Hozta a kötelezőt utánpótlás csapatunk.

U19:  Répcelaki SE-SCHOTT Lukácsháza SE 3:0 (2:0)

Répcelaki SE:  Csóka Olivér. Szabó Balázs. Horváth Richárd. Csontár Péter. Varga levente. Szabó Bálint.(Gömböcz Péter.54') Németh Balázs. Tengelits Patrik. Gecse Bence. Kovács Gábor. Lékai csongor.     Gsz.: Németh Balázs. 21'  72'     Lékai csongor. 45'

Egyházasrádóci balszerencsés pontvesztést követően a tabella második feléhez tartozó Lukácsháza vendégeskedett Répcelakon.  A felek nagy szélben várták a kezdő sípszót. A szél nagyban befolyásolta a találkozó képét.  A felek jobbára a mezőnyben gyűrték egymást,folyamatos játék nem alakult ki. A 21. percben megszerezte a vezetést csapatunk: Egy beadást követően a vendégek kapusáról lecsorgó labda Németh Balázsról a kapuba pattant. 1:0  Egészen a félidő végéig gyűrték egymást a felek nagyobb sikerek nélkül,aztán a 45. percben megtört a jég és tovább növelte előnyét csapatunk: Hazai támadás bontakozott ki a pálya közepén,majd a tizenhatos környékén a vendég védelem csak szabálytalanság árán tudta megállítani a támadást.amit szabadrúgás követett a kaputól mintegy húsz méterre. A labda mögé Lékai Csongor állt,aki a jobb alsó sarokba tekerte a labdát.így két gólos előny birtokába térhettek pihenőre fiataljaink.

88241894 1878611385603333 4943689713417453568 o

A 45. percben Lékai Csongor szabadrúgásához állt fel a sorfal,hiába.

A második félidő sem hozott változást,továbbra is a küzdelem dominált a találkozón. A vendégek előtt is adódott lehetőség a gólszerzésre,de Csóka Olivér,aki Németh Mátét helyettesítette a kapuban több alkalommal jó ütemben lépett ki a kapujából és kézzel vagy lábbal tisztázni tudott.  A 72. percben aztán Németh Balázs végleg eldöntötte a mérkőzést:  Jobb oldalon kapott labdát a támadó,aki csinált több cselt,már-már kisodródott a büntetőterületen belül az alapvonal felé,ám csinált egy cselt visszafelé is,amivel ismét tisztára játszotta magát,majd higgadtan a bal alsó sarokba rúgta a játékszert. 3:0  A hátralévő időben említésre méltó esemény nem történt,továbbra is inkább a mezőnyjáték dominált. Végül ha játékban nem is,de a kapu előtti határozottságban ellenfele fölé nőtt csapatunk,így megérdemelten tartotta itthon a három bajnoki pontot.

88175506 1878611798936625 7536157807511339008 o

Az akarattal ma sem volt baj,itt egy kis pihenő ütközet közben.

Egy hét múlva a 14. helyen álló Szarvaskend lesz a vendéglátónk,nyugodtan kimondhatjuk,hogy csapatunk a mérkőzés esélyese,viszont a felnőttek összecsapása már nehezebb diónak ígérkezik,hiszen a Szarvaskend öt pontra van mögöttünk,a hétvégén a harmadik Rum ellen változatos mérkőzésen kaptak ki 3:2-re. Jóna Szabolcs és velekei László ontják a gólokat,ketten harminc!!! gólt szereztek eddig. Na de térjünk vissza egy gratuláció erejéig az U19-hez! Szép volt fiúk! Hajrá Répcelak!                                                                                                                                                                                                                                                   Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                               >>további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                             A mérkőzés jegyzőkönyve: http://ada1bank.mlsz.hu/match?itemId=1473817&evad=52&szervezet=18&verseny=20841&fordulo=17