Az akarat és a minőség csodákra képes

Répcelaki SE-Sárvár FC 3:3 (2:1)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Répcelaki SE: Németh Máté. Ódor Gegő.(Szabó Balázs.59') Sipos Bence. Tamási Roland. Tóth Dominik. Tokaji Dávid. Tóth Dávid. Németh Bence. Ódor Bálint. De Paula Alex. Verasztó Barnabás.(Bényei Dominik.83')  Gsz.: Tokaji Dávid. 8'  Verasztó Barnabás. 34'  De paula Alex 73'

Szombat délután  megyei örökrangadóra került sor Répcelakon,ahol a bajnok aspiráns Sárvár vendégszerepelt. Mint korábban kiderült hét kezdő játékos főként betegségekből kifolyólag nem tudott pályára lépni.Többek között a kapus és a komplett védelem hiányzott,így az utánpótlás csapatból kellett a keretet feltölteni. Normális esetben is a Sárvár volt a mérkőzés esélyese,így viszont kisebb fajta csodára lett volna szükség a  Répcelaki pontszerzéshez.                                                                                                                                                                                                                                            A mérkőzésen a vendégek léptek fel támadólag,csapatunk szervezetten védekezett és a megszerzett labdákkal próbált kontra támadásokat felépíteni.  A 8. percben Németh Bence  labdaszerzését követően még a Répcelaki térfélen megindult a bal oldalon,majd lendületesen elfutott a szélen és betört a büntető területen belúlre,az alapvonalról Tokaji Bencét hozta játékba,aki  öt méterre a kaputól egyből a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1:0  Továbbra is a vendégek irányították a játékot,de a hazai védelem jól zárta le a területeket.  A 25. percben már meg volt szűrve a Sárvári támadás,majd egy passzt követően a Répcelaki utánpótlás hálóőr Németh Máté hozhatta játékba a labdát,aki kipasszolta balra Ódor Gergőnek,akit letámadták a vendég támadók,sőt el is vették tőle a játékszert,majd középre ívelték a labdát,ami átszállt a hosszú oldalra,ahol üresen érkezett Szabó Roland,aki közelről a kapuba helyezte a játékszert. 1:1 Nem esett össze a gól után a Répcelak,továbbra is lelkesen védekezve és labdákat szerezve nehezítette a vendégek életét. Sőt a 34. percben a térfél közepén szerzett labdát a hazai alakulat,Verasztó Banrabás  pedig kilépett a védelem gyűrűjében,majd kihasználva gyorsaságát faképnél hagyta a védelmet,majd a kapusra vihette a labdát,a büntető területhez érve pedig a kapus alatt a kapuba helyezte a labdát. 2:1 A félidő hátralévő idejében csapatunk taktikusan és lelkesen játszva őrizte az eredményt,így a hármas sípszót követően óriási meglepetésre a hazai csapat térhetett előnnyel pihenőre.

123438474 2126629480801521 3833722738300380282 o

Tokaji Dávid góljával megadta a mérkőzés alaphangját

A második játékrész elején nagyobb sebességre kapcsolt a vendég együttes,és fölényt tudott kiharcolni. Az 56. percben egy jobb oldali beadást követően Csákvári Zsolt  a hosszú oldalon fejelhetett kapura,de a fejesét nagy bravúrral védeni tudta Németh Máté,de a kipattanót közelről a már a kapuba passzolta a támadó. 2:2  Az 59. pecben beállt az utánpótlás csapat oszlopos tagja Szabó Balázs,aki jól látta el a jobb oldali védő szerepét. Kijött a szorításból a Répcelak,a bal oldalon a remekül játszó Németh Bence futott el,majd az alapvonalról középre adott,ahol érkezett Verasztó Barnabás,aki kapura fejelt,de a fejes levágódott az egyik vendég védőről,a kapus már vereve volt. Aztán egy formás hazai támadást követően mintegy huszonöt méterre a kaputól Ódor Bálint lőtt kapura,a lövését a Sárvári kapus a felső lécre tolta,ahonnan az alapvonalon túlra vágódott a játékszer.  Egymást követően háromszor adhatott be szögletet Németh Bence a jobb oldalról,a 73. percben a harmadik beadás a rövid oldalon megtalálta De Paula Alex fejét,aki a felső léc alá csúsztatta a labdát. 3:2  A gól után a Sárvár ismét fölényben játszott és beadásokból veszélyt tudott teremteni a hazai kapu előtt. Németh Máté több esetben is szépen védett.  A hajrához érve hiába volt nagy fölényben a vendég alakulat,a védelem jól állta a sarat,de már kontra támadások vezetésére nem maradt erő. A nyomasztó fölény a 86. percben vendég gólt eredményezett: Több vendég lehetőség után szépen megjáratták a labdát a Sárváriak,a védők lemaradtak,és egy középre adott labda üresen találta Czöndör Gergőt,aki a büntetőpont környékéről laposan a kapu közepébe lőtte a labdát. 3:3 A hátralévő időben a  vendégek megpróbálták megnyerni a mérkőzést,helyzetbe is kerültek,de nem tudták a lehetőséget gólra váltani,így a végén a Répcelak örülhetett a megszerzett egy pontnak.

123130441 2126630170801452 3416471137357358613 o

Németh Bence remek játékkal rukkolt elő a találkozón.

Az előzmények után a bajnokság legjobb csapata ellen lelkes és minőségi játékkal akár a győzelmet is megszerezhette volna csapatunk,de az eredmény így is szenzáció számba megy. A lelkes játék ma kevés lett volna,a minőség azért kiemelendő,mert a csapat szervezetten játszott,a gólok pedig élményszámba mentek,mind a három szerzett gól látványos körülmények között született. A vendégek a mérkőzés utolsó perceiben tudták csak döntetlenre menteni a találkozót. A mérkőzés végén pedig megszólalt a 'Szép volt fiúk' kórus,amit már régen lehetett hallani Répcelakon,de ma minden játékos megérdemli az elismerést,és tényleg kisebb fajta csodát vitt végbe az ellen a Sárvár ellen,akik kiemelkednek a bajnokságból,szerdán pedig Kőszegen nyertek 5:0-ra. Szóval le a kalappal a csapat előtt! Most lesz egy hét pihenő,hiszen a tizenhét csapatos bajnokságban a Répcelak marad ki a tizenharmadik fordulóban. Aztán újúlt erővel Lukácsházán lehet tovább növelni a pontok számát. A győzelemhez a mutatott játékhoz,az odaadó lelkes játékhoz gratuláció a csapatnak és Balassa Péternek! Szerző: Finta László        >>A mérkőzés jegyzőkönyve>>         >>További képek>>