Felkészülési mérkőzések.

Hegykő FC-Répcelaki SE 4:2 (0:1)                                                                                                                                                                                                                                                            SFAC-Répcelaki SE 2:2 (2:0)

Az elmúlt héten két mérkőzést játszott labdarúgó csapatunk.  Szerdán a Győr-Moson-Sopron megyei II. osztály nyugati csoportjának éllovasa látta vendégül csapatunk. A tavaszias időben füves pályán rendezték a találkozót. A mérkőzést csapatunk kezdte jobban,helyzeteket dolgozott ki,amiből egyet Tamási Roland értékesíteni tudott.  Érdemes megjegyezni,hogy az eddigi felkészülési mérkőzések során minden alkalommal létszám hiánnyal is meg kellett birkóznia Balassa Péter legénységének,több ifjúsági játékos segítette a csapat keretét.  A második félidőben rengeteg hibát vétett csapatunk,amit a hazaiak könyörtelenül kihasználtak,és hamar két gólos előnyt szerzetek. Tóth Dávid egy elfutás után szépíteni tudott,ám a hazaiaknak erre is volt válasza így a végén két gólos hazai győzelem született. Sok egyéni hiba mellett akadtak azért bíztató jelek is.                                                                                                                                                                            Szombaton a Meggyei I. osztályban sereghajtó  Soproni FAC volt az ellenfél. Az első félidőben végig csapatunk irányította a mérkőzést többet volt csapatunknál a labda,ám egyéni hibát követően az ellenfél szerezte meg a vezetést. Tovább tartott a Répcelaki fölény,de egy jól sikerült kontra után a Soproniak két gólra növelték előnyüket,amit az első félidőben meg is tudtak tartani. A második játékrészre szerkezetet váltott csapatunk,A fölény mellé már kialakultak gólszerzési lehetőségek is. A fölény közepette egy szöglet utáni kavarodásból Ódor Gergő közelről a kapuba lőtt, A mérkőzés vége előtt a Répcelaki fölény meghozta az egyenlítő találatot: Tóth Dávid indult meg a védelem gyűrűjében,majd Tamási Rolandot hozta játékba egy hosszú labdával,aki Tóth Dominikhez passzolt,aki közelről a kapus mellett a kapuba lőtte a játékszert,kialakítva ezzel a 2:2-es végeredményt. A mérkőzésen látható volt hogy a Répcelak jobb csapat,viszont a hibák után a csapat magának tette nehézzé a mérkőzést. Örvendetes,hogy Graszl Károly már pályán volt,és jól játszott a mérkőzésen. Reménykedjünk hogy a Vépi bajnokira szép lassan élesbe vált a csapat.                                                                                                                                                                                                                                Szerző: Finta László

A Répcelaki Sportegyesület 1948 óta működik. Jelenleg 3 szakosztály tartozik az egyesületbe.