A vendég védelem ajándékba adta a mai mérkőzést.

Répcelaki SE-Lukácsháza SE 5:2 (2:1)                                                                                                                                                                                                                                                   Répcelaki SE:                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Pető Martin. Balikó Benjamin. Harkai Dániel. Németh Gábor. Graszl károly. Tóth Dominik.  Ódor Bálint.(Tamási Roland.82')  Molnár Csaba.(Rácz Milán. 68') Tóth Dávid. Szabó Bence.(Prystupa Kristóf. 76') De paula Alex.                                                                                                                                                                                                               Gsz.: Ódor Bálint. 8'    Tóth Dominik. 25'  65'    De paula Alex. 58'   Molnár csaba 67'

A kéztörést szenvedett Rácz Milán végül vállalta a játékot és leült a kispadra,ahogy Prystupa kristóf is visszatért sérülését követően a kerethez és Ódor Bálint elíltása lejárt, így bővebb keret állt Balassa Péter rendelkezésére,igaz Horváth Tamás sárga lapjai miatt kénytelen volt kihagyni a mai mérkőzést.  A vendégek a kieséstől próbálnak menekülni,csapatunk pedig tovább zárkózna az élen állókhoz.                                                                                                                                                      A mérkőzést csapatunk kezdte jobban,a nagy szélben magához ragadta a játék irányítását. A 8. percben megszerezte a vezetést csapatunk: Jobb oldalról Ódor Bálint adhatta be a szögletet,a labda élesen a kapu rövid oldalára csavarodott,ami meglepte a vendégek hálóőrét,és csak a gólvonalon belül tudta kiütni,a partjelző pedig mutatta hogy gól,a játékvezető pedig középre mutatott. 1:0 A gólt követően kiegyenlítettebb lett a játék,viszont a vendég védelem több ízben is oda ajándékozta a labdát támadóinknak,amiből aztán kontrákat lehetett felépíteni,helyzeteket kialakítani. A 25. percben tovább növelte előnyét csapatunk: bedobást végezhetett el Molnár Csaba jobb oldalról,a labda a büntető területen belül De Paula Alex felé szállt,ám védője ártalmatlan helyzetben kézzel elütötte a játékszert,a partjelző pedig ismét a játékvezető segítségére sietett és közös erővel megítélték a jogos tizenegyest.  A labda mögé Tóth Dominik állt,aki a jobb sarkot célozta meg,a kapus eltalálta az oldlat,bele is ért a labdába,ám a lövés erős volt,így a labda a jobb alsó sarokba kötött ki. 2:0  A gólt követően a vendég védelem továbbra sem állt a helyzet magaslatán,több eladott labdát követően alakult ki lehetőség a Lukácsházai kapu előtt. Szabó Bence akár háromszor is gólt szerezhetett volna,ám kimaradtak a helyzetek. Ahogy ilyenkor lenni szokott,a hazai fölény és kihagyott helyzetek közepette a vendégek a 45. percben szabadrúgáshoz jutottak a hazai térfél közepéről jobbra. A labdát a rutinos Lengyel Miklós tekerhette középre erővel,a labdát az ötösnél Szalai Szabolcs megcsúsztatta,és a labda a kapu közepébe vágódott.  2:1  A félidő végén már említésre méltó esemény nem volt,így hazai vezetésnél és lélektanilag fontos gól birtokában térhetett pihenőre a vendég csapat és persze csapatunk is.

88163930 1876464929151312 6991399484424978432 o

Szoros emberfogás Graszl Károly részéről.

Hazai fölénnyel folytatódott a találkozó,a labda csapatunknál és az ellenfél térfelén pattogott. Az 58. percben tovább növelte előnyét csapatunk: Bal oldalról Tóth Dávid adhatta középre a labdát szögletből,a labda rövidre érkezett,ahol Graszl Károly  tovább csúsztatta a hosszú oldlara,ahol érkezett De Paula Alex,aki közelről a kapuba fejelt. 3:1 Tovább tartott a hazai offenzíva,a 65. percben Molnár Csaba futott el a jobb oldalon,majd középre adott,ahol Ódor Bálinthoz került a labda,aki próbálta magát egy csellel tisztára játszani,ám a védője elkaszálta,a játékvezető pedig azonnal a büntető pontra mutatott. A labda mögé ismét Tóth Dominik állt,a kapus elment jobbra a labda pedig középen utat talált a kapuba 4:1 A szétesően játszó vendég védelem mellett ebben az időszakban akkor került helyzetbe csapatunk amikor akart. A büntetőt követően két percre Molnár Csaba kapott remek labdát a jobb oldalon,ahol lefutotta a védelmet,befelé vezette a játékszert,majd a büntető területen belül felnézett,és a kapus mellett kirúgta a rövid oldalon a bal alsó sarkot. 5:1 Ekkor még volt szűk huszonöt perc a hosszabbítással együtt,azt gondolta a mélyen tisztelt publikum hogy most amikor az ellenfelet kis gólokkal megzavartuk,jöhetnek a bomba gólok is. Nem így történt,csapatunk visszaállt,teret hagyva az ellenfél támadásainak,és az utolsó negyed óra vendég fölénnyel telt,söt a mérkőzés végén a 89. percben még a szépítést is megszerezték:  Kissé bal oldalról, a kaputól mintegy huszonöt méterre Lengyel Miklós  lőhetett szabadrúgást. A kapus a kéttagú sorfalat szemmel láthatóan rosszul állította fel,amit a rutinos játékos ki is használt,hiszen a sorfal belső fele mellett elrúgott labda utat talált a jobb kapufa mellett a kapuba. 2:5 A hosszabbítás perceiben még egy kapura ívelt labda borzolta a kedélyeket,amikor a játékszer a bal felső sarokból a kapushoz pattant a labda,onnan pedig az alapvonalon túlra,amiből még kétszer rúghattak szögletet a vendégek,majd a játékvezető véget vetett a találkozónak.

87670743 1876464465818025 8433121311638683648 o

A 89. Percben Lengyel Miklós végezheti el a szabadrúgást,ami utat talál a sorfal mellett a jobb sarokba.

Teljesen megérdemelt hazai siker született,amihez a vendég védelem nagyban hozzájárult hibáikat követően. Helyenként voltak szép megoldások,jó játék,de a biztos vezetés tudatában csapatunk bele aludt a találkozóba,amiből aztán szépíteni tudtak a vendégek. A jó játékot kellene elnyújtani a mérkőzés végéig,akkor a szurkolók is maradéktalanul elégedettek lennének egy ilyen győzelmet követően. Persze soha rosszabb győzelmet,de tanuljunk a mai mérkőzés hibáiból is,és a jövő hétvégén A jó erőkből álló Szarvaskend ellen már a tapasztaltak birtokában vehetjük fel a versenyt. A mai győzelemhez gratuláció a csapatnak! Szép volt fiúk!  Hajrá Répcelak!  Szerző: Finta László                                                                                                                                                                    A mérkőzés jegyzőkönyve: http://ada1bank.mlsz.hu/match?itemId=1473575&evad=52&szervezet=18&verseny=20840&fordulo=17                                                     >>További képek a mérkőzésről>>