Ezer sebből vérző csapatunk küzdelemből jelesre vizsgázott

Csepregi SE-Répcelaki SE 0:1 (0:0)

Répcelaki SE: Tóth Jenő. (Németh Máté. 23')  Havasi József. Vass Benjamin. Prystupa kristóf. Rácz Milán. Tóth Dominik. Horváth Tamás. Tóth Dávid. Tokaji Dávid. Verasztó Barnabás. De Paula Alex.(Tamási Roland 39')  Gsz.:  Tóth Dávid. 86' >> A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Két nappal a Szentgotthárd elleni győzelmet követően Csepregen lépett pályára labdarúgó csapatunk. A keretből hiányzott Ódor Bálint,Németh Bence,Sipos Bence és Ódor Gergő. A kispadon csupán Tamási Roland és a kapus Németh Máté állt Balassa Péter rendelkezésére. A hazaiak az utolsó helyet foglalták el a tabellán a találkozó előtt, két napja Sárávron szoros találkozón maradtak alul(2:1) A hiányzók miatt nehéz mérkőzés elé nézett csapatunk.                                                                                                                                                    Kiválóan előkészített remek talajú pályára vonultak ki a mérkőző felek. Mezőnyjátékkal teltek az első percek,nem forogtak veszélyben a kapuk. A hazaiak előre vágott labdákkal próbálták játékba hozni a támadóikat,csapatunk pedig passzjátékkal cselekedett hasonlóképpen. A csepregiek játékán látszódott hogy a kiesés ellen harcolnak,erőszakosak voltak és a kemény belemenésektől sem riadtak vissza. Az első igazi gólhelyzetet csapatunk dolgozta ki,Verasztó Barnabás  cselezett a tizenhatos környékén majd lövésre szánta el magát,a lövést a hazaiak kapusa nagy bravúrt bemutatva a léc fölé tolta a labdát. A hazaiak beadásokkal próbáltak veszélyt teremteni a vendég kapu előtt. A találkozó első felében inkább a küzdelem dominált,a játék alacsony színvonalú volt,ez betudható a megyei bajnokságban ritka,negyvennyolc órán belül lejátszott két mérkőzésnek is.  A kevés lehetőség nem hozott gólt az első játékrészben,így a második félidőre maradt a döntés.  Az első félidő krónikájához tartozik,hogy a 23. percben lesérült a kapus Tóth Jenő,akit a fiatal tehetség Németh Máté váltott a kapuban,majd a 39. percben De Paula Alex  sem tudott tovább játszani sérülés miatt,így hamar kijátszotta csere lehetőségeit Balassa Péter

Horváth Tamás egyik motorja volt a Répcelaki csapatnak.

169002567 2273637152767419 4065703889653484166 n

A második félidőt jól kezdte csapatunk,a hazai térfélen pattogott a labda. Többször megfutotta a hazaiak védelmét a bal oldalon Tamási Roland és Verasztó Barnabás,ami után helyzet alakult ki a hazai kapu előtt. A félidő közepétől feljöttek a hazaiak és hosszú indítások után sok szögletet sikerült kiharcolniuk.,de azt is mondhatjuk hogy a védelmünk tisztázott sarok rúgásra.  Ezekből a beadásokból alakult ki némi veszély a vendég kapu előtt,egy ízben centikkel ment mellé a fejes. A hajrához érve Verasztó Barnabás  vihette rá védőjére egy az egyben a játékszert,majd a büntető területen belül megtolta a labdát és lőtt,de lövését kiütötte a hazai hálóőr.  A 86. percben egy vendég kontra után a hazai védelem csak szabálytalanság árán tudta megállítani a Répcelaki támadást a kaputól mintegy húsz méterre kissé balra. A labda mögé Tóth Dávid állt aki a sorfal felett eltekerte a játékszert,a labdához ugyan hozzáért a kapus,de a labda a jobb felső sarokban a kapufáról a kapuba pattant. 0:1 A gól után próbálkoztak ugyan a hazaiak támadásokat vezetni,de ezek elakadtak a Répcelaki védelem gyűrűjében. Az ezer sebből vérző csapatunk a 92. percben még kapott egy döfést,hiszen Tamási Roland  megkapta második sárgáját,így a vége előtt volt kénytelen elhagyni a játékteret. Viszont ez már nem befolyásolta a találkozó kimenetelét,hiszen a játékvezető hamar véget vetett a találkozónak.

A győztes gól előtti pillanatok

169056971 2273637979434003 92765150651303928 n

A mérkőzés nem hozott jó játékot,a találkozón a küzdemel dominált,a csapatok kevés helyzetet tudtak kidolgozni,végül egy jól eltalált szabadrúgás döntött a Répcelak javára. A sérüléshullám ellenére küzdeni tudásának köszönhetően egy lelkesen játszó Csepreget sikerült kétvállra fektetni. Viszont nagy kérdés a jövőre nézve,hogy a sok sérülést hogyan fogja kiheverni csapatunk,hiszen a mérkőzés végére tíz ember maradt bevethető állapotban,de azok között is akadt,aki kisebb sérülésekkel vállalta a mai játékot. Reménykedjünk a mielőbbi felépülésekben,a mai küzdeni akaráshoz és az ebből fakadó győzelemhez gratuláció a csapatnak és edzőjének egyaránt.  A jövő szombaton folytatás a Jánosháza ellen hazai pályán.  Szerző: Finta László   >>További képek>>