A helyzetek alapján akár a győzelmet is megszerezhette volna a Répcelak.

Répcelaki SE-Vép VSE 1:1 (1:1) Megyei I. Bajnoki mérkőzés.

Répcelaki SE:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Németh Máté. Rácz Milán. Prystupa Kristóf. Vass Benjamin. Havasi József. Horváth Tamás. Tóth Dávid.  Ódor Bálint.  Tokaji Dávid. Verasztó Barnabás. De Paula Alex.                               Gsz.: Ódor Bálint. 33'   >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Sipos Bence mellé Tóth Dominik is feliratkozott a betegek névsorába. Tóth jenő sérülése javul,de még nem tudta vállalni a játékot. A kispadon csupán két csere játékos állt Balassa Péter rendelkezésére. A Vépiek a második helyről míg csapatunk a kilencedik pozícióból várta a mérkőzést. Papíron a Vépiek voltak a találkozó esélyesei,akik a lejátszott tizennyolc mérkőzésükből tizennégyet megnyertek.                                                                                                                                                                                                                              A mérkőzés első negyed órája kiegyenlített játékot hozott,nem forogtak veszélyben a kapuk. Aztán a  vendégek próbálták irányítani a játékot,de kapura nem jelentettek veszélyt. Viszont hazai oldalon több veszélyes helyzetet lehetett le jegyezni a krónikába,először De paula Alex szöglet utáni fejese a felső léc felett hagyta el a játék teret,majd egy remek jobb oldali támadás végén Tokaji Dávid vihette a kapusra a labdát,ám lövését a vendégek kapusa hárítani tudta. Nem sokkal később a bal oldalon indították Tóth Dávidot,aki lerázta magáról a védőjét,majd betört a büntető területre,ahol egy lövőcsellel elfektette a kapust,ám lövés helyett még egy cselt akart csinálni,és a visszaérő védők tisztázni tudtak. Aztán a kimaradt helyzetek után Tóth Dávid a jobb oldalról adhatott középre szabadrúgást,a lecsorgó labda a kapuval szembe helyezkedő Ódor Bálint elé került mintegy huszonöt méterre a kaputól,aki igazgatás nélkül egyből lött,a külsővel eltalált labda pedig kifelé pörögve a bal felső sarokba vágódott. 1:0  Nem sokkal később Tóth Dávid a bal oldalról végezhetett el szabadrúgást,beadása remekül érkezett a kapu elé,pontosan az üresen helyezkedő De Paula Alex fejére,ám a támadó nem tudta megcsúsztatni a játészert,így a kapus hárítani tudott. A vendégek az élénk szelet próbálták kihasználni,hosszú labdákkal kisérleteztek,főleg a kapusuk hozta játékba így a labdát. ám ez sem vezetett sikerre. A játék képe alapján nem volt benne a vendég gól a mérkőzésbe,mégis a védelem hibái miatt a 42. percben megtörtént: Egy elrontott labda érkezett a kapu elé,ahol nem volt vendég játékos,csak hazai védő,ám Rácz Milán nem engedte ki a labdát,hanem kifejelte szögletre, A beadás a hosszú oldalra érkezett,ahol kavarodás alakult ki,fel lehetett volna szabadítani,végül a jobb kapufa mellett Takács Márton a kapuba pofozta a labdát. 1:1 Az elkerülhető gól után pár perccel a játékvezető véget vetett az első játékrésznek.

Répcelaki gólöröm a vezetést követően.162902707 2260111020786699 8959913125024106856 o

A második félidő is jó iramban kezdődött,felváltva vezették támadásaikat a csapatok. Majd enyhe hazai fölény bontakozott ki,ami szögletekben is megmutatkozott. Aztán ahogy telt az idő,úgy vette át a játék irányítását a vendég csapat. A félidő derekától inkább a hazai térfélen pattogott a labda. A vendégek fölénye egy betörés utáni gólhelyzetben és két távoli lövésben mutatkozott meg,a betörés utáni lövés mellé ment,a két távoli próbálkozást szépen védte a fiatal tehetség Németh Máté. A mérkőzés végén egy labdaszerzés után Verasztó Barnabás futott el a bal oldalon,majd a büntetőterületre érve lövésre szánta el magát,ám a kapus védeni tudott. Ez a kontra támadás lehetett volna a slussz poén. Az utolsó percekben még egy játékvezetői döntés borzolta a kedélyeket,középen a tizenhatos vonala előtt tisztázott a védelem,ám mindenki döbbenetére a játékvezető szabadrúgást ítélt a kaputól tizenhét méterre.A lövést  Németh Máté magabiztosan fogta. Aztán a játékvezető hármas sípjele véget vetett a találkozónak.

Tóth Dávid jól játszott a mérkőzésen.163117755 2260110687453399 694629378680783973 o

A helyzetek alapján akár a győzelmet is megszerezhette volna csapatunk a mezőnyben jól adogató,ám kapura veszélytelen Vépiek ellen. Hasonlóan a Sárvár elleni mérkőzéshez,most is remek hozzáállás,és helyenként jó játék mellett kiválló egyéni teljesítmények is hozzájárultak a pontszerzéshez. Jövő héten Kőszegre látogat a Répcelak,hasonló játékkal akár a győzelem sem kizárható az összecsapáson. A mai hozzáálláshoz,jó teljesítményhez gratuláció a csapatnak! Hajrá Répcelak! Szerző: Finta László    >>további képek>>

A védelem remekül szűrte a vendégek próbálkozásait.