A mai gólzáporos győzelem nyolcadik helyet hozott a bajnokság végén.

Labdarúgás hírek Finta László Találatok: 543

Répcelaki SE Sport36-Petőfi SE Vasszécseny 6:0 (1:0)

Répcelaki SE:                                                                                                                                                                                                                                                                                          Gyécsek Martin. Rácz Milán.(Kossuth kornél. 81') Németh Gábor. Harkai Dániel.  Tóth Dominik.(Kónya József 86') Ódor Bálint. Horváth Tamás.(Balogh Bence. 73') Balikó Benjamin.  Catomió Balázs.(Molnár Csaba.28') De Paula Alex.(Lónai Ákos. 57') Horváth Szilárd.           Gsz.: Ódor Bálint. 30'   Horváth Szilárd. 47' 61'  Lónai Ákos. 79' 83'    Molnár Csaba 85'

Mind a két csapatnak maradt még tét az utolsó fordulóra. A vendégek egy esetleges győzelem esetén lett volna esélyük a bentmaradásra,míg csapatunk egy Rábapatyi és Egyházasrádóci pontvesztés,Csepregi vereség esetén a nyolcadik helyen végezhet ha kihasználja a hazai pálya és a nagyobb játéktudás előnyét és győzni tud.                                                                                                                                                                                                                                                                                        A mérkőzés első percei mezőnyjátékkal telt nem forogtak veszélyben a kapuk. Egy ideig egyenrangú felek küzdöttek a pályán. A félidő derekán egy formás Répcelaki támadás alakult ki a bal oldalon,majd a középre adott labda üresen találta Horváth Szilárdot,a kapus is verve volt,ám a rutinos játékos közelről a felső lécet találta telibe . A 30. percben szabadrúgáshoz jutott csapatunk az alapvonaltól négy méterre,a labdát laposan az érkező Ódor Bálint kapta,a beadásra váró védelem magára hagyta,így a játékos senkitől sem zavartatva a kaputól mintegy tíz méterre a jobb sarokba lőtte a labdát.1:0 A gól után érthetetlen módon a vendégek játékosa Kiss Balázs a játékvezetővel kezdett el vitázni,aki kiállította a magáról megfeledkezett játékost.  A gólt követően hazai fölény alakult ki a pályán,de egy vendég fejest is meg kell említeni,ami a kapu fölé szállt.  Gól az első játékrészben már nem született így hazai előnnyel fordultak a felek.

61967147 1611653892299085 1756941537335312384 n                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Az első gól előtti pillanatok.

A második játékrészt góllal kezdte csapatunk,De Paula Alex bokából idította a bal oldalon Ódor Bálintot,aki elment a szélen az alapvonalig,majd laposan középre adott,az érkező Horváth Szilárd érkezett,aki most nem hibázott,egyből a bal alsó sarokba lőtt. 2:0  A gól után az amúgy is emberhátrányban játszó vendégek  megrogytak,a hátsó alakzatuk szét esett,és csapatunk rendre alakította ki a helyzeteket. A 61. percben Horváth Szilárd kapott remekbe szabott labdát,aki a bal oldalon vihette be a büntetőterületen belűlre a játékszert,majd hét méterre a kaputól a jobb felső sarokba bombázott. 3:0  Tovább tartott a hazai fölény,ami helyzetekben és gólokban is megmutatkozott. A 79. percben csereként beállt Lónai Ákos egy jobb oldali akció után kapott lapos labdát a kapu előtt,a támadó pedig a kapuba passzolt. 4:0  Nem sokat kellett várni a következő hazai találatra,hiszen a 83. percben ismét Lónai Ákos kapott labdát gólhelyzetben,aki most sem hibázott,így megszerezte maga második,csapata negyedik gólját. 5:0 Két perc elteltével a védők mögé belőtt labdára Molnár Csaba érkezett,aki a kapusra vihette a játékszert,a hálóőrt is átcselezve végül laposan a kapuba gurított. 6:0  A játékvezető nem hosszabbított,így fölényes győzelmet aratott csapatunk,az első játékrészben jól játszó vendégek ellen,akik a kiállítást követően már nem voltak egy súlycsoportban csapatunkkal szemben. A hazai győzelem azt jelentette,hogy a Vasszécseny kiesett a megyei I. osztályból,csapatunk pedig a nyolcadik helyen végzett,hiszen a Rábapaty és az Egyházasrádóc döntetlent ért el,a Csepreg pedig kikapott Szentgotthárdon. A győzelemhez és a kiharcolt nyolcadik helyhez gratuláció a csapatnak és edzőjének egyaránt. Az őszi nyolc pont és utolsó helyezést követően tavasszal harmincegy pontot szerzett csapatunk,amivel rászolgált a bajnokság végén a nyolcadik hely megszerzésére. Az egész tavaszi hadjáratért köszönet a csapatnak és az edzőjének,hiszen a megtépázott tiszteletet,a csapat nevét tudták helyre tenni,mind a hazai mind pedig az idegenbeli mérkőzéseken érezni lehetett,ahogy teltek a mérkőzések,úgy jött vissza az ellenfelek tisztelete a csapat felé,és a lagjobbak is tartottak a Répcelaktól,nem véletlenül,hiszen az első helyen állók egyike sem tudott nyerni csapatunk ellen. Kilenc győzelem mellett négy döntetlen és két vereség a tavaszi mérleg. Gratuláció és jó pihenést a nyárra,majd jó felkészülést az elkövetkező bajnokságra! Hajrá Répcelak! Tűzzel-Vassal!