Fordulatokban gazdag mérkőzésen sikerült győzelmet szerezni

Rum KSC-Répcelaki SE 3:4 (1:0)  Megyei I. Bajnoki mérkőzés.

Répcelaki SE: Németh Máté. Havasi József.  Prystupa Kristóf.  Vass Benjamin. Rácz milán. Tóth Dominik. (De Paula Alex 78') Ódor Bálint. Tóth Dávid. Tokaji Dávid. Verasztó Barnabás. Ódor Gergő.(Tamási Roland. 46')    Gsz.: Tóth Dominik.59'  Vass Benjamin. 62'  Tamási Roland 70' De Paula Alex 88'   >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

A hazaiak a kiesés elkerülése érdekében léptek pályára,míg csapatunk a mezőny első feléhez zárkózhattak egy esetleges győzelemmel.  Az előző fordulóban mind a két csapat vesztesen hagyta el a játékteret,a hazaiak a Sárvártól(0:3) míg a Répcelak a Jánosházától kapott ki.(1:5)                                                                                                                                A mérkőzés első tíz perce Répcelaki fölényt hozott. Majd feljöttek a hazaiak és több veszélyes helyzetet alakítottak ki a Répcelaki kapu előtt. Németh Máté több alkalommal mutatott be szép védést. A 27. percben jobb oldalon alakult ki hazai támadás,majd a befelé cselező támadóval szemben Rácz Milán szabálytalankodott,mivel az eset a büntető területen belül történt,a játékvezető a büntető pontra mutatott. Schimmer Dániel állt a labda mögé aki az elmozduló kapus mellett laposan a kapuba gurított. 1:0 A gól után is a hazaiak voltak kezdeményezőbbek,helyzeteket dolgoztak ki,de ezeket kihagyták. A félidő hajrájában egy védelmi megingást követően Tokaji Dávid lépett ki a védők között,majd kapusra vihette a labdát,ám lövése elakadt a kivetődő kapusban. Az első játékrészben a hazaiak megérdemelten szerezték meg a vezetést,akár nagyobb arányú vezetés tudatában térhettek volna pihenőre.

A szünetben a játékosok hallgatják mesterük intő szavait.

175563833 2286477484816719 5139947309921953163 n

A szünetben hatott  Balassa Péternek a csapathoz intézett szavai,hiszen a második játékrészt egész más felfogásban kezdte csapatunk. Rögtön támadólag lépett fel a Répcelak,és a kapu előtt lehetőségeket alakított ki. Az 59. percben a vendég támadások közepette szögletet rúghatott Tóth Dávid,a hosszúra érkező labdát félfordulatból Tóth Dominik kapura lőtte,a labda pedig a felső lécet érintve a kapuba vágódott. 1:1 Fel sem ocsúdtak a hazaiak a bekapott gól után,amikor a 62. percben a bal oldalon futott el Verasztó Barnabás,aki betört a büntető területre,majd egy lövőcsel után tisztára játszotta volna magát,ám védője felrúgta,a játékvezető pedig a büntető pontra mutatott. A labda mögé Vass Benjamin állt,aki laposan a jobb sarokba lötte a labdát. 1:2 hazaiak nem adták fel,ismét támadólag léptek fel. A 68. percben egy bal oldali beadást követően Molnár Richárd ugrott magasabbra mint a védője,a fejese pedig a felső lécről vágódott a hálóba. 2:2  Nem sokáig örülhettek a hazaiak az egyenlítésnek,hiszen két percre rá a 70. percben Tamási Roland lépett ki a lesre játszó hazai védők mögül egy remek labdával,majd a kapus mellett a kapuba gurított.  2:3 A gólt követően mind a két csapat a támadó focit részesítete előnyben,,így mind a két oldalon alakultak ki lehetőségek a kapu előtt. Az adok-kapokból a hazaiak kerültek ki jobban,hiszen a 84. percben egy középre adott labda teljesen üresen találta Horváth Ádámot,aki átvette,majd befordult a labdával,végül közelről a jobb alsó sarokba lőtt.  3:3  Tovább folyt a harc a győztes találatért,nyílt volt a találkozó. A 88. percben Havasi József harcolt ki szögletet,a beadás átszállt a hosszú oldalra,ahol érkezett Vass Benjamin aki visszarúgta a labdát a kapu elé,a játékszer De paula Alex fejét találta meg,aki közelről a kapuba fejelte a labdát. 3:4 A hátralévő időben csapatunk szépen tartotta a labdát,sőt Verasztó Barnabás elfutása után a kapussal szemben eldönthette volna a mérkőzést,ám lövése a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret. A hazaiak nem tudtak az öt perces hosszabbításban támadást vezetni,így a végén a Répcelak örülhetett a győzelemnek.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tóth Dominik látványos gólt szerzett,később megsérült,le kellett cserélni

175582119 2286477801483354 2623727111931054752 n

Az első félidőben a hazaiaknak volt több gólszerzési lehetőségük,ám a második játékrészben csapatunk ritmust váltott,és a gólok mellett több helyzetet is kidolgozott,a hazaiak mindent elkövettek a pont,pontok megszerzése érdekében,kitámadtak,így volt lehetőség a védelmük mellett a helyzetek kialakítására. A második félidőben mutatott játéka alapján megérdemelt Répcelaki siker született,de a hazaiak is megérdemlik az elismerő szavakat,mert nagyot küzdöttek a találkozón. Szerdán folytatódik a bajnokság,a Körmend látogat Répcelakra! A mai győzelemhez gratuláció a csapatnak! Szerző: Finta László  >>További képek>>