02 sze
2017

Vasszécsenyben vehet revansot a kupafiaskóért labdarúgó csapatunk

2017.  szeptember 03. 16:30, Petőfi SE Vasszécseny - Répcelaki SE

A múlt heti biztató játékot követően Vasszécsenyben folytatja a bajnoki menetelést csapatunk. Szerdán az Illés Akadémia U19-es csapata ellen játszottunk felkészülési mérkőzést,ahol igaz sokan hiányoztak mind a két oldalon,de ami szembetűnő volt,hogy a végén erővel felvettük a versenyt a Haladás utánpótlás csapatával. Tehát a nyári munka a celldömölki mérkőzés után szerdán is látható volt. A vasárnapi találkozón Németh Gábor(Bika) eltiltás miatt nem játszhat és Baranyai Áron játéka is kérdéses kisebb sérülése miatt. No meg ott az utánpótlás,azt is csak fel kell tölteni játékosokkal,kérdés hogy mennyi Répcelaki fiatal gondolja úgy,hogy akár focival és ez által  társasági élettel is el lehet tölteni pár órát. Mindenesetre bő keretből tudja pályára küldeni Tóth Zsolt a csapatát,de mennyivel könnyebb lenne az élet,ha a 2600 valahány lakosú városunkból és környékéről össze tudna jönni hétről hétre 14-15 fiatal hogy segítségére legyen lakhelyének,szűk hazájának. És mondjuk bajtársiasságból küzdjenek egymásért. A hazaiak a harmadik kupa fordulóban még az első félidőben 1:0-ra vesztésre állt,majd rúgott egy hatost a második félidőben a Király SZE csapatának,így az országos táblára jutott. A bajnokságot két vereséggel kezdték,hazai pályán a Kőszegiek ellen 4:3-ra kikaptak,majd vasváron jöttek fel 4:1-ről 4:3-ra,de így is vereséggel távoztak. Láttuk őket hogy mire képesek,Répcelakon az első játékrészben több helyzetet kihagytak,majd széllel szemben már nem volt bennük veszély,a gólt nekünk köszönhetik. Ha már itt tartunk,ez a mérkőzés kiváló a revansra,arra hogy megmutassuk a hazaiaknak,hogy tudunk mi a kupamérkőzésen látottakhoz képest sokkal jobban is játszani. persze ahhoz hogy a csapat elérje a célját,száz százalékot kell nyújtania,hiszen a hazaiak eredményei a vereségeket is beleszámítva tiszteletet érdemlőek. Minden meccs más,de ilyenkor azt szokták mondani: ha úgy játszunk mint egy hete a Celldömölk ellen,akkor minden esély megvan elhozni a három bajnoki pontot Vasszécsenyből. Tegnapi kézilabda mérkőzésen telt ház volt,ez legalább 300 embert jelentett hivatalosan,de lehet hogy ez a szám ennél több volt. Ebből is kitűnik hogy a Répcelakiak szeretik a sportot,és ha van miért összejönni,akkor megteszik azt szép számban. Úgy kell játszani a csapatnak hétről hétre,hogy a nézők szép lassan visszaszivárogjanak a mérkőzésekre,és ne csak a rangadókon legyenek sokan,hanem egy átlagos bajnoki mérkőzésen is,mert a labdarúgás a legnépszerűbb sportág,erre őrülnek meg az emberek,erre vonulnak 30 ezren Marseillle-ben a magyar szurkolók. És ezért lesznek az Üllői úton 22 ezren a portugálok ellen vasárnap este. Szóval gyerekek holnap mindent bele,győzelemre fel! Tűzzel-Vassal! Hajrá Répcelak!

Szerző: Finta László

A Répcelaki Sportegyesület 1948 óta működik. Jelenleg 3 szakosztály tartozik az egyesületbe.