Küzdelmes mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna.

Labdarúgás hírek Finta László Találatok: 419

CVSE Vulkánfürdő-Répcelaki SE 2:1 (1:1)                                                                                                                                                                                                                                           Répcelaki SE: Gyécsek Martin. Rácz Milán. Németh Gábor. Tóth Dominik. Ódor Bálint. Prystupa kristóf.(Balassa Péter. 85') Horváth Tamás. Balikó Benjamin. Harkai Dániel. Szabó Bence.(Tóth Dávid. 15')            Gsz.: Tóth Dominik. 30'

Hiába csak a negyedik hely a tabellán,az igazi rangadó egy Celldömölk-Répcelak mérkőzés. A múltban rengeteg rangadót játszottak egymással a felek,és nem száz nézó előtt mint a mai villanyfényes találkozón,hanem ezer-kétezer néző szurkolt az összecsapásokon. Most a Celldömölk az első helyről várta a mérkőzést,így a héten mindenképpen rangadónak mondható találkozóra léptek pályára a felek.                                                                                                                             Az első percek tapogatózással teltek,nem forogtak veszélyben a kapuk,de említésre méltó esemény és az egész mérkőzést befolyásoló szabálytalanság történt Szabó Bence ellen,akinek hátúlról a bokáját taposták le,a támadó a földön maradt,a társai hozták le a pályáról. Bence ápolást követően még visszament a pályára,de pár perc játék után jelezte hogy nem tud tovább játszani,így a 15. percben Tóth Dávid váltotta a játékost. Megjegyezendő,hogy a szabálytalanság,ami pirosat ért volna,a játékvezető sípja néma maradt! Közben a 9. percben a semmiből megszerezte a vezetést a hazai csapat,a bal oldalon Marsai Máté lendületből érkezett a büntető területen belül,ahol lövésre szánta el magát,a labda pedig a bal alsó sarokba kötött ki. 1:0  A gól nem vette el csapatunk kedvét,harcosan vetette bele magát a küzdelembe és próbált támadásokat vezetni. De Paula Alex jól tartotta meg a labdákat,vagy tette le társainak fejjel vagy lábbal,amiből aztán ígéretes támadásokat vezetett csapatunk.  A Répcelaki agresszv ám sportszerüen kemény játék nem tetszett a hazaiaknak,akik több alattomos belemenést követtek el a mérkőzés során,ami után ápolni kellett játékosainkat,de ilyenek után nem járt sárga lapos figyelmeztetés. Viszont a szövegelést meghallotta a sípmester,arra azonnal teátrálisan reagált. A 30. perc meghozta a Répcelaki egyenlítő találatot: Egy bal oldali szögelt után kavarodás alakult ki a hazai kapu előtt,végül Tóth Dominik elé került a játékszer,aki a jobb kapufa mellett a kapuba passzolt. 1:1 A gólt követően küzdelem folyt a pályán,nem forogtak veszélyben a kapuk,viszont a mezőnyben nagyot harcoltak egymással a felek. A félidő végén tizenhét méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott csapatunk,a labda mögé Tóth Dávid állt,akinek a lövése a bal felső sarok felett hagyta el a játékteret, így az első játékrész döntetlen állásnál ért véget.

73225733 1772506002880539 3148998870998974464 o

Szabó Bencét ápolják az alattomos belemenést követően,később a támadót le kellett cserélni,a szabálytalanság pedig                                                                                                                                                    szabadrúgást sem ért a játékvezetőnél.

A második játékrészben is folytatódott a küzdelmes játék,csapatunk bátran próbált támadásokat vezetni,de így tettek a hazaiak is,viszont helyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem.  A 69. percben megszerezte a vezetést a CVSE Vulkánfürdő: Több alkalommal is tisztázni lehetett volna a vendég kapu előtt,ám a labda mindig visszakerült a veszély zónába,végül jobbról a középre adott labdára a rövid oldalon érkezett Németh József,aki egyből a kapuba lőtte laposan a labdát. 2:1  A hátralévő időben csapatunk mindent elkövetett az egyenlítés érdekében,csúszott mászott a labdáért,és mezőnyfölényt is sikerült elérnie a hajrához érve. Jó helyzetből szabadrúgást lőhetettünk,ám a megpattanó lövést a kapus védeni tudta. Több beadást hárított a hazai védelem,vagy a kapus húzta le a labdát.  A végéhez érve megtörtént az amire a mérkőzés előtt nem nagyon számítottunk,a hazaiak arra rúgták a labdát amerre álltak.  A végén Gyécsek Martin is előre ment egy szabadrúgás előtt. A labda jól szállt a kapu elé,a kapuson is túljutott a labda,a lecsorgó labda Gyécsek Martin elé került,ám egy hazai játékos az utolsó pillanatban tisztázni tudott. A mérkőzés nagy vendég fölény közepette ért véget.

75116710 1772506419547164 2152439417489326080 o

Beadásokból többször zavarba hoztuk a hazai védelmet.

A mérkőzés összképét nézve a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna,de mivel a hazaiak a két helyzetüket gólra tudták váltani,csapatunk pedig a lehetőségekből csak egyszer talált az ellenfele kapujába,így a hazaiak otthon tartották a három pontot és őszi bajnokok lettek,amihez gratulálunk a Celldömölki alakulatnak!  De gratuláció illeti a vereség ellenére csapatunkat is,mivel végig harcosan játszottak és nyílt játékkal megszorították hazai pályán a bajnokaspiránst.  A Vép elleni mérkőzésünket csak februárban játszák le a felek,így a mai mérkőzések tudatában vagy a negyedik vagy pedig az ötödik helyről várhatjuk a tavaszt. A mai és a Rábapaty elleni játékkal tavasszal csapatunk felézárkózhat akár a második helyre is. A csapatnak és vezetőinek jó pihenést,majd eredményes felkészülést a tavaszi idényre! Hajrá Répcelak!                                                                                                                                                                   Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                             >>további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                          A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/15/1473561.html