Megérdemelt vendégsiker született a nyitó fordulóban.

Megyei I. Bajnoki mérkőzés: Répcelaki SE Sport36-Egyházasrádóci SE 1:2 (0:0)

Répcelaki SE:  Gyécsek Martin. Rácz Milán. Németh Gábor. Graszl Károly. Harkai Dániel.(Tóth Dávid.46') Tóth Dominik. Baikó Benjamin.(Markó Marcell.77') Ódor Bálint.  Horváth Tamás. Horváth Szilárd. (Tamási Roland.46') De Paula Alex. (Molnár Csaba.69')  Gsz.: Tóth Dávid. 59'

További képek>                                                                                                                                                                                                                                                                                   A mérkőzés jegyzőkönyve: https://adatbank.mlsz.hu/match/52/18/20840/1/1473451.html

Graszl Károly igazolása megérkezett,így már csak Szabó Bence papírjaira kell várni.,tehát még bővebb keret állt rendelkezésére Balassa Péternek,akinek kellemes gondjai adódhattak a mérkőzés előtt,hiszen nem kevesebb mint hét csere játékos állt rendelkezésére. Mintegy háromszáz néző gyűlt össze a búcsúi találkozóra,sokan érkeztek Egyházasrádócról is.  A létesítmény másik feléből beszűrődtek a pályára  a búcsú hangjai,ami a lelátó zajával vegyülve remek hangulatot biztosított a szép számban kilátogató szurkolóknak,nézőknek.  A mérkőzés nagy melegben kezdődött,a fedett lelátó árnyékot biztosított a felújított tribünön helyet foglalóknak. Ez a szép létesítmény és a hazai szurkolók megérdemlik,hogy ismét dobogós helyek egyikéért harcoljon csapatuk. Nézzük hogy az első forduló méltó volt e az álmainkhoz.  Az első percek hazai fölénnyel teltek,ám a vendégek nem csak védekezésre rendezkedtek be,a megszerzett labdákat követően nem kevesebb mint három támadó indult meg várva az indításokat.  Míg csapatunk lassan szövögette a támadásokat,addig a Rádóciak a biztos védekezés után hamar a kapunk elé értek,ahol gólveszélyt jelentő helyzetekig jutottak. Az első hazai helyzetre a félidő hajrájáig kellett várni,amikor bal oldalról kapott labdát az érkező De Paula Alex,aki átvette a labdát a büntető területen belül,majd tisztára játszotta magát és laposan a jobb sarkot célozta meg,ám a vendégek kapusa óriásit védett,szögletve tolva a játékszert.

68425560 1676267479171059 8209918136212783104 n

Ma a pontrúgások sem okoztak veszélyt a vendég kapu előtt.

A másik oldalon Gyécsek Martin védte a már gólt kiálltó vendégszurkolók nem kis bánatára a kapu előtt pattogó labdát. Az első félidő képe alapján elmondhatjuk,hogy a vendégek akarata érvényesült,a taktikájuk ült,csak a gól hiányzott a játékukból,míg csapatunk nem tudott igazából üzemi hőfokon működni. Így a szünetben kettős cserére szánta el magát Balassa Péter,bejött Tamási Roland,aki több mint egy éves kihagyást követően tért vissza,és Tóth Dávid érkezett a támadásokat segíteni. A második félidő első negyed órájában hazai fölény alakult ki, lehetőségek adódtak a vendégek kapuja előtt,sőt De Paula Alex fordulatból leadott lövése centikkel ment el a bal alsó sarok mellett. A hazai fölény az 59. percben meghozta a gyümölcsét gól formájában: Szabadrúgáshoz jutott csapatunk a kapuval szemben mintegy tizenhét méterre,a labda mögé Tóth Dávid állt,aki egy laza mozdulattal a jobb felső sarokba tekerte a labdát. 1:0 Tovább tartott a hazai fölény,ám a 63.percben egy eladott labdát követően ismét megindultak a vendég támadók,akiket Graszl Károly csak sárga lap árán tudott megállítani,mást nem igen tehetett. a szabadrúgás a bal alsó sarokba tartott,ám Gyécsek Martin a kapufa segítségével hárítani tudott,azonban nem szabadult fel a kapu,a labda a vendégekhez került,akik középre ívelték a játékszert,ahol csak Répcelaki játékos tartózkodott,azt gondolta a mélyen tisztelt publikum,hogy felszabadult a kapu,ám Tamási Roland le akarta venni a labdát,de rosszul ért hozzá,a kezét is érintette a játékszer,a játékvezető pedig azonnal a büntető pontra mutatott. A büntetőt Mersits Dávid magabiztosan értékesítette. 1:1

68634557 1676267159171091 3770472443932573696 n

A szép számú nézősereg győzelmet várt a búcsúi mérkőzésen.

A gólt követően próbált újítani csapatunk,ám kapkodó lett a játék,míg a vendégek a már bevállt taktikával folytatták tovább a mérkőzést. Az Egyházasrádóci ellentámadások rendre veszélyt jelentettek a hazai kapu előtt,a 63. percben sokadik vendégkontra után nagy helyzetben még védeni tudott a remekül védő Gyécsek Martin,ám a lecsorgó labdára Horváth Viktor érkezett,aki az üres kapuba passzolta a labdát. 1:2 A gól után a játék képe nem változott,csapatunk repertoárja  csupán a csereként beállt Molnár Csaba nagy bedobásaival bővült,de ezek nem jelentettek komoly helyzetet a vendégek kapuja előtt. Viszont a vendég kontrák után Gyécsek Martin bravúrjaira volt szükség,hogy ne nőljön tovább a vendég előny. A mérkőzés végén akadt kakaskodás,időhúzás,minden amit ilyenkor egy vendég csapat a vezetésekor csinál,a hazai szurkolóknak persze ez nem tetszik,de az vesse rájuk az első követ aki nem ezt cselekedte volna hasonló helyzetben.  Négy perc hosszabbítást követően a játékvezető hármas sípjele véget vetett a mérkőzésnek,ahol teljesen megérdemelt vendégsiker született. Reménykedjünk a jobb folytatásban,hiszen ez a játékosállomány többre képes mitnt amit ma bemutatott. Jövőhétvégén Lukácsházára látogat csapatunk,ahol lesz lehetőség a javításra! Hajrá Répcelak!                                                                                                                                                        Szerző: Finta László

A Répcelaki Sportegyesület 1948 óta működik. Jelenleg 3 szakosztály tartozik az egyesületbe.