A Király vendégként elvitte a saját otthonából a három pontot

Megyei I. Bajnoki mérkőzés. Répcelaki SE-Király SE 1:2(0:1)

Répcelaki SE:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tóth jenő. Rácz Milán. Prystupa Kristóf.(Verasztó Barnabás.70') Tóth Dominik. Horváth Tamás. Tamási Roland.(Tóth Dávid.46') Vass Benjamin.(Havasi József.88') Ódor Bálint. Sipos Bence.  Németh Bence.I(Tokaji Dávid 46') De Paula Alex.                                                                                                                                                                                                                                                Gsz.: Verasztó Barnabás 74'

Az időjárásnak köszönhetően az a furcsa helyzet állt elő,hogy a Répcelak a Király Sportegyesület műfüves pályáját választotta otthonául,mivel a hétközi eső,hó,majd a kemény fagy játékra alkalmatlanná tette a Répcelaki küzdőteret mind a két pályán. Viszont a sors úgy hozta,hogy pont a Király SZE lett volna a vendég,így a Répcelak csak papíron volt pályaválasztó,mégis a vendégek érezhették magukat hazai környezetben. A Király jól kezdte a bajnokságot,megverték hazai pályán a Sárvárt(3:2) míg csapatunk gyenge játékot mutatva kikapott ugyanitt a Lukácsháza ellen.(0:2) Balassa Péternek bő keret állt rendelkezésére a dobogó harmadik fokán álló Király ellen.                                                                          A hazai vendégek ragadták magukhoz a mérkőzés irányítását,meddő mezőnyfölényt harcoltak ki,de gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Csapatunk szórványos kontrákkal próbálkozott,elöl De paula Alex okozott némi veszélyt.A hazai labdabirtoklás a 37. percben gólt eredményezett: Reseterits Bálint lövésre szánta el magát mintegy húsz méterre a kaputól,a lövést hárítani tudta Tóth jenő,de a kipattanó labda ismét a támadó elé került,aki másodszorra a kapuba lőtte a játékszert. 0:1 Mivel a gól a hajrában született és már nem történt említésre méltó esemény a mérkőzésen,így a hazaiak vonulhattak minimális előnnyel a szünetre.

Király SE támadás az első félidőben

6027d2686ba1b2745

A második játékrész elején kettős cserét hajtott végre Balassa Péter. Két támadó,Tóth Dávid és Tokaji Dávid lépett a pályára,segítve a támadás építésket,befejezéseket.  Ennek ellenére a jó erőkből álló Király veszélyeztetett,két ízben is Tóth jenő védett bravúrral.  Aztán a 67. percben a Király SE két gólosra növelte az előnyét: Egy jobb oldali beadást követően a kapu elé érkező Hegedűs Martin egyből a jobb sarokba lőtte a labdát. 0:2 Csapatunk nem adta fel, a 70. percben a pályára lépett Verasztó Barnabás,növelve ezzel a Répcelaki támadók számát. Papíron már nem kevesebb mint őt támadóval próbált gólt,gólokat szerezni csapatunk az utolsó húsz percben. Aminek hamar meg is lett az eredménye,hiszen a 74. percben a csereként beállt Verasztó Barnabás kapott labdát,aki gyönyörű mozdulattal juttatta a labdát a kapus mellett a kapuba. 1:2 A gólt követően mindent megpróbált csapatunk az egyenlítés érdekében. De Paula Alex előtt adódott két ízben is egyenlítési lehetőség,de a Király SE kapusa Király Máyás mind a két esetben hatalmasat védett,így végül a vendégek hazai pályán elvitték,vagy inkább otthon tartották a három bajnoki pontot.

Az akarattal nem volt baj,de ez nem volt elég a pontszerzéshez.

6027d265e02d75219

A Király megerősítette a pozícióját a harmadik helyen,míg csapatunknak szép lassan hátra fele kell tekintenie,hiszen a két vereséget követően a kilencedik hely megtartása az elsődleges,ahhoz több győzelmet kellene szerezni,hogy ismét előre lehesen tekinteni. A csapat mindent elkövetett a mai mérkőzésen,de az a bizonyos extra hiányzott,amivel egy Halmosi Péterrel felálló Király ellen pontot,pontokat lehetett volna szerezni. Gratulálunk a Király SE-nek a győzelemhez! Jövő hétvégén Rábapatyra látogatunk,ahol hat pontos mérkőzés vár csapatunkra. Reménykedjünk a jobb folytatásban. Hajrá Répcelak!  Szerző: Finta László  Képek:Királysportegyesület   A mérkőzés jegyzőkönyve:

A Répcelaki Sportegyesület 1948 óta működik. Jelenleg 4 szakosztály tartozik az egyesületbe.