A jól játszó Vasvár ellen a végén a fortuna velünk volt.

Répcelaki SE-Csörnöc gyöngye Vasvári VSE 2:1 (1:1)                                                                                                                                                                                                                Répcelaki SE: Gyécsek Martin. Prystupa Kristóf. Németh Gábor. Tóth Dominik. Balikó Benjamin. Ódor Bálint. Harkai Dániel. Horváth Tamás. Szabó Bence. (Tóth Dávid.54') Rácz Milán. De Paula Alex.      Gsz.: Horváth Tamás. 9'  Ódor Bálint. 83'

Vasváriak négy utolsó mérkőzésükből csupán egy pontot,míg csapatunk az elmúlt két fordulót követően hat pontot szerzett,így egy rossz paszban lévő vendég gárda,és egy jó formában lévő hazai alakulat összecsapására került sor szombat délután.                                                                                                                   A mérkőzést jól kezdte csapatunk letámadta ellenfelét és labdaszerzésekkel próbálkozott. A Répcelaki támadás sorozat hamar eredményes lett: Egy hazai szöglet érkezett a kapu elé a jobb oldalról,a labda levágódott a védelemről a büntető területen belül jobbra,a kaputól mintegy tíz méterre,ahol Horváth Tamás csapott le a labdára,majd lövésre szánta el magát,a labda pedig a jobb sarokba vágódott. 1:0 A szurkolók azt gondolták hogy folytatódik a Rábapaty elleni remek játék,sajnos nem így történt.  A vendégek a gól után szépen szövögették támadásaikat,mezőnyben egyenlő partnere volt csapatunknak. Sőt,egy eladott labdával Gyécsek Martinra vihette a vendégek támadója a labdát,ám Martin jó ütemben lépett ki a kapujából,és a támadó lábáról vetődve leszedte a játékszert. Csapatunk inkább beadásokkal veszélyeztetett,de támadásból nem tudott gólveszélyes helyzeteket kialakítani a vendégek kapuja előtt.  A 34. percben egyenlítet a Vasvár: Szabadrúgást harcoltak ki a vendégek a kaputól mintegy húsz méterre,a labda mögé Réfi Erik állt,a lövését még blokkolta a sorfal,ám a kipattanót egyből kapura lőtte,a labda pedig laposan utat talált a védelem gyűrűjében a bal sarokba. 1:1 Az első félidő első tíz percét leszámítva kiegyenlített küzdelem volt a pályán,a vendégek kultúráltan játszottak,csapatunkból pedig hiányzott az átütő erő.                 75653216 1764450677019405 3802134517636923392 o

A vendég gól előtti pillanatok,a szabadrúgás utáni kipattanóból egyenlítettek a vendégek.

A második félidő első negyed órája csendes labdázgatással telt,nem forogtak veszélyben a kapuk. majd a vendégek léptek fel támadólag,és több esetben is megszerezhették volna a vezető találatot,ám vagy a támadók hibáztak,vagy a kapufa segítette ki csapatunk,így maradt a döntetlen állás,ami a hajrához érve a látottak alapján hízelgőnek tűnt csapatunk számára. Aztán a 83. percben a semmiből született meg a hazai vezető gól:  A bal oldalon a felfutó Ódor Bálint kapott labdát,aki lendületből áttört a védelmen,majd a büntető területen belül a kapusra vihette a labdát,ahol a kaputól tíz méterre balra a kapus mellett laposan a kapuba passzolta a játékszert. 2:1 A gól után a vendégek mindnet elkövettek az egyenlítés érdekében,de a hazai védelem jól állt a lábán,és meghiúsította a Vasvári rohamokat.,így végül megszerezte a győzelmet csapatunk,de a hajrában a fortuna asszony kezében ott röfögött a kismalac.

75474021 1764450850352721 5201523420604399616 o

Egy Répcelaki beadást követő lehetőség a vendégek kapuja előtt.

A vendégektől kiemelkedőt nyújtott a 19-es számmal játszó Horváth Ádám,aki az egész mérkőzést végig hajtotta,nem ismert elveszett labdát,helyzetbe is került,de gólt nem tudott elérni. Összességében a vendégek előtt több helyzet adódott,de a helyzeteit nagyobb arányban értékesíteni tudó csapatunk győzni tudott egy jól játszó vasvárral szemben.  A sorrendben harmadik győzelemhez gratuláció a csapatnak! Minden mérkőzés más,ahogy a mai is más volt a Rábapatyi diadalhoz képest. A jövő héten is más összecsapás vár csapatunkra Celldömölkön,mindneki tudja hogy ott a mai játék kevés lesz,ott elő kell venni ismét a vérteket,a kesztyűt és kardot kell ragadni! Hajrá Répcelak!                                                                                                                                                  Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                         A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/14/1473554.html                                                                                                                          >>további képek>>