Ódor Bálint show Kőszegen

Kőszegi Lóránt FC-Répcelaki SE 0:5 (0:2)

Répcelaki SE: Tóth Jenő, Havasi József. Prystupa Kristóf. Vass Benjámin. Rácz Milán.  Tóth Dominik. Horváth Tamás. De Paula Alex.(Tóth Dávid.69') Tokaji Dávid. Verasztó Barnabás.(Ódor Gergő.83') Ódor Bálint.  Gsz.: Ódor Bálint. 10'  32'  48'  59'  73'   >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>

Az előző fordulóban mind a két csapat meglepetés eredményt ért el,csapatunk a második helyezett Vépiek ellen játszott döntetlent (1:1) míg a hazaiak Sárváron a listavezető ellen nyerni tudtak(1:2) Így két jó formában lévő csapat mérte őssze erejét kora este az Alpokalján részben villanyfényes találkozón. A két csapat a nyolcadik és a kilencedik helyet foglalta el a tabellán a mérkőzés előtt,hat pontos Kőszegi előnnyel.                                                                                                                                                                                                          A mérkőzés első percei mezőnyben teltek,aztán átvette az irányítást csapatunk,több támadást  vezetett a hazai kapura. A 10. percben Verasztó Barnabás ment el a bal oldalon,betört a büntető területen belűlre,majd középre adott,ahol az érkező Ódor Bálint a kapuba lőtte a játékszert. 0:1 Továbbra is csapatunk irányította a játékot,jobbára a hazai térfélen pattogott a labda. Több ígéretes vendég támadást követően a 32. percben Tóth Dominik a bal oldalon indította Verasztó Barnabást,aki megindult a labdával,majd remekül hozta játékba a kapu elé érkező Ódor Bálintot,aki igazítás nélkül a bal sarokba lőtt. 0:2 A játék képe nem változott,a pályán a Répcelak akarata érvényesült,a hazaiak a korábbi Répcelaki játékos Molnár Csaba bedobásaiból próbáltak veszélyt teremteni a vendégek kapuja előtt,kevés sikerrel. Csapatunk viszont több formás támadást vitt végig a pályán,így a látottak alapján teljesen megérdemelt két gólos előny birtokában térhetett pihenőre.

Répcelaki gólöröm az első félidőben.

166102932 2266420470155754 7016764691027310981 o

A második játékrész jobban nem is kezdődhetett volna,hiszen a 48. percben a jobb oldalon Tokaji Dávid harcolt meg egy labdáért védőjével,amiből győztesen jött ki a hazaiak térfelén,majd megindult és a büntetőterületre érve remekül tálalt Ódor Bálint elé,aki igazítás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot. 0:3  A gólt követően csapatunk felszabadultan,jól játszott,a védelem remekül szűrte a hazai próbálkozásokat,és a megszerzett labdákból szemrevaló támadásokat vezetett. Az 59. percben Verasztó Barnabás futott el a bal oldalon,majd a büntető területen belül befelé cselezte magát,majd laposan középre adott,ahol az érkező Ódor Bálint a kapuba passzolta a labdát 0:4 A hazaiak próbálkoztak szépíteni az eredményen,de semmi sem sikerült nekik,vagy Tóth Jenő védett remekül,vagy a védelem tudott tisztázni. A 73. percben egy kapu előtt megszerzett labdából indult gyors vendég támadás,majd egy remek indítást követően ismét Ódor Bálint került helyzetbe,a kapusra vihette a játékszert,és a kimozduló kapus mellett higgadtan helyezett laposan a kapu jobb sarkába. 0:5 A gólt követően Verasztó Barnabás ment el a bal oldalon,már közel volt a kapuhoz amikor a védő az utolsó pillanatban tisztázni tudott. A hazaiak becsületére legyen mondva,hogy mentek előre,a nagy hátrány ellenére is,de ma semmi sem sikerült nekik. Ennek tudható be,hogy nehezen viselték az eredmény alakulását,sokat reklamáltak,és a mérkőzés végén a 87' percben Fehér Andrást a játékvezető kiállította,sajnos Horváth Tamással akaszkodott össze a rutinos játékos,aki sárga lapot kapott,így a következő mérkőzésen nem játszhat.  Az utolsó percek már nem hoztak említésre méltó eseményt,így a végén teljesen megérdemelt öt gólos vendég siker született.

De paula Alex a földön,Tóth Dominik és a volt Répcelaki játékos Molnár Csaba

166014377 2266420953489039 5921905976458078977 o

A mai nap az egész csapat remekelt,Verasztó Barnabás három gólpasszával és Ódor Bálint öt góljával kiemelkedett a mezőnyből. Dícséret illeti Balassa Pétert,aki támadó feladott adott Ódor Bálintnak,aki nagyszerűen élt a lehetőséggel. Gyakorlatilag befejező csatárként ontotta az egyérintős gólokat a mérkőzésen. Ritkán látható élmény volt részese lenni Ódor Bálint öt találatának! De minden csapatrész tökéletesen hajtotta végre feladatát,mindenki megérdemli az elismerő szavakat,gyakorlatilag tökéletes mérkőzést játszott csapatunk,amihez gratuláció és kalap emelés! A jövő héten dupla fordulóra kerül sor,pénteken a Szentgotthárd érkezik Répcelakra,majd két nap múlva az utolsó helyezett otthonába látogatunk Csepregre. Sajnos az első mérkőzésen nem léphet pályára a sárgalapos Horváth Tamás és a hétvégén egészségügyi okokból kifolyólag nem szerepelhet a mai mérkőzés hőse Ódor Bálint,de a csapat már többször bizonyította,hogy ha sok a hiányzó,akkor nagyon tudnak egymásért küzdeni. Szép volt fiúk! Hajrá Répcelak!  Szerző: Finta László    >>További képek>>