Kemény,küzdelmes mérkőzésen jól játszva,magabiztos győzelem született.

Rábapatyi KSK-Répcelaki SE 0:3 (0:1)                                                                                                                                                                                                                                              Répcelaki SE: Gyécsek Martin. Ódor Bálint. Harkai Dániel. Németh Gábor. Prystupa Kristóf. Tóth Dominik. Balikó Benjamin.(Tóth Dávid. 46') Horváth Tamás.(Varga Tamás.92') Rácz Milán. Szabó Bence. De Paula Alex (Lónai Ákos.88')    Gsz.: De Paula Alex. 11'  58'      Horváth Tamás. 64'

Remekül előkészített pálya fogadta a borongós őszi időben a csapatokat. Mind a két gárda szeretett volna felzárkózni a tabella elejéhez,ehhez mind a két alakulatnak győzelemre törő játékkal kellett előrukkolni,ráadásul a két csapat között csupán egy pont volt a különbség a tabellán,tehát hat pontos mérkőzésre és várhatóan küzdelmes találkozóra gyűltek össze a Rábapatyi és a szép számmal megjelent Répcelaki szurkolók.                                                              Mindjárt az első percekben láthatóvá vált,hogy a mai nap csapatunk felvette a kesztyűt,pajzsot ragadott és felcsatolta a vértet az ellenfelével szemben.  A játékosok nem ismertek elveszett labdát,és akár szabálytalanság árán is,de labdát akartak szerezni. De nem csak a labdaszerzés ment,a támadásokat is szépen szövögette csapatunk. A mérkőzés elején megszerezhettük volna a vezetést,ám a partjelző leshelyzetben állította meg a vendég támadást,a játékosok és a szurkolók nem így látták,a labda egyébként a bal sarokba kötött ki. Több Répcelaki próbálkozás után a 11. percben megszületett a megérdemelt vendég vezetés: Szabó Bence kapott labdát a bal oldalon,aki elfutott a szélen,majd befelé vitte a labdát,a büntető terület határán be passzolt középre,ahol érkezett De Paula Alex,aki egyből lőtt,a lapos lövést még bravúrral hárítani tudta a hazaiak kapusa,ám a kipattanóra Alex lecsapott és a földön fekvő kapus mellett a kapuba passzolt. 0:1 A gólt követően kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán,a jó iramú mérkőzésen nem kímélték egymást és magukat a felek,több szabálytalanság is tötént mind a két oldalon,amit a játékvezető sárga lappal jutalmazott. A hazaiak kapu elé ívelt labdákkal opeláltak,míg csapatunk gyors,rövid paszos játék után indításokkal próbált a hazai kapu elé kerülni. A minőségi játékot csapatunk képviselte,amit a hazaiak lelkes játékkal próbálták ellensúlyozni, Egy hazai szabadrúgást köbetően a labda a bal felső sarokba tartott,ám Gyécsek Martin megnyúlva remek védéssel oldalra tolta a játékszert. Egy jobb oldali hazai szögletet követően a rövid oldalról érkezett a kapufa tövére a labda,majd Gyécsek Martinnak kellett egy esetben nagyot védenie. Közben csapatunk előtt is adódott lehetőség növelni az előnyt,de nem sikerült a hazai kapuba találni. mezőnyben pedig hatalmas munkát végeztek mind a két oldalon a játékosok a labda birtoklásáért. A szurkolók egy jó első félidőt láthattak,hiszen a lefújást követően sokan el sem hitték hogy már vége van az eseményekben gazdag játékrésznek.

75491837 1757889207675552 686662762645946368 o

A vezető gól föszereplői: Szabó Bence és De Paula Alex

A második félidő elején a hazaiak próbálkoztak,de nem tudtak helyzetet kidolgozni. Aztán átvette a mérkőzés irányítását csapatunk,szemre is tetszetős vendég támadásokat láthatott a mélyen tisztelt nagyérdemű. Az 58. percben tovább növelte előnyét csapatunk: Formás támadás végén a hazai kapu előtt pattogott a labda,ami után kisebb tüzijáték alakult ki,a védők több ízben is blokkolták a vendég lövéseket,majd egy lövés a felső lécről az ötös környékére pattant,ismét érkezett De paula Alex,aki az üres kapuba fejelt. 0:2 Tovább tartott a Répcelaki támadás sorozat,a hazaiak védekezésre kényszerültek,csapatunk pedig láthatóan élvezte a játékot,látványos támadásokat láthattak a szurkolók. A 64. percben a megyei I. osztály színvonalát meghaladó gólt ért el csapatunk:  A jobb oldalon olyan gyorsan és ütemben ment lábról lábra a labda,hogy a hazaiak akár Colombo hadnagyot is segítségül hívhatták volna,akkor sem nyomozták volna ki a labda tartózkodási helyét.  Szóval a szurkolók is kapkodták a fejüket a gyors passzok láttán,majd Horváth Tamás indult meg a labdával befelé,aki a büntetőtrerület sarkánál lövésre szánta el magát,a labda pedig védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba,kilőve az ott tartózkodó pókokat,és azok hálóját. 0:3  Ezzel a találkozó gyakorlatilag eldőlt,a gól után inkább mezőnyben gyűrték egymást a felek,de mind a két oldalon volt egy-egy megindulás,amiből lehetőség alakult ki.  A mérkőzés hajrájához érve csapatunk magabiztosan őrizte az előnyét,gól már nem született,a játékvezető pedig három perc hosszabbítás után véget vetett a mérkőzésnek.

76647894 1757887987675674 3076996080743743488 o

A mérkőzésen többször állt a játék a kemény belemenéseket követően.

Az első perctől kezdve harciasan,jól játszva ilyen arányban is teljesen megérdemelt győzelmet szezettt csapatunk a Rábapatyiakkal szemben,akik szintén kemény,lelkes játékot mutattak be,de a jobb játékerőt képviselő csapatunk ma úgy játszott,ahogy azt a szurkolók minden meccsen szeretnének látni szeretett csapatuktól,mert tudják hogy ez a csapat ebben a bajnokságban ezzel a játékkal mindenkit képes legyőzni.  Jövő héten a gyengélkedő Vasvárat fogadja csapatunk,tehát hazai pályán tovább növelheti pontjai számát és tovább zárkózhat a dobogó helyezések egyikéhez.  A mai nap a mutatott játékhoz,a küzdeni tudáshoz nagy gratuláció az egész csapatnak! Hajrá Répcelak!                                                                                                                                                Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                     A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/13/1473547.html                                                                                                                           >>további képek>>