Küzdelmes mérkőzésen egy jó Szentgotthárdot sikerült legyőzni

Répcelaki SE-Szentgotthárdi VSE 1:0(1:0)

Répcelaki SE: Tóth Jenő. Prystupa Kristóf. Vass Benjamin. Rácz Milán. Tóth Dominik. Ódor Bálint.(Tamási Roland. 67') Tóth Dávid. Havasi József. Tokaji Dávid. Verasztó Barnabás. De Paula Alex.  Gsz.: Verasztó Barnabás. 16'   >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Két jó formában lévő csapat lépett pályára Répcelakon nagypénteken. A vendégek győzelmi sorozatban voltak,egy hete hazai pályán verték a bajnokaspiráns Sárvárt(1:0) Míg csapatunk a Vép elleni döntetlent követően a Kőszeg otthonában aratott fényes győzelmet(0:5) A vendégek kerete alaposan megerősödött a tél folyamán,felzárkóztak a kieső helyről a tizedik pozícióba,annyi pontot gyűjtöttek mint csapatunk,csupán a gólkülönbségüknek köszönhetően álltak egy helyezéssel lejjeb. Tehát hat pontos kemény küzdelemre volt kilátás a találkozón.                                                                                                                                                                                                                                                                                  Az első percek tapogatózással teltek,nem forogtak veszélyben a kapuk,a vendégek próbálták irányítani a játékot.Az első komoly hazai támadás végén gólt szerzett csapatunk: A 16. percben De Paula Alex az ellenfél térfelén kapott labdát,majd a kapu felé fordult,felnézett majd tanári módon indította Verasztó Barnabást,aki kilépett a védők között,majd a kapus mellett a jobb alsó sarokba helyezte a játékszert. 1:0 A vendégek a gólt követően mezőnyfölénybe kerültek,de sokáig nem tudtak veszélyt teremteni a hazai kapu előtt,viszont a másik oldalon Ódor Bálint lövését védte bravúrral a vendégek kapusa. Aztán egy vendég támadás végén a kapu elé érkező labdát le vette a Szentgotthárdi támadó.majd egy csellel tisztára játszotta magát,ám közeli lövését nagy bravúrral lábbal védte Tóth Jenő. Az első játékrész meddő vendég mezőnyfölényt hozott,ám a Répcelaki kontra támadásokban benne volt a veszély. Tokaji Dávid és Verasztó Barnabás sok borsot tört a vendég védelem orra alá. Azért azt látni lehetett a félidő végén,hogy nehéz második félidő elé néz labdarúgó csapatunk.

Verasztó Barnabás ma is ellenálhatatlanul játszott

168818141 2271755612955573 7078416876668176500 n

A második játékrészt jól kezdte csapatunk,több szemre való támadást vezetett az ellenfél kapujára. Érdekes,hogy amíg az első félidőben sok passzos játékkal jutottak előre a vendégek,a másodikban az élénk széllel támogatott Szentgotthárdiak sok labdát elíveltek a semmibe. A félidő második felében ismét vendég fölény jellemezte a találkozót,egy szöglet utáni rosszul sikerült felszabadítást követően a vendégek a kapufát találták el,majd Tóth Jenő védett nagyot. De a másik oldalon is alakultak ki veszélyes támadások,Répcelaki kontra után Tokaji Dávid hozta játékba Verasztó Barnabást,aki kapusra vihette a játékszert,lövése túljutott a kapuson,ám a labda a jobb kapufa tövéről vágódott vissza a mezőnybe. A mérkőzés krónikájához tartozik,hogy a 67. percben Ódor Bálint sérülés miatt el kellett hagynia a játáékteret. A mérkőzés hajrájában a vendégek mindent elkövettek hogy döntetlenre mentsék a találkozót,de a védelem jól állta a Szentgotthárdi próbálkozásokat.  Az utolsó percig küzdöttek egymással a felek,ám a mérkőzés lefújását követően a Répcelak örülhetett a három bajnoki pontnak.

A védelem remekül állta a vendég rohamokat.

168481916 2271754616289006 7814733549558093407 n

Jó iramú,küzdelmes találkozón egy nagyon jó Szentgotthárdot sikerült legyőzni a Répcelaknak. Ahol vendég mezőnyfölény jellemezte a találkozót,de kevés helyzetet tudtak kidolgozni,viszont a gól mellett többször került helyzetbe csapatunk,így nem érdemtelenül nyerte meg a találkozót!  Nem marad sok idő pihenésre,hiszen vasárnap Csepregre látogat labdarúgó csapatunk,akik ma alaposan megnehezítették a Sárváriak dolgát(2:1) Horváth Tamás egy mérkőzéses eltíltása után ismét bevethető lesz, de Ódor Bálint,Németh Bence ,Sipos Bence és Vass Benjamin nem áll rendelkezésére Balassa Péternek. A mai győzelemhez,hozzáálláshoz gratuláció a csapatnak! Hajrá Répcelak! Szerző: Finta László  >>További képek>>