Magabiztos továbbjutás a vasi kupában.

Labdarúgás hírek Finta László Találatok: 370

Gyöngyöshermán SZSE- Répcelaki SE 0:5 (0:0)                                                                                                                                                                                                                              Répcelaki SE:  Horváth Bence. Rácz Milán. Németh Gábor. Harkai Dániel.(Horváth Tamás.46') Tóth Dominik.(Prystupa Kristóf.(Szabó Balázs.89') Szabó Bence. Ódor Bálint.  Verasztó Barnabás.(Tóth Dávid.55') Lónai Ákos.( László Dániel.83') De Paula Alex.(Lékai Csongor.80')      Gsz.:  De Paula Alex.47'  Ódor Bálint.61' 65'   Tóth Dávid.73'  Lékai csongor. 92'

A több részes Celldömölk elleni szappanoperát követően a megyei II-ben a harmadik helyen álló Gyöngyöshermánba látogatott labdarógó csapatunk.  A hazaiakról tudni érdemes,hogy több rutinos játékos és Szombathelyi nevelésü képzett labdarúgók alkotják a keretet.  Csapatunkban a mai nap több utánpótlás korú játékos kapott lehetőséget a kezdőben,vagy csereként beállva,akik megállták a helyüket a találkozón. Az első játékrész kiegyenlített mérkőzést hozott,a hazaiak remekül lezárták az utat támadóink előtt,szervezetten védekeztek,így az első játékrészben nem született gól. A második félidő elején rögtön vezetést szerzett csapatunk De Paula Alex jóvoltából,a gyors gól megpecsételte a második félidő kimenetelét. A hazaiak már nem úgy védekeztek ahogy azt az elsőben tették,csapatunk előtt több gólszerzési lehetőség is adódott. A 61. percben Ódor Bálint növelte az előnyt,a mérkőzés ezzel eldőlt,már csak a végeredmény kimenetele volt kérdéses. A harmadik találatra három percet kellett várni,ekkor Tóth Dávid passzolt le egy szabadrúgást Ódor Bálintnak,aki elcsavarta a labdát,ami a kapuban kötött ki.  Majd a csereként beálló Tóth Dávid a 73. percben tovább növelte a csapat előnyét,a mérkőzés hosszabbításában pedig a szintén csereként beálló ifjúsági játékos Lékai Csongor talált be a kapuba,így a végén öt gólos győzelmet aratott az első félidőben szervezetten,ám a második játékrészben szétesett Gyöngyöshermáninal szemben.  A győzelemhez és a vele járó továbbjutáshoz gratuláció a csapatnak! A hétvégén a Kőszeg vendégszerepel Répcelakon,ahol ki lehet javítani a hétvégi fiaskót. Hajrá Répcelak!                                                                                                                                                     A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20883/4/1511016.html                                                                                                                                                   Szerző: Finta László