A kimaradt helyzetek után a vége szorosra sikeredett.

Répcelaki SE Sport36-Lorry GM kft Szarvaskend 3:2 (2:1)                                                                                                                                                                                                      Répcelaki SE Sport36:  Gyécsek Martin. Rácz Milán. Németh Gábor. Tóth Dominik. Balikó Benjamin.(Ódor Gergő.28')  Harkai Dániel. Horváth Tamás. Ódor Bálint. Varga Tamás.  Tóth Dávid. De Paula Alex(Lónai Ákos. 59')  Gsz.: De Paula Alex. 11'    Ódor Bálint. 37'  Tóth Dominik. 56'

Balikó Benjamin sérülten vállalta a játékot,Graszl Károly balesetet szenvedett,így több hónapig nem tud játszani,korábban ketten távoztak,Molnár Csaba pedig egy mérkőzéses eltíltását töltötte,így az első mérkőzésen még hét csere mára alaposan lecsökkent.  A kispadon Ódor Gergő,a sérüléssel bajlódó Tamási Roland, Lónai Ákos és a kapus Horváth Bence ült, A kezdőben Varga Tamás kapott helyet és a Lukácsházán hiányzó Tóth Dominik rendelkezésére állt Balassa Péternek. A lelátóra szép számban érkeztek vendég szurkolók,viszont a szájukat elhagyó mondatok már kevésbé voltak szépek,a játékosainkat és az edzőnket válogatott trágárságokkal illették,még ebben  fel kell nőniük a megyei I. osztály színvonalához...

69289634 1686848778112929 1486697930168467456 n                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Horváth Tamás harcol a labdáért.

Már az első percben megszerezhette volna csapatunk a vezetést,Tóth Dávid ugrott ki a védők mögül,a kapusra vihette a labdát,ám emelését a kapus védeni tudta. A mérkőzés gyors gólváltással folytatódott,a 9. percben az addig kapura veszélytelen vendégek támadása hosszúra sikeredett,a labda Gyécsek Martinhoz került az alapvonalon a kaputól balra,ám a kapus körülményeskedett,a támadó odaért majd elvette a kapustól a labdát,középre adott,az érkező Velekei László pedig az üres kapuba helyezte a labdát. 0:1 A középkezdést követően csapatunk támadásba lendült, a 11. percben egy szemre tetszetős játékot követően a sakk-mattra kijátszott helyzetben Alex kapott labdát,aki üresen a kaputól öt méterre a kapuba passzolt. 1:1 A gólt követően hazai fölény alakult ki,helyzetek is adódtak a vendégek kapuja előtt,Közben Balikó Benjamin a 28. percben cserét kért sérülése miatt. Ódor Bálint lépett meg a védők között,és kapusra vihette a labdát,ám emelése túl magasra sikeredett,és a labda a kapu felett hagyta el a játékteret. Majd Alex rúghatott volna gólt,de az első lövését a kapus fogta,a kipattanót pedig a bal kapufára lőtte a támadó. A hazai fölény a 37. percben gólt eredményezett,a nagy kedvel játszó Ódor Bálint lendületből ment el a bal oldalon,majd betört a büntető területen belűlre,befelé csinált még egy cselt a kapus mellett,majd a kapu közepébe lőtt. 2:1 Az első játékrész végén Horváth Tamás vitte be a labdát a büntető területen belűlre,ahol szabálytalanul állították meg,ám a játékvezető sípja néma maradt. Az első félidő végén megérdemelt hazai vezetésnél térhettek pihenőre a felek. A második játékrész is hazai fölénnyel és helyzetekkel kezdődött, Az 56. percben a hazi támadások közepette a vendég védelem hibázott,rossz ütemben léptek oda,amikor már a labda messze járt,így a játékvezető a büntető pontra mutatott. A labda mögé Tóth Dominik állt,aki magabiztosan a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 3:1 Tovább tartott a hazai támadás sorozat,elöl már a csereként beállt Lónai Ákos okozott veszélyt a kapu előtt. Egy bal oldali támadást követően a labda a kapu elé érkező Lónai Ákost találta meg,aki visszapasszolta a labdát a büntető pont környékén érkező Ódor Bálintnak,aki nagy helyzetben fölé lőtt.

69544426 1686848698112937 5949373928026669056 n

Varga Tamás és Balogh Bence,aki tavaly még a Répcelakot erősítette.

Majd egy hazai támadás végén a labda a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Több kimaradt hazai helyzetet követően alább hagyott a hazai támadás sorozat,a fáradni látszó vendégek cserékkel próbáltak frissíteni. A lelkesen játszó vendégek főlényt harcoltak ki a hajrához érve,és kapu elé beívelt labdákkal próbáltak veszélyt teremteni a kapu előtt. A 78. percben az eredményre rátelepedő csapatunk mellett ismét Velekei László villant,a büntető terület bal sarkából lövésre szánta el magát,a labda pedig védhetetlenül a bal felső sarokba vágódott. 3:2 A hátralévő időben a vendégek mindent megpróbáltak,de a védelem a helyén volt,így a végén megszületett az első Répcelaki győzelem a bajnokságban. A gólhelyzetek alapján akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna,ám a kihagyott helyzetek a végén majdnem megbosszulták magukat. A hétkőzi vasi kupa mérkőzés után ma is bebizonyosodott,hogy nincs az az előny,amikor ki lehet engedni.mert ennek egyszer meg kell fizetni majd az árát.  A győzelemhez és a helyenként jó játékhoz gratuláció! Jövő szombaton Szentgotthárdra utazik a Répcelaki SE Sport36, ahol az eddig pont nélkül álló vasutas csapattól  kell elhozni a három pontot. Hajrá Répcelak!

Szerző: Finta László                                                                                                                                                                                                                                                                       >>További képek>>                                                                                                                                                                                                                                                                    A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/3/1473467.html