U19: Két gólos előnyből egy gólos vereség lett a vége.

CVSE Vulkánfürdő-Répcelaki SE 4:3 (1:1)                                                                                                                                                                                                                                          Répcelaki SE: Németh Máté. Szabó Balázs. Gecse Bence. Csontár Péter. László Krisztián.(Horváth Richárd. 68') Varga Levente. Tengelits patrik. Gresu Zsolt. Kovács Gábor. Lékai Csongor.(Szabó Bálint.55') Verasztó Barnabás.             Gsz.: Verasztó Barnabás. 18'   54'   63'

Míg a felnőtteknél a Celldömölkiek állnak az élen,addig az utánpótlás bajnokságban a Répcelak dominál hosszú hetek óta. Egy hete hazai pályán elszenvedte első vereségét csapatunk,így veszélybe került az őszi elsőség. Mivel az elmaradt Vépi mérkőzést csak jövő februárban játszák le a csapatok,így az első hely megtartása érdekében nagy szükség lett volna a három pont begyűjtéséhez Celldömölkön. A Vasvár hazai pályán fogadta a Körmendet,tehát a riválisok egymás ellen játszottak háromesélyes mérkőzést.                                                                                                                                                                                                   A találkozó eleje hazai fölénnyel kezdődött,de ez a leosztás kedvezett a kontra játéknak,elöl Verasztó Barnabás ellentámadások végén tizenötször talált be az ellenfelek kapujába az ősz folyamán. A 18. percben egy kontra támadás után szerezte meg a vezetést csapatunk Verasztó Barnabás révén. Nem sokáig tartott a Répcelaki előny,a 22. percben Döbrentei Bálint találatával a hazaiak egyenlíteni tudtak. A gólt követően hazai fölény és kimaradt helyzetek jellemezték a félidőt, Németh Máté remekül védett a kapuban,de a szerencse is csapatunk mellé állt,mert a jobbnál jobb helyzeteket is elpuskázták a hazaiak,így a játérész végén fiataljaink jobban örülhettek a döntetlennek.

76689015 1772526342878505 4377924168415444992 o

Verasztó Barnabáson és Németh Mátén most sem múlott a pontszerzés.

A második játékrész eleje is hazai fölénnyel telt,viszont az 54. percben ismét Verasztó Barnabás kapott labdát,aki lefutotta a védőket,majd kapusra vihette a játékszert,lövését a kapus még védeni tudta,ám a kipattanót az üres kapuba passzolta a támadó. 1:2  A játék képe nem változott,a hazaiak próbálkoztak támadás építéssel,míg csapatunk a megszerzett labdákból gyors kontrákkal operált. A 63. percben Verasztó Barnabás megint faképnél hagyta a védelmet,majd a kapust is kicselezve a kapu közepébe passzolt. 1:3 Ekkor a pályán kívül azt lehetett érezni,hogy meglesz a mérkőzés,hiszen a hazaiak a mérkőzésnek ebben a szakaszában tanácstalanul játszottak. A 69. percben egy Galovich Máté lövés utat talált a kapuba 2:3 A gól új reményt adott a hazaiaknak,míg az addig magabiztosan játszó csapatunk megzavarodott. A szépítést követően három perc telt el,amikor a Celldömölk bal oldalon bontotta meg a vendég védelmet,majd egy beadást követően les gyanus helyzetben érkezett a labda a kapu elé,ahol a védők röviden szabadíttottak fel,érkezett Keszei Tamás,aki tíz méterre a kaputól a bal sarokba lőtt. 3:3  A gólt követően magára talált csapatunk,ísmét voltak vendég lehetőségek,de a nyílt játékban a hazaiak előtt is adódott lehetőség. Az adok kapok a 87. percben hazai gólt eredményezett: Egy támadás végén középen indították két méteres leshelyzetben Szabó Kristófot,aki senkitől sem zavartatva a büntető területen belül egyből a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 4:3 A mérkőzés hátralévő időben már nem tudott újítani csapatunk,így hiába volt a két gólos előny,a hajrában a hazaiak húsz perc alatt a maguk javára fordították a találkozó kimenetelét.

69810891 1772526306211842 3927975865408815104 o

Egy kimaradt hazai helyzet az első játékrészben,amiből több is akadt a CVSE előtt.

Mondjuk ehhez kellett a játékvezető hibája,nem volt azon az oldalon partjelző,ahova a hazaiak támadtak,így a játékvezető saját magára volt hagyatkozva,de a gólnál esemény közelben helyezkedett,ennek ellenére a nyílvánvaló leshelyzetet nem állította le,ami csapatunk számára végzetesnek bizonyult. Mint később kiderült a Vasvár hazai pályán szenvedett vereséget,így nagy lehetőséget szalasztott el csapatunk arra nézve,hogy a tabella élén várja a tavaszt. A Vasvár a pont nélkül utolsó helyen álló Rábapaty ellen játszik a hétvégén,így nagy a valószínűsége,hogy 'csak' a második vagy a harmadik hely marad,hiszen a Celldömölknek is van elmaradt mérkőzése a Rum ellen,kérdés hogy mikor játszák le a találkozót. Ettől függetlenül a CSAPAT előtt az őszi teljesítményéhez hatalmas gratuláció és minden Répcelaki szurkoló emelje meg amikor e sorokat olvassa a képzeletbeli kalapját,mert a fiataljaink megérdemlik! Nyugodtan mondhatjuk,hogy minden várakozásunkat felülmúlva remek idényt hagy maga mögött utánpótlás csapatunk! Szép volt fiúk! Hajrá Répcelak! Hasonló folytatást a boldog új évben! Tűzzel-Vassal!                                                                                                                                                                                                                         Zuhanyhíradó: Az U19 lejátsza mérkőzését szombat délelőtt 11 órakor! Tehát van lehetőség megtartani az őszi elsőséget! Jöjjön minél több szurkoló a csapatot bíztatni! megérdemlik!

Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                          >>további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                           A mérkőzés jegyzőkönyve: