Győzelmével őszi első utánpótlás csapatunk.

Labdarúgás hírek Finta László Találatok: 301

Répcelaki SE-Vép VSE 3:1 (3:0)                                                                                                                                                                                                                                                                  Répcelaki SE: Németh Máté. Szabó Balázs. Horváth Richárd. Varga Levente. Prystupa kristóf. Tengelits Patrik. (Gömböcz Péter.90') Csontár Péter. Gresu zsolt. Kovács Gábor.(Gecse Bence.46') Verasztó Barnabás.(Szabó Bálint.86') Lékai csongor.( László Krisztián.92')       Gsz.: Gresu Zsolt. 3'       Lékai Csongor.  23'    Verasztó Barnabás. 34'

Szombat délelőtt került sor a Vép elleni elmaradt mérkőzés lejátszására. A tét nem volt más,mint kiharcolni az őszi első helyet a tabellán. Ennek érdekében a felnőtt keretből megerősített Vépet kellett legyőzni hazai pályán. A  rivális Vasvár a pont nélkül utolsó helyen álló Rábapatyiakkal játszanak elmaradt mérkőzést,az egy pont hátrányban lévő Vasvár biztosan begyűjti a három pontot,így nem volt más hátra mint menekülni a győzelembe.                                          A mérkőzés nem is kezdődhetett jobban,hiszen már a 3. percben megszerezte a vezetést utánpótlás csapatunk: A támadólag fellépő fiataljaink gyors támadást vezettek középen,szépen ment lábról lábra a labda,majd Gresu Zsolt elé került,aki lendületből becselezte magát a büntetőterületen belűlre,majd a kapust is kicselezve az üres kapuba passzolt. 1:0 Továbbra is támadásba maradt csapatunk,és több lehetőség is kialakult a vendégek kapuja előtt.  Az első negyed óra letelte után kiegyenlítődött a mérkőzés,a vendégek is próbálkoztak támadások vezetésével,így a 23. percben a legjobbkor jött a második hazai találat: Répcelaki támadást követően mintegy húsz méterre a kaputól kissé balra Lékai Csongor elé pattant a labda,aki egyből lőtt,a labda pedig elemi erővel vágódott védhetetlenül a bal felső sarokba. 2:0  A Vép nem adta fel,több alkalommal is a védelem mögé jutott,de két ízben is nagy helyzetben rontottak támadóik. A 34. percben tovább növelte előnyét csapatunk: Egy kontra támadás után a vendég kapu elé került a labda,ahol Verasztó Banabás érkezett,és laposan a jobb sarokba rúgta a labdát. 3:0 A gólt követően Gresu Zsolt fejese a kapufáról pattant ki a mezőnybe,a vendégek előtt is adódott szépítési lehetőség,de gól már nem született,így megérdemelt hazai vezetésnél térhettek pihenőre a felek.

78741070 1779911108806695 5826099639257923584 o

Répcelaki helyzet az első félidőben.

A második játékrész  elején tovább növelhette volna előnyét csapatunk,ám Gresu Zsolt szép egyéni megmozdulását követően a kapust is át akarta cselezni,de a labda elakadt a hálóőrben. A hazai gól helyett az 52. percben a vendégek szépíteni tudtak:  Formás támadást követően Varga Bálint tört be középen a büntetőterületen belűlre,majd a kapussal szemben higgadtan a kapuba emelte a játékszert. 3:1  A szépítést követően enhye vendég fölény alakult ki,de helyzetet nem tudtak kidolgozni a Vépiek. Viszont a vendég kapu előtt Verasztó Barnabás elfutásai révén több alkalommal is növelhette volna előnyét csapatunk. Inkább fiataljainkban volt benne a gól a kontra támadásokat követően a mérkőzésben,mert hiába volt többet a vendégeknél a labda,ez meddőnek bizonyult,viszont a megszerzett labdákból gyors hazai ellentámadásokat láthattak a szurkolók. Az utolsó percekben Verasztó Barnabás ment volna el a bal oldalon,ám hátúlról elkaszálták,a sérülése nem volt ugyan súlyos de a biztonság kedvéért cserét kért a támadó.  Tóth zsolt még taktikai cseréket hajtott végre,majd három percnyi hosszabbítás leteltével a játékvezető hármas sípjele véget vetett a mérkőzésnek.

78611953 1779911635473309 8936554717828349952 o

A második játékrészben csak helyzetekig jutottak fiataljaink.

Tökéletesnek mondható első félidőt követően a másodikban harcos és taktikus játékkal magabiztos győzelmet aratott a jó erőkből álló Vép ellen utánpótlás csapatunk.  Ezzel a győzelemmel az első helyen várhatja a tavaszi folytatást! A győzelemhez és az őszi elsőséghez hatalmas gratuláció az egész csapatnak,Graszl Károlynak és Tóth zsoltnak,akik két év alatt egy tök utolsó csapatból bajnokaspiráns csapatot gyúrtak össze! Minden játékos megtette a magáét,az aki kilencven percig volt a pályán,esetleg egy félidőt játszott,de az is,akinek percek jutottak.  Az eredményesség mellett mindig figyeltek az edzők,hogy mindenki játéklehetőséget kapjon,és kivegye a részét a sikerekből,vagy a sikertelenségekből,amiből az ősz folyamán szerencsére nem sokszor volt példa.  Az U14 a második helyen zárt,tehát látható az utánpótlásba helyezett munka a tabellán is! A télen jó pihenést,kellemes,békés karácsonyt! Boldog új évet a magánéletben és a pályán mindenkinek!  Szép volt fiúk! Hajrá Répcelak! Tűzzel-Vassal!                                                                                                                           Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                              >>további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                               A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20841/6/1473728.html

Jól,taktikusan játszva és lelkesen küzdve harcolta ki a győzelmet utánpótlás csapatunk.