Jó játékkal megérdemelt Répcelaki győzelem született ilyen arányban is.

Megyei I. Bajnoki mérkőzés:  Kiswire Szentgotthárd-Répcelaki SE Sport36 0:4 (0:2)                                                                                                                                                          Répcelaki SE:  Gyécsek Martin.  Rácz Milán. Németh Gábor. Tóth Dominik. Balikó Benjamin. (Ódor Gergő 58') Harkai Dániel.  Horváth Tamás.(Molnár Csaba. 52')  Ódor Bálint. Varga Tamás. Tóth Dávid. De paula Alex.(Lónai Ákos.81')  Gsz.:  Majczán Kevin(öngól) 6'  De Paula Alex. 21'  Ódor Bálint. 46' Molnár Csaba 58'

Jó előjel volt az U19-es mérkőzés,ahol az eddig veretlen pontot sem vesztő fiataljaink,lelkes játékkal győzni tudtak a tavalyi bajnok otthonában.,így továbbra is vezetik a tabellát.  Csapatunk javuló játéka és a vendéglátók szerényebb kezdése a bajnokságban adott okot a bizakodásra a mérkőzés előtt. Borongós időben szitáló esőben kezdték meg a felek a találkozót,ahol csapatunk lépett fel támadólag. Hamar megszerezhettük volna a vezetést,ám De Paula Alex a kapu előtt nagy helyzetben mellé lőtte a labdát.  A vendég támadás sorozat a 6. percben meghozta a vezetést: Jobb oldalon futott a Répcelaki támadás,ahol Tóth Dávid ment el,majd élesen középre adott,ahol érkezett Alex,ám védője hamarabb ért oda,de csak a kapuba tudta segíteni a labdát Majczán Kevin. 0:1 Tovább folytatódott a vendég fölény,egy előre ívelt labdát a hazai védők lekészítettek Ódor Bálintnak,aki az ajándékba kapott labdával betört a büntetőterületen belűlre,ahol a kapussal állt szemben,ám lövését a kapus lábbal védeni tudta. Majd feljöttek a hazaiak,egy kapu elé adott labda után a hazai támadó Gyécsek Martinnal állt szemben,a közeli lövést azonban Martin bravúrral védeni tudta.

69622373 1692910047506802 5122436854888529920 n

De Paula Alex hasznosan,jól játszott és gólt szerzett.

Mire teljesen felébredtek volna a hazaiak,jött a második vendég találat a 21. percben: Jobb oldalról érkezett a labda a kapu elé,ahol Alex fejelt kapura,a fejest még védeni tudta a kapus,ám a kipattanót már a támadó higgadtan passzolta a kapuba. 0:2  Majd a hazaiak előtt adódott szépítési lehetőség,a bal oldalon futott el Düh Károly, a kapusra vihette a labdát kissé balra,az emelését fogta a kapus,a kipattanót ismét a támadó emelhette az üres kapuba,ám Balikó Benjamin a gólvonalról kifejelte a mezőnybe a labdát.  Aztán egy vendég támadás végén Németh Gábor fejelhetett kapura,de a kapus a helyén volt. A hazaiak kapusa több alkalommal is szépen védett,ami azt jelentette,hogy a vendégek két gólos előnyben mehettek szünetre.  Bármit is eszelt ki a hazaiak edzője,terve hamar füstbe ment,hiszen a 46. percben a bal oldalon Ódor Bálint használta ki a védő hibáját,a labdával kapura törhetett,befelé vitte a labdát,majd a büntető területen belül külsővel laposan kirúgta a bal hosszú sarkot. 0:3 A remekül játszó,ám sérüléssel bajlódó Balikó Benjamin kért cserét az 52. percben,helyette Molnás Csaba állt be,aki hamar meghálálta edzője bizalmát:  Az 58. percben Jobb oldali szöglet átjött a bal oldalra a büntető területen belül,ahol üresen várta a játékszert,majd egyból,igazítás nélkül laposan kirúgta a jobb alsó sarkot. 0:4 Ezzel eldőlt a mérkőzés,már csak a gólkülönbség volt kérdéses. Csapatunk fölényben játszott,a hazaiak ugyan próbálkoztak támadásokat építeni,de nem tudtak helyzeteket kidolgozni.

69562697 1692910097506797 8427294522781728768 n

A védelemnek köszönhetően a négy vendég gólt nem kísérte hazai találat

A vendég kontrákban mindig benne volt a veszély,a hajrában a jól játszó Tóth Dávid ment el a jobb oldalon,a támadást középen Lónai Ákos kisérte,Dávid a lövést választotta,a kapus viszont hárítani tudott.  A mérkőzés végén az eső is rákezdett,a csapatok pedig várták a mérkőzés végét,igaz más okból kifolyólag,aztán a játékvezető véget vetett a találkozónak,amit csapatunk ilyen arányban is megérdemelten nyert meg.  Jól kezdte a találkozót csapatunk,helyzeteket dolgozott ki,és gólokat tudott szerezni,majd jó mezőnymunka mellett biztosan tartotta előnyét,amit a második félidőben hasonlóan az első játékrészhez ismételten jó és okos játékkal tovább növelte előnyét,és a helyzetek alapján akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. A vendégeknél mindenki jó teljesítményt nyújtott,és csapatként is jól működött. A hazaiak lelkesedése emelhető ki,a védelmük viszont átjáróháznak bizonyult. Jövő hétvégén hazai pályán a Rum ellen lehet tovább növelni a győzelmeink és pontjaink számát! A győzelemhez és a jó játékhoz gratuláció! Hajrá Répcelak!                                                                                                                                                          Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                           >>további képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                           A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/4/1473471.html                                                                                                                                       69662531 1692911347506672 975213212645457920 n

A Répcelaki Sportegyesület 1948 óta működik. Jelenleg 3 szakosztály tartozik az egyesületbe.