Amíg csapatunk 28 fokon játszott,addig a hazaiaknak legalább volt hőemelkedésük.

Labdarúgás hírek Finta László Találatok: 375

Király SZE-Répcelaki SE 3:1 (1:1)                                                                                                                                                                                                                                                          Répcelaki SE:  Horváth Bence. Rácz Milán. Németh Gábor. Tóth Dominik. Prystupa Kristóf.(Tamási Roland.72')  Harkai Dániel. Ódor Bálint. Horváth Tamás.  Tóth Dávid. Szabó Bence. De Paula Alex. (Lónai Ákos.81')    Gsz.: Szabó Bence. 7'

A hazaiak két győzemet követően léptek pályára hazai környezetben,míg csapatunk a Büki vereséggel a tarsolyban,majd a Kőszeg elleni nehéz összecsapás után győzelemmel várhatta a következő fordulót.Két rosszul sikerült vendégszereplés tudatában a vendég szurkolók győzelmet várva ültek le a Király SZE létesítmény fedett lelátójára.                                                                                                                                                                                                                                                          A mérkőzést jól kezdte csapatunk,a kezdeti tapogatózás után magához ragadta a kezdeményezést és a 7. percben megszerezte a vezetést: A hazai tizenhatos vonalán Alex kapott labdát,majd egyből kiugratta egy remek labdával Szabó Bencét,aki a kapusra vihette a labdát,majd higgadtak laposan a bal alsó sarokba helyezte a játékszert. 0:1 A gólt követően mezőnyben gyűrték egymást a felek,egyik csapat sem tudott mezőnyfölényt kiharcolni,és helyzeteket kialakítani.  Aztán a 31. percben a semmiből Subicz Gábor mintegy húsz méterre a kaputól lövésre szánta el magát,a nem túl jól helyezett labdát Horváth Bence igyekezett kiütni,ám a labda utat talált a kezei között a kapuba. 1:1 Az első játékrész hajrájához érve kétszer is megszerezhette volna a vezetést csapatunk,ám a hazai védelem az utolsó pillanatban menteni tudott,így döntetlen állásnál fordultak a felek a második játékrészre.                                               72848461 1741488832648923 2994674292257456128 n                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Harkai Dániel lelkes játékával kiemelkedett a mai nap.

A második félidő elején nem történt említésre méltó esemény,inkább a mezőnyben ment a játék,de az már ekkor látható volt,hogy a hazaiak nagyobb hőfokon üzemelnek mint csapatunk. Sokáig unalmas játékot láthatott a mélyen tisztelt nagyérdemű,majd a hazaiak kezdtek a vendégek fölé nőni,megérezték hogy a döntetlennél több is lehet a mérkőzésben,hiszen csapatunk teljesen veszélytelenül játszott,és a párharcokat is jobbára elvesztette. Az utolsó negyed órához érve aztán a hazai lelkesedés meghozta a vezető találatot: Beke Bálint kapott labdát a bal oldalon a tizenhatos sarkánál,majd megindult befelé a védelem asszisztálása mellett,több játékos is megállíthatta volna,mivel ez nem történt meg,a támadó egészen a tizenhatos közepéig zavartalanul vihette a labdát,majd szabadon lőhetett,a lapos lővés pedig a bal alsó sarokba vágódott. 2:1 A gól után nagyobb sebességre kapcsolt csapatunk,(Harkai Dánielt lehet kiemelni lelkes,küzdeni tudó játékáért). A hazaiak kapusa vétett el egy kidobást,ami Szabó Bence elé került,aki egy az egyben megverte védőjét,ám a kimozduló kapus mellett nem tudta a kapuba rúgni a labdát. A hazaiak magabiztosan tartották a vezetést,sajnos azt érezte a lelátó embere,ha reggelig játszunk akkor sem sikerül gólt szerezni. Aztán ahogy ilyenkor lenni szokott,a hosszabbítás utolsó percében egy eladott labdát köszönt meg Hujber Bálint,aki a tizenhatoson belül jobbra nagy lövést eresztett el,ami a kapuba kötött ki. Középkezdésre már nem jutott idő,mert a játékvezető véget vetett a mérkőzésnek.

73361224 1741490005982139 7590042956833226752 n

Tóth Dávid igyekszik labdát szerezni egy kirúgást követően.

A hazaiak lelkesedésüknek köszönhetően megérdemelt győzelmet arattak a fél óráig jól játszó csapatunk ellen. Az elkerülhető gól megpecsételte az elkövetkező hatvan percet,csapatunk nem tudott újítani,sőt a második félidőben hite hagyott társaságnak tűnt. Az elkövetkező héten lesz miről beszélni az öltözőben,hiszen zsinórban a harmadik idegenbeli vereségét szenvedi el csapatunk úgy,hogy a laikus szurkoló azt érzi hogy nem ég üzemi hőfokon szeretett csapata. Jövő héten a sereghajtó Jánosháza ellen hazai pályán mutathatja meg,hogy ennél sokkal többre képes mint amit ma is mutatott.                     Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                            A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/11/1473526.html                                                                                                                                >>további képek>>         72772951 1741489385982201 4704243865031278592 n