Küzdelmes,de gyenge színvonalú mérkőzésen született meg a győzelem.

Labdarúgás hírek Finta László Találatok: 352

Répcelaki SE-Kőszegi FC 3:1 (2:1)                                                                                                                                                                                                                                                         Répcelaki SE: Horváth Bence. Németh Gábor. Tóth Dominik. Rácz Milán.Balikó Benjamin. Prystupa Kristóf. Horváth Tamás. Ódor Bálint. Szabó Bence. Tóth Dávid.(Harkai Dániel.79') De Paula Alex.(Varga Tamás.89')       Gsz.: Tóth Dominik. 40' 43'    Ódor Bálint. 86'

A mérkőzés előtt az ifjúsági találkozón az első két helyezett összecsapásán nagy küzdelemben végül fiataljaink nyerni tudtak a Kőszeg ellen,így megerősítették vezető helyüket a tabella élén. Jó ráhangolódás volt a felnőtt mérkőzés előtt.  A vendégeknél négyen hiányoztak eltíltások és sérülések miatt,míg nálunk gyakorlatilag teljes keret állt rendelkezésére Balassa Péternek,Lónai Ákos hiányzott a megszokott bő keretből,tehát mondhatjuk bátran,hogy hazai környezetben a Répcelak volt a mérkőzés esélyese. A találkozó eleje nem ezt támasztotta alá,hiszen már a 2. percben megszerezte a vezetést a Kőszeg: A védelem hátul passzolgatott,majd egy középre adott labda a vendégek játékosához Prán Dominik elé került,aki a büntető pont környékéről higgadtan csavarta az ajándékba kapott labdát a bal felső sarokba 0:1 A gólt követően fölényben játszott csapatunk,de nehezen tudott a vendégek kapuja elé kerülni,a Köszegiek pedig letámadással próbáltak labdát szerezni és abból támadásokat építeni. A játékban sok volt a hiba mind a két oldalon,viszont mezőnyben megküzdöttek a felek a labdáért,a lelkesedéssel nem volt baj egyik fél részéről sem.  A félidő végéhez közeledve egyre nagyobb nyomás alá helyezte csapatunk a kőszegiek kapuját,aminek az utolsó öt percben meg is lett az eredménye: Egy jobb oldali beadást követően Tóth Dominik elé került a labda,aki mellel levette majd kapásból lőtt,a labda pedig védhetetlenül középmagasan vágódott a kapu jobb sarkába. 1:1 Három perc elteltével Tóth Dávid szabadrúgása a hosszú oldalra érkezett,ahol fejjel várta a játékszert De Paula Alex,ám a védő kézzel leütötte a fejéről a labdát,a játékvezető pedig habozás nélkül a büntető pontra mutatott. A labda mögé Tóth Dominik állt,aki magabiztosan gurított a jobb alsó sarokba. 2:1  A remek első félidei hajrának köszönhetően így Répcelaki előny birtokában térhettek pihenőre a felek.

74483138 1733465960117877 8697359652582588416 n

A kapu elé beadott labdák veszélyt jelentettek az első játékrészben a vendég kapura.

A második játékrészben az élénk szél csapatunkat támogatta,fölénybe is került,de a kőszegiek nem adták fel,és szép támadásokat vezettek több ízben is a hazai kapura, amiben benne volt a veszély. A vendégek kapuja előtt is több helyzet maradt kihasználatlanul. Mind a két oldalon benne volt a játékban a hiba,de a küzdelmes játék kárpótota a nézőket,no meg a vezetés tudata. Kiemelkedő teljesítményről is szeretnék említést tenni,Prystupa kristóf labdáinak szeme volt,szépen hozta játékba társait,megoldotta a védekezést,és két szép lövéssel vetette magát észre,a mezőny egyik legjobbja volt a két gólt szerző és hasznosan játszó Tóth Dominik mellett. A mérkőzés hajrájához érve nyíltá vált a játék, mind a két fél szeretett volna gólt szerezni. A gólszerzés a 86. percben Ódor Bálintnak sikerült: Egy labdaszerzést követően a csereként beállt Harkai Dániel tanári módon indította Ódor Bálintot,aki a kapusra vihette a labdát,majd a kimozduló hálóőr mellett a jobb alsó sarokba helyezett. 3:1 A hátralévő időben már nem tudtak gólt szerezni a felek,így egy küzdelmes,de gyenge szinvonalú,sok hibával tarkított mérkőzésen megérdemelt hazai siker született.

72897275 1733465986784541 5998070005235712000 n

Ódor Bálint az alapvonalnál harcol a labdáért.

A vendégek lelkes játéka is megérdemli az említést! Jövő héten Szombathelyre a gyengélkedő Király SZE otthonába látogat csapatunk,ahol tovább gyarapíthatja pontjai számát. A lelkes játékhoz és a győzelemhez gratuláció a csapatnak! Bízzunk benne hogy egy hét múlva a lelkesedés jó játékkal is párosul! Hajrá Répcelak!                                                                                                                                                                                                                  Szerző: Finta László                 >további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                       A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/10/1473520.html                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Tóth Dominik büntetőből szerzett gólja után a labda a jobb alsó sarokba megpihen.