U19: Szenzációs játékkal szenzációs győzelem

Vép VSE-Répcelaki SE 2:6 (2:2)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Németh Máté. Csóka Olivér. Szabó Balázs. Petró Petróniusz Lázár.  Szabó Bálint. Varga Levente. Bényei Dominik. Tokaji Dániel. Kovács Gábor.  Németh Balázs. Verasztó Barnabás.        Gsz: Németh Balázs. 8' 61' 75' 79'   Verasztó Barnabás. 26' 93'

Papíron és a valóságban is tizenegyen kezdték meg fiataljaink a mérkőzést,aztán egy perc elteltével Németh Máté és Bényei Dominik is elhagyta a játékteret. Kapusunk ismert okokból,míg Dominik betegsége miatt ennyit tudott vállalni. Tehát  kettős emberhátrányban kellett felvennie a versenyt utánpótlás csapatunknak a második helyezett otthonában.  De emberhátrány ide,emberhátrány oda,a 8. percben Németh Balázs megszerezte a vezetést. A hazaiak fölényben játszottak,csapatunk próbálta a két támadót hosszú labdákkal játékba hozni.  A 16. percben a Vép egyenlíteni tudott Auer Áron révén. A fő hangsúly továbbra is a védekezés volt,de kereste a csapat a támadás építés lehetőségét.  A 26. percben Verasztó Barnabás  ismét előnyhöz jutatta csapatunkat egy kontra támadást követően. A recept adva volt,hátul masszív védekezés,elöl pedig a két gólerős éket megjátszani,helyzetbe hozni labdákkal.  A gólt követően továbbra is a hazaiak birtokolták a labdát,helyzeteket dolgoztak ki,de ezeket rendre elpuskázták. A kimaradt lehetőségek után a 38. percben megtörte a jeget a hazai csapat és Auer Áron  közelkről másodszor is egyenlíteni tudott.  A félidő végén egy jobb oldali vendég kontra után Németh Balázs  került helyzetbe,de lövése a kapu mellett hagyta el a játék teret.,így döntetlen állásnál tértek pihenőre a felek.

119245957 2073989462732190 1388960600134759501 o                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Németh Balázs négy góllal járult hozzá a sikerhez.

A szünetben arra kerestük a választ,hogy a második félidőben meddig bírja a csapat a kettős emberhátrányt.  Hazaiak léptek fel támadólag,de helyzetbe nem tudtak kerülni.  A 61. percben formás vendég támadás ment végig a pályán,majd Németh Balázshoz került a labda, aki betört a büntető területen belűlre,majd elment védője mellet,aki belerúgott a támadóba. A játékvezető büntetőt ítélt,a szabálytalankodó Szijártó Bálintot  pedig kiállította a játékvezető a kemény belemenést követően.  A labda mögé a sértett állt,aki az elmozduló kapus ellentétes oldalára,a jobb alsó sarokba helyezett.  A hazaiak már csak sima emberelőnyben játszottak. Még most is a Vépiek próbálkoztak támadásokat építeni,de kapkodva tették mindezt.A távoli lövések nagy része messze a kapu mellett,felett hagyta el a játékteret,ha kaput találtak,akkor Csóka Olivér  védett magabiztosan.a védelem pedig jól állta a sarat lelkes játéknak köszönhetően. A hazai támadások közepette a 75. percben megint sikerült kontra támadást felépíteni csapatunknak,A büntető területen belül Ligeti Krisztián csak szabálytalanság árán tudta megállítani a vendég támadást,a játékvezető pedig ismét a büntető pontra mutatott,a szabálytalankodó védőnek pedig felmutatta a sárga lapot.  A büntetőt Németh Balázs végezte el,aki megvárta míg a kapus elmozdul,majd okosan a kapu bal oldalába passzolta a játékszert.  A Vépiek megrogytak a két gólos vendég vezetés tudatában,csapatunk többet birtokolta a labdát,és egyre többször került a hazai kapu elé. Közben Tokaji Dánielt kellett az  oldalvonal mellett ápolni,percekig csak nyolcan voltak fiataljaink,majd ismét játékra jelentkezett és küzdelembe vetette magát Dániel.  A 79. percben tovább növelte előnyét csapatunk: Verasztó Barnabás  tört be a bal oldalon a büntető területen belülre,csinált pár cselt az alapvonalon,majd a kapu előtt az érkező Németh Balázshoz passzolt,aki egyböl a kapuba lőtte a labdát. A 90. percben létszámban  egyenlő lett az arány,hiszen Németh Ármin addig vitatkozott a játékvezetővel,míg megkapta a piros lapot és mehetett zuhanyozni.  Már mindenki arra gondolt hogy nem lesz említéste méltó esemény a találkozón a hosszabbításban,de szerencsére fiataljaink nem így gondolták,Hárman megbolondították a Vépiek komplett védelmét,majd Németh Balázs  kapusra vihette a labdát,de biccentett a társának hogy gyere ezt Te rúghatod,Verasztó Barnabás ment is,a labda pedig érkezett sakk-matt helyzetben,a támadó köszönte szépen,majd az üres kapuba passzolta a labdát. Ezzell a kegyelemdöféssel lett vége a találkozónak.

119460737 2073990382732098 1879512821541276669 o

Répcelaki Gólöröm Vépen

Utánpótlás csapatunk óriásít küzdve,nagy akarattal,nem ismerve elveszett labdát,jó és taktikus játékkal teljesen megérdemelt győzelmet aratott ilyen arányban is. Kettős emberhátrányban képesek voltak szétzilálni a második helyezettet saját otthonában.  Az egész csapat előtt megemelem a képzeletbeli kalapomat!  A legnagyobb gratuláció az egész csapatnak,edzőknek egyaránt!  Na erre a teljesítményre illik a tűzzel-vassal! Szép volt fiúk! Hajrá Répcelak! Szerző: Finta László                                                                                                                                                                           A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/54/18/22694/5/1576400.html    >>További képek>>                                                                                                                                                            119408121 2073989549398848 4232065822172191700 o

Verasztó Barnabás két góllal,gólpasszal,Tokaji Dániel pedig lelkes játékkal rukkolt elő.

A Répcelaki Sportegyesület 1948 óta működik. Jelenleg 3 szakosztály tartozik az egyesületbe.