás mellett.A  tartalékos csapatunk a második félidőben mutatott játékával rászolgált a döntetlenre,folytatás szombaton hazai pályán a Szarvaskend ellen. Szerző: Finta László    >>További képek>>