Büntetőpárbajt követően jutott tovább a Répcelak a vasi kupában.

Répcelaki SE-CVSE Vulkánfürdő 1:1 (0:1) Büntetőkkel: 4:2                                                                                                                                                                                                          Répcelaki SE: Horváth Bence. Ódor Gergő.(Lékai Csongor.51'-Verasztó Barnabás.84') Balassa péter. Rácz Milán. Németh Gábor. Prystupa Kristóf. Tóth Dávid. Ódor Bálint. Lónai Ákos. De paula Alex. Szabó Bence.  Gsz.: Szuh Ferenc.(öngól) 87'   Büntetők: De paula Alex. Lónai Ákos. Tóth Dávid. Szabó Bence.

Harmadszor is neki futottak a felek a kupa mérkőzésnek szerda délután. Egy hete az eső esett,ma viszont remek időjárási körülmények várták a feleket.  A mérkőzés egy gyors cserével folytatódott,Ódor Gergőt váltotta az ifjúsági csapatban szereplő Lékai Csongor.  A mérkőzés hazai fölénnyel kezdődött,az első tíz percben akadt lehetőség a vendégek kapuja előtt. A vendégek inkább biztos védekezésből próbáltak kontrákat építeni.  A mérkőzés derekán Tóth Dávid a jobb oldalról adott be középre,az érkező De paula Alex kapura fejelte a labdát,amit nagy bravúrral védte a vendégek kapusa,ám a kipattanóra érkezett Szabó Bence,aki közelről a kapuba passzolt,azonban a partjelző intésére a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Később a vonalban álló szurkolók elmondása szerint nem volt les.

73040526 1722839667847173 1936311964460384256 n

Rutinos játékosok mind a két oldalon.

A játékrész közepétől a vendégek is előre merészkedtek,Horváth Bencének voltak szép védései,de ezek inkább távoli lövések voltak,igazi gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani.  Csapatunk megpróbálta indításokkal játékba hozni  a támadókat,de ezekből sem alakult ki gólszerzési lehetőség. Már-már azt  gondolta a mélyen tisztelt nagyérdemű,hogy nem születik gól az utolsó etapban,ám Tóth Dávid a 87. percben a jobb oldalról a kapu elé ívelt,ahol érkezett De Paula Alex,de a vendégek rutinos játékosa Szuh Ferenc előbb érte el a labdát fejjel,a játékszer a felső lécre vágódott,onnan a kapus kezére,amiről aztán a kapuba vágódott a labda. 1:1  A gól felébresztette a vendégeket és az utolsó percekben mezőnyfölénybe kerültek,de gólhelyzetet már nem tudtak kialakítani,így a büntetőkre maradt a döntés. Az első körben De paula Alex higgadtan a jobb alsó sarokba helyezett,a vendégeknél Górácz Máté is berúgta.

72628452 1722838904513916 1352960040209743872 n

Balassa Péter és Ódor Bálint  koncentrál.

A második körben jött Lónai Ákos,aki a jobb sarokba lőtte a labdát. Horváth Bence viszont megfogta a vendégek büntetőjét. Németh Gábor következett a harmadik körben,aki csúnyán mellé.fölé vágta a labdát. A vendégek viszont belőtték Lempeg Olivér jóvoltából.  Tóth Dávid következett a negyedik körben,aki szintén a jobb alsó sarkot választotta,a labda útja pedig a kapuban ért véget. Viszont a vendégek a felső lécet találták telibe,ami azt jelentette,ha Szabó Bence berúgja,akkor A Répcelak jut tovább.  Szabó Bence pedig higgadtan a jobb alsó sarokba gurított esélyt sem adva a vendégek kapusának,aki a másik oldalra vetődött el. Így végül csapatunk jutott a negyedik fordulóba a vasi kupában,igaz ehhez egyszer időpontot kellett változtatni,háromszor pedig le kellett játszani a mérkőzést és a játékrészeket. Minden jó ha jó a vége. Reméljük ennek a hosszúra nyúlt párharcnak pont kerül a végére,és jövő héten mehetünk Győngyőshermánra a megyei II-es csapathoz vasi kupa mérkőzést játszani. A továbbjutáshoz gratuláció a csapatnak!                                                          >>További képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                           A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20883/3/1511055.html                                                                                                                             Szerző: Finta László