Saját magunkat vertük meg Bükön.

Labdarúgás hírek Finta László Találatok: 476

Megyei I. Bajnoki mérkőzés: Büki TK-Répcelaki SE 2:1 (1:0)                                                                                                                                                                                                      Répcelaki SE:  Gyécsek Martin. Rácz Milán. Németh Gábor. Harkai Dániel.(Balassa Péter.94') Balikó Benjamin. Tóth Dominik. Prystupa Kristóf.(Lónai Ákos. 64') Ódor Bálint. Szabó Bence. Tóth Dávid.(Molnár Csaba.46') De Paula Alex.   Gsz.: Ódor Bálint 68'

A mai vereség mellett akadtak figyelemre méltó sport teljesítmények Répcelakiaktól: Az U19 fordulatos mérkőzésen  ismét győzni tudott egy jónak mondható ellenfél otthonában  4:2-re,így megerősítette vezető pozícióját a bajnokságban. E sorok írója az első játékrész vége felé ért Bükre,hiszen a Rakurai Dunaszerdahelyen vendégszerepelt a Kovács kata Zsófia emlékversenyen,ahonnan több első második és harmadik helyet hoztak el karatékáink,öregbítve a Répcelaki sport hírnevét,szóval apai kötelességemnek eleget téve szurkoltam a lányomnak és a többi rakurai harcosnak.  14 órakor indultam haza,és siettem ezerrel,hogy Bükre érjek mielőbb,hogy megnézzem az első játékrész végét és a második félidőt.  Mint ahogy azt szurkoló társaim a helyszínen elmondták nem maradtam le semmiről,hiszen az első játérészben inkább mezőnyben gyűrték egymást a felek,nem forogtak veszélyben a kapuk,csapatunk a széleken próbált támadásokat kialakítani,míg a hazaiak a kapu elé ívelt labdákkal operáltak. Aztán már láttam a  a derült égből jött villámcsapást a 44. percben,amikor egy jobb oldali ártalmatlannak tűnő beadás Balikó Benjamin elé került,aki egyből ki akarta rúgni a kapu elől,ám a labda leperdült a lábáról,becsapva ezzel a kapust,a labda pedig átszállt a hosszú oldlara,ahol Czirok Dávid senkitől sem zavartatva a kapu tövéből az üres kapuba passzolt. 1:0 Aztán vége lett az első félidőnek...

72260965 1725845247546615 673224626020548608 n

Szabó Bence jó játéka is kevésnek bizonyult a mai nap.

A második játékrészt csapatunk kezdte jobban,a kapu elé szegezte ellenfelét,több helyzet alakult ki a hazai kapu előtt,de vagy a fejes ment mellé,a lövés nem talált kaput,vagy a védelem tudott tisztázni az utolsó pillanatban.  Aztán a 68. percben megtört a jég: Szabadrúgáshoz jutott csapatunk a kapuval szembe mintegy húsz méterre,a labda mögé Ódor Bálint állt, középmagas lövése megpattant és a labda védhetetlenül vágódott a kapuba. 1:1 A gólt követően maradt a vendég fölény,és a helyzetek sem maradtak el,egy középre adott labdát Ódor Bálint vett le a kaputól nyolc méterre,majd kapura emelte a labdát,ami a kapufáról vágodótt ki az alapvonalon túlra. Szórványos hazai ellentámadásokban is benne volt a veszély,de ebben a bizonytalankodó védelem is ludas volt. Láthatóan a hazaiak elégedettek voltak a döntetlennel,hiszen egy szögletnél egy perc kellett mire valaki egyáltalán megindult elvégezni a pontrúgást.

73309163 1725844047546735 5789839781588369408 n

Ódor Bálint végez el szögletet az első játérész végén.

A sok kihagyott lehetőség a 92. percben megbosszulta magát: A védelem hozhatta ki a kapu elől a labdát a bal oldalon,ám ez nem sikerült,a hazaiak megszerezték a játékszert,és egyből a kapu elé íveltek,a hosszún érkezett  Kovács Roland,aki megfejelte a labdát,de nem volt benne erő. Gyécsek Martin fogni akarta a labdát,de a játékszer kicsúszott a kezéből,a labda pedig bevánszorgott a kapuba 2:1 A gólt követően hamar a hazai kapunál volt a labda,egy beadás után kezezés gyanús helyzetben minden Répcelaki játékos a játékvezetőre nézett és követelte a büntetőt,de ez elmaradt,így a hármas sípszó után a hazaiak megszerezték a győzelmet,amihez igazából nem sok közük volt,tipikus esete a szerencsés győzelemnek,és a balszerencsés vereségnek. Míg a támadósor kihagyta a helyzeteket,addig a védelem többször bizonytalankodott,amiből kétszer betalált a Bük. Az akarattal nem volt baj,ma a szerencse elpártolt a csapattól,nehéz ilyen mérkőzés után bármit is mondani...sokkoló gólok at kaptunk,amiket a jövőben el kell kerülni. Úgy néz ki,hogy idegenben megremeg a láb,pedig egy ilyen kerettel rendelkező csapatnak vendégként is önbizalommal kellene pályára lépni,mert ha mindent elkövet a siker érdekében,akkor nincs mitől tartania. Jövő hétvégén hazai környezetben a Köszeg ellen lehet javítani. Hajrá Répcelak!                                                                             >>további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                          A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/9/1473512.html                                                                                                                              Szerző: Finta László