U19: Tovább menetel utánpótlás csapatunk.

Labdarúgás hírek Finta László Találatok: 256

Répcelaki SE-Jánosháza VSE 4:0 (2:0)                                                                                                                                                                                                                                             Répcelaki SE: Németh Máté. László Dániel. Szabó Balázs. Csontár Péter. Gresu Zsolt. (Gömböcz Péter.65') Szabó Bálint.(Gecse Bence.56') Tengelits patrik. Varga levente.( Horváth Richárd.56") Kovács Gábor. Lékai Csongor. Verasztó Barnabás.     Gsz.: Lékai Csongor. 25' 59'   Verasztó Barnabás. 31'  Kovács Gábor. 78'

Mivel a Király SZE U19-es csapata magasabb osztályban szerepel,így a múlt hétvégén pihenőt kaptak fiataljaink,igaz Verasztó Barnabás a felnőtt mérkőzésen a kispadon kapott helyet. Szombaton a tabella második feléhez tartozó Jánosháza vendégeskedett Répcelakon,akik a mérkőzés előtt tizenegy pontot szereztek,míg csapatunk egy mérkőzéssel kevesebbet játszva huszonhat ponttal vezette a tabellát.                                                                                                                   A mérkőzés hazai fölénnyel és helyzetekkel kezdődött,ám a lehetőségek sorra maradt kihasználatlanul. A 25. percben a vendégek segítettek a vezetés megszerzésében: Egy beadást követően a Jánosházai védő a lába helyett a kezét használva akart tisztázni az ötösön belül,a játékvezető pedig a büntető pontra mutatott. A labda mögé a tizenegyes specialista Lékai Csongor állt,aki most sem hibázva magabiztosan a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 1:0 Tovább folyt a hazai offenzíva,a 31. percben a jobb oldalon Verasztó Barnabás kapott landát,aki a büntető területen belül a bal kapufáig jutott,ahol a kapus és a védő  megálította,a támadó visszafelé vitte a labdát,majd amikor ismét lett légüres tér közte és a kapu között,egy gyors lefordulás után az ötösről a kapuba lőtte a labdát. 2:0 A félidő további részében is sorra alakította ki helyzeteit csapatunk,ám a jobbnál jobb lehetőségeket is elpuskázták fiataljaink,de említést érdemel a vendégek kapusa,aki több ízben is bravúrral védett. A Jánosháza neki is köszönheti hogy nem alakult ki nagyobb különbség már az első félidőben.

75481829 1749266251871181 5458866092770328576 n                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Lékai Csongor büntetője után szerezte meg a vezetést utánpótlás csapatunk.

A második játékrész is hazai fölényben telt,több hazai helyzet maradt kihasználatlanul.  Az 59. percben Verasztó Barnabás ment el a bal oldalon,majd az alapvonalról játékba és helyzetbe hozta Lékai Csongort,aki nyolc méterre a kaputól a jobb sarokba rúgta a játékszert. 3:0  A mérkőzés hajrájához érve a 78. percben Kovács Gábor talált a kapuba,a hátralévő időben gól már nem született,így végül magabiztos Répcelaki siker született,mondhatjuk hogy utánpótlás csapatunk hozta a kötelezőt.

73472651 1749266918537781 5353981028601954304 n

A szünetben Graszl Károly jó tanácsokkal látja el fiataljainkat.

Jövő héten az uttolsó helyen álló Rábapatyra látogatnak fiataljaink,akik a lejátszott tíz mérkőzésen nem tudtak pontot szerezni,tehát jó esély van az első hely megerősítésére. Persze ehhez jó hozzáállás kell,nem szabad elbízni magát csapatunknak,mert abból kellemetlen meglepetés lehet. A győzelemhez és az eddig mutatott játékhoz, a tavaszi idényhez gratuláció a csapatnak! Hajrá Répcelak!                                                                                                                         Szerző: Finta László

A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20841/12/1473779.html                                                                                                                                >>további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                      74685201 1749266155204524 1219717617678286848 n