Gólzápor az esőben.

Répcelaki SE Sport36-Csepregi SE 9:0 (5:0)                                                                                                                                                                                                                                      Répcelaki SE Sport36: Gyécsek Martin. Rácz Milán. Németh Gábor. Harkai Dániel. Balikó Benjamin.(Tamási Roland.55') Tóth Dominik.(Varga Tamás.75') Ódor Bálint. Prystupa Kristóf. Szabó Bence.(Molnár Csaba.63') De Paula Alex.(Lónai Ákos. 77')  Gsz.:  Reichard Gábor. 6'(öngól)  Ódor Bálint. 7' 24' 92' Szabó Bence. 10'   Tóth Dávid. 37'   De Paula Alex. 47' 54'  Molnár Csaba 87'

Egy héttel a Körmendi fiaskó után és pár nappal a soha véget nem érő Celldömölk elleni vasi kupát követően hazai pályán folytatta csapatunk a bajnoki küzdelmet a Csepreg ellen. A vendégek két győzelemmel hat pottal a 13. helyről várták az összecsapást,míg csapatunk tíz ponttal de egy mérkőzéssel kevesebbet játszva a 8. helyet foglalta el a tabellán.                                                                                                                                                                                                                    A mérkőzést csapatunk kezdte jobban,a kapujához szegezte ellenfelét,és már a 6. percben megszerezte a vezetést: Egy jobb oldali beadást követő kapu előtti kavarodásban a vendégek védőjéről Reichard Gáborról a kapuba pattant a labda. 1:0 Nem sokat kellett várni a következő hazai találatra,hiszen egy percre a vezető találat után egy formás támadást követően Ódor Bálinthoz került a labda,aki közelről a jobb alsó sarokba lőtt. 2:0  A hazai offenzíva a 10.percben három gólosra növelte az előnyt: Most a mezőny egyik legjobbja Szabó Bence vihette kapura a labdát,aki a kapussal szemben nem hibázott. 3:0 Gyakorlatilag már a 10. percben eldőlt a mérkőzés,már csak az eredmény,a gólok száma volt kérdés.  Több hazai helyzetet követően a 24. percben ismét Ódor Bálint volt eredményes: Társaitól kapott remek labdát és sakk-matt helyzetben higgadtan helyezte a labdát laposan a kapuba. 4:0  A vendégek erejéből csupán a védekezésre futotta,vagy inkább arra sem,hiszen a 37. percben már öt gólosra növelte előnyét csapatunk: Szabó Bence lendületből vitte be a büntető területen belűlre a labdát a kaputól balra,majd középre adott,ahol üresen érkezett Tóth Dávid,aki az üres kapuba passzolt. 5:0 A helyzetek alapján akár nagyobb arányban is vezethetett volna csapatunk az első félidő lefújását követően,de nem elégedetlenkedtünk az öt gól miatt sem.

71711669 1718699834927823 7573036217780928512 n

A mai nap mindenki megtett mindent a győzelem érdekében.

A második félidő is ott folytatódott ahol az első abba maradt,hiszen két perc telt el a második játékrészben,amikor egy jobb oldali beadást követően a középen érkező De Paula Alex a kapuba fejelte a labdát. 6:0  Az 54. percben ismét jobb oldalról érkezett a labda a kapu elé,átszállt a hosszú oldalra ahol ketten is érkeztek a labdára,végül De Paula Alex érte el a játékszert,aki a kapu elé csúszva a kapufa mellett a kapuba juttatta a labdát. 7:0 Aztán a gólt szerző és gólpasszokat adó Szabó Bence cserével elhagyta a pályát,majd több poszton is megtörtént a frissítés. A mérkőzést továbbra is csapatunk uralta,de a vendégek is ki tudtak jönni a kapujuk elöl,sőt egy ízben Gyécsek Martinnak kellett nagyot védenie,és egy kapás lövés a bal kapufáról vágódott a mezőnybe.  A mérkőzés hajrájához érve megint a hazai támadók percei következtek. Először a csereként beálló Molnár csaba ugrott ki a védők mögül egy olyan labdával aminek szeme is volt,majd a kapussal szemben higgadtan passzolt a bal alsó sarokba. 8:0

71532203 1718699778261162 3592946825520218112 n

Prystupa Kristóf(Kapus mellett) az U19-ből jött fel és a mérkőzést végig játszva remekül mutatkozott be a felnőtteknél

Ahogy az eső is rákezdett,úgy a gólzápor sem ért véget,egy jobb oldalról beadott labda üresen találta Ódor Bálintot,aki közelről a kapuba lőtte a labdát. 9:0  Középkezdésre már nem maradt idő,a játékvezető véget vetett a találkozónak.  A Körmendi vereség után játékosaink egészen más felfogásban kezdték a mérkőzést,szemre tetszetősen,kapura veszélyesen,a párharcokat megnyerve nem adtak esélyt a vendégeknek,és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak a lelkes,ám gyenge játékerőt képviselő Csepregiek ellen. A mai nap a csapat kiszolgálta a szurkolókat,akik szép gólokat,rengeteg helyzetet és jól,harciasan játszó Répcelakot láthattak a fedett lelátón vagy az esernyők alatt. A mai eredményes,remek játékhoz gratuláció a csapatnak! A mai nap megmutatta a csapat,hogy mire képes ha minden csapatrész a legjobbját teszi ki a pályára. Jövő héten 39 perc erejéig ismét jön a CVSE Vulkánfürdő,majd a hétvégén Bükre látogat csapatunk,ahol hasonló játékkal akár a három pontot is elhozhatja az újonc otthonából. Hajrá Répcelak!                 >>további lépek>>                                                                                                                                                                                                                                                                           A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/8/1473503.html                                                                                                                          Szerző: Finta László

72127917 1718700651594408 8378484633234309120 n

A csapat két erőssége Alex és Szabó Bence beszélik meg a teendőket a mérkőzés előtt

A Répcelaki Sportegyesület 1948 óta működik. Jelenleg 3 szakosztály tartozik az egyesületbe.