Az első félidő remek játéka sima győzelmet eredményezett.

Répcelaki SE-Szentgotthárdi VSE 4:1 (4:0)

Répcelaki SE:                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Pető Martin. Prystupa kristóf.(Szabó Bence) Németh Gábor. Graszl Károly.(Tóth Dávid.53') Rácz Milán. Tóth Dominik. Horváth Tamás. Harkai Dániel. Ódor Bálint. Molnár Csaba. De Paula Alex. Gsz.: Ódor Bálint. 15' 23' 36'   De paula Alex. 20'

A világjárvány elérte a megyei bajnokságot is,így az MLSZ döntése alapján zárt kapus mérkőzésre került sor Répcelakon szombat délután. Csupán a rendezők és a szakmai stáb tudta a pálya széléről követni az eseményeket,míg pár lelkes szurkoló a lebontott kerítésen kívül  nézte a találkozót.  A vendégek rosszul kezdték az évet,három mérkőzésen tíz gólt kaptak,igaz egy pontot szereztek a Szarvaskend otthonában,míg csapatunk éppen Szarvaskendtől kapott ki 3:2-re egy balszerencsés mérkőzésen. Hogy tisztábban lássuk a Szarvaskend játékerejét,ma a Körmendet fogadták és 7:0-ra kitömték a szomszédok hálóját...Nálunk Balikó  Benjamin és Tamási Roland nem tudta vállalni a játékot,viszont a csupaszív Harkai Dániel sérülten is pályára lépett.

89513746 1890240644440407 3954817843345752064 o

Az első félidőben mindenki jó teljesítményt nyújtott

A találkozó élénk szélben kezdődött,ami csapatunknak kedvezett. Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott,majd csapatunk sebességet váltott. A 15. percben Ódor Bálint a bal oldalon hagyta faképnél a védelmet,majd betört a büntető területen belül,ahol lapos lövése utat talált a bal alsó sarokba. 1:0  A gól után támadásban maradt csapatunk,sorra alakultak ki helyzetek a vendégek kapuja előtt,a bekapott gól megzavarta a Szentgotthárdiakat. A 20. percben a vendég védelem a büntető területen belül röviden szabadított fel,a tizenhatos vonalánál Alex lecsapott a labdára,majd higgadtan,tanári módon a kint álló kapus felett átemelte a játékszert ami a kapu közepébe landolt. 2:0  három perc múlva a 23. percben ismét Ódor Bálint került kapussal szemben,a kiváló játékos most sem hibázott,okosan a kapus mellett a kapuba passzolta a labdát. 3:0  Tovább tartott a hazai offenzíva,a vendégek csak asszisztálni tudtak a hazaiak játékához.  A pályán sorra alakultak ki a látványos Répcelaki támadások. A 36. percben szinte lemásolta Ódor Bálint az előző góljait,sakk-matt  helyzetben kapta a labdát a kapu előtt,átvette majd megnézte magának a bal sarkot és bepasszolta a labdát. 4:0 Ezzel a játékos ha nem is klasszikus,de mesterhármast ért el. A gólok mellett számtalan helyzet maradt kihasználatlanul.így az első félidő végén az eredmény a helyzetek alapján a vendégekre volt hízelgő.

89436548 1890242017773603 5046356349668032512 o

Ódor Bálint három góljával és kiválló játékának köszönhetően a mezőny legjobbjának bizonyult.

A második játékrész is hazai rohamokkal és helyzetekkel kezdődött,Horváth Tamás  kapusra vihette a labdát,ám lövését a hálóőr hárítani tudta.  Majd Molnár Csaba  előtt adódtak lehetőségek,aztán több kimaradt lehetőséget követően szép lassan visszavett a tempóból csapatunk,egyre többet volt hátul a labda. Az egyébként lelkesen megalkuvást nem tűrően játszó vendégek megérezték hogy lehet keresni valójuk egy szépítő gól erejéig,és a hajrában előre merészkedtek. A 85. percben a jobb oldalon Düh Károly kapott labdát,amivel kapura törhetett,a büntető területen belülre érve jobbra a kapussal szemben kirúgta a jobb alsó sarkot. 4:1 A végén még Molnár Csaba  kiszorított helyzetből eltalálta a kívűlről a kapufa bal alsó részét.  Majd a játékvezető véget vetett a találkozónak.

89469271 1890241644440307 4988713898531094528 o

Balassa Péter elégedetten tekinthetett az első félidőben csapatára.

Az első félidőben nyújtott remek játékának köszönhetően teljesen megérdemelt győzelmet aratott csapatunk a mezőnyben lelkesen játszó,de kapura veszélytelen Szentgotthárddal szemben.  A második félidő közepétől viszont a visszaálló csapatunk  gólt kapott,talán ha a helyzeteket jobb arányban használja ki csapatunk,akkor ma egy sok gólos szinte tökéletes mérkőzésnek örvendezhetne a mélyen tisztelt publikum,így van egy kis hiányérzet,de ettől függetlenül a győzelemhez kétség sem férhet! A győzelemhez gratuláció a csapatnak! Jövő hétvégén Rumba látogat csapatunk,a mai Vép-Rum rangadót 3:0-ra a Vép nyerte meg,így közelebb kerültünk a dobogó harmadik fokához. Tehát egy hét múlva ránk is hatpontos rangadó vár! Szerző: finta László                          >>további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                               A mérkőzés jegyzőkönyve:http://ada1bank.mlsz.hu/match?itemId=1473591&evad=52&szervezet=18&verseny=20840&fordulo=19