U19: A kőszeget is legyőzte utánpótlás csapatunk

Répcelaki SE-Kőszegi SE 3:1 (1:1)                                                                                                                                                                                                                                                        Répcelaki SE: Németh Máté. Szabó Balázs. Horváth Richárd.(Gecse Bence.16.) Csontár Péter. Gresu Zsolt. Szabó Bálint.(Gömböcz Péter.77') Tengelits Patrik. Varga Levente. Kovács Gábor.(László Dániel.56') Lékai Csongor.(László Krisztián.16') Verasztó Barnabás.     Gsz.: László Krisztián 35'  Gresu Zsolt. 76'  Verasztó Barnabás. 80'

Mintha Box világbajnoki övét kellene megvédenie utánpótlás csapatunknak,úgy jönnek hétről-hétre a rangadók az éppen második helyezettel szemben. A Körmend és a Csepreg után ismét egy második helyezettel kellett megkűzdeni fiataljainknak.  Érdekesség hogy a második és a hatodik helyezett közt mindössze egy pont a különbség és hárman állnak 18 ponttal 2-4. helyen. A mérkőzés előtt négy pont előnnyel vezette a bajnokságot csapatunk a Kőszeg előtt,tehát nem csak rangadó hanem hat pontos mérkőzésre vonultak ki a játéktérre a felek.  Az első negyed órát a vendégek kezdték jobban,a 10. percben egy védelmi megingást követően Imre Benjamin vezethette rá a kapusra a labdát,aki a hosszú sarokba lőtt. 0:1 Graszl Károly és Németh Zsolt már a 15. percben kettős cserét hajtott végre.,Lékai Csongor esetében sérülés miattt kellett cserélni,a fiatal játékos az öltözőben azt hitte menni fog fájdalom nélkül a játék,ám a mérkőzés elején bebizonyosodott hogy ez nem fog menni,így László Krisztián érkezett a helyére. A vendégek próbálták irányítani a játékot,míg csapatunk Verasztó Barnabást játszották meg hosszú labdákkal. Verasztó Barnabásnak volt egy szép egyéni megmozdulása a félidő derekán,amikor befelé cselezett majd húsz méteres bal felső sarokba tartó bombáját a vendégek kapusa óriási bravúrral ütötte oldalra.  A hazai kontra kisérletek a 35. percben gólá érettek:  Verasztó Barnabás lendületből vitte a megszerzett labdát az ellenfél térfelén,majd a védők mögé passzolt,a labdára érkezett László Krisztián,aki a kapussal szemben találta magát és higgadtan a kapus mellett laposan a kapuba passzolt. 1:1 A félidő hajrájában mind a két fél előtt adódtak lehetőségek,de gól nem született,így a második félidőre maradt a döntés.

73305877 1733479163449890 7333753810080235520 n

Verasztó Barnabás a mezőny legjobb embere volt a Kőszeg ellen.

A második játékrészt a vendégek kezdték jobban,mezőnyfölényt harcoltak ki,és több gólhelyzetet el puskáztak,ekkor Németh Máté védéseire nagy szüksége volt a csapatnak. A vendég offenzíva alább hagyott,majd kiegyenlítődött a játék.  A 76. percben a remekül játszó Veraztó Barnabás lépett ki a védelem gyűrűjéből és a kapusra vihette a labdát,el akarta vinni a kimozduló hálóőr mellett,a kapus a büntető területen kívül megfogta a labdát,ám nem sikerült birtokba vennie,tetőzve a bajt még szabálytalankodott is a támadóval. A játékvezető mindenki döbbenetére csupán sárga lapos figyelmeztetésben részesítette a kapust.... A szabadrúgást Gresu zsolt végezhette el a kapuval szemben 17 méterre,a laposan helyezett lövése a bal alsó sarokba kötött ki. 2:1 A gólt követően felszabadultan játszottak fiataljaink,több szép támadást vezettek a vendégek kapujára,de a vendégek sem adták fel,megpróbáltak egyenlíteni.

72487587 1733478420116631 5403153937375166464 n

Németh Máténak nagy érdemei voltak  a három pont megszerzésében.

A 80. percben Verasztó Barnabás ment el a bal oldalon,betőrt a büntető területen belűlre,majd elemi erővel leadott lövése a jobb kapufár érintve védhetetlenül vágódott a kapuba. 3:1 Az utolsó tíz perc már nem hozott említésre méltó eseményt,így a végén megérdemelt hazai siker született. A helyzeteit jobban kihasználó csapatunk egy nagyon jó erőkből álló Kőszeget tudott kétvállra fektetni,így tovább növelte előnyét a bajnokságban. Jövő héten pihenője lesz fiataljainknak,a felnőttek a Király SZE vendégei lesznek,ahol az U19 magasabb osztályban játszik. A győzelemhez és a hozzáálláshoz a legnagyobb gratuláció!!!  Szép volt fiúk!!! Hajrá Répcelak!                                                                                                                                                                                        Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                             >>további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                          A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20841/10/1473762.html