29
2017

Közönségszórakoztató játékkal búcsúzott az idény utolsó hazai mérkőzésén a szurkolóktól csapatunk

Répcelaki SE-Vasvár VSE 4:0 (0:0), megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés.

Répcelaki SE: GYÉCSEK MARTIN. TÓTH DOMINIK . NÉMETH GÁBOR.  CSORDÁS LÁSZLÓ . LÓNAI ÁKOS .  JORDÁN BENEDEK.( FARKAS BENCE.46.) SZABÓ BENCE(BALOGH TAMÁS.75’)  BARANYAÁRON. KISS TIBOR. BEZDI DOMINIK. CATOMIO BALÁZS(HARKAI DÁNIEL.66’)
GSZ.: LÓNAI ÁKOS 26’
          JORDÁN BENEDEK 33’
          TÓTH DOMINIK. 42’
          CSORDÁS LÁSZLÓ 54’

Szombati mérkőzés időpontjában a Rakurai  ifjú karatésai várpalotán voltak megmérettetésen,így e sorok írója is velük tartott,utólag pedig Konrád Pétert,egy csupa szív nagyszerű embert kértem meg,hogy mint a Vasvár vezetőedzője írjon beszámolót a mérkőzésről,aki szívesen elfogadta a kérést,aki képekkel,sőt egy videóval is megörvendeztetett. A felvételen a mérkőzés előtt  Balassa Péter ünnepélyes búcsúztatója látható. Tehát a következő sorok írója  Konrád Péter a Vasvár vezetőedzője,aki a következő képen látta a találkozót:

A Répcelak az idei bajnokság utolsó hazai mérkőzésére készült, ami komoly téttel bírt, hiszen a képzeletbeli dobogó harmadik fokán várta a kezdő sípszót az együttes és ahhoz, hogy a pozícióját biztosan megőrizze a Répcelak csak a győzelem volt elfogadható eredmény. A Vasvár egy kifejezetten jó és eredményes tavaszt produkálva a mérkőzést megelőzően már biztosította a következő évi bajnokságra a tagságát a megyei I. osztályban, azonban egy kiváló körülményekkel rendelkező, kiemelkedő tudással rendelkező, szervezett csapattal való találkozás csak motivációt jelenthetett (volna) a vendégeknek. A mérkőzést megelőző héten a Vasvár meggyőző, minőségi játékkal múlta felül a Nádasd csapatát, míg a Répcelak komoly terhelés után volt kénytelen kifutni a pályára, hiszen az aktuális bajnoki mérkőzését sikeresen letudva a hét közepén még várt a répcelaki játékosokra egy nagy megmérettetés, hiszen a Magyar Kupa Vas megyei döntőjére voltak hivatalosak, ahol sikeresen véve az akadályt kupagyőztesként hagyhatták el a játékteret. A mérkőzés kezdő sípszavát megelőzően szép és egyben fájó búcsúnak lehettek szem és fültanúi a kilátogató nézők: Balassa Péter, aki 2011-től játékosként, majd 2012-től játékos-edzőként tett meg mindent a Répcelak sikeréért utolsó hazai mérkőzésére készült, sok megnyert csata, bajnoki érmek, kupagyőzelem után a kiváló sportember bejelentette, hogy az aktív pályafutását a bajnokság végén befejezi. Ami biztos, a vas megyei labdarúgás egy kiváló játékost és szakembert veszít el egy személyben, azonban talán joggal bízhat benne mindenki, hogy ez a búcsú nem végleges lesz. Elkezdődött a mérkőzés és az első negyedórában úgy nézett ki, tartalmas 90 percet láthatnak a szurkolók. Ugyan rendezettebbnek és egységesebbnek tűnt a Répcelak, a Vasvár is próbált futballt bemutatni a pályán, azonban már ekkor érezhető volt, hogy a koncentráció a vendégeknél valahol Vasvár és Répcelak között elveszett. A mérkőzést megelőző komoly terhelés ellenére a Répcelak tűnt frissebbnek, a percek múlásával előbb átvették a mérkőzés irányítását, majd egyre nagyobb nyomás alá helyezték a Vasvárt. Ehhez kellett egy nagyon fegyelmezett, kimagasló egyéni teljesítményeket produkáló hazai csapat és kellett egy egyre hitehagyottabb, helyenként félénknek tűnő Vasvár. A jó szimatú hazai és vendég drukkerek szerint is benne volt a levegőben valami és valóban, érett a répcelaki első találat, amire 26 percet kellett várni. A vasvári védelem több eladott labda után "végre" pontosan passzolta el magát a saját védő harmadában, amit Lónai Ákos köszönt szépen és megérdemelt előnyhöz juttatta csapatát (1:0). Ugyan ekkor még nem volt nyilvánvaló, de utólag kijelenthető, a bevitt találat el is döntötte a mérkőzés kimenetelét. Az a Vasvár, aki tavasszal szinte minden mérkőzésén fegyelmezett, taktikus, dinamikus játékot produkálva veszélyt jelentett minden aktuális ellenfelére, ezen a játéknapon kapitulált. 5 percet kellett várni a következő répcelaki gólra: menetrend szerint érkezett egy vasvári "extra", gyertya rúgó világbajnokságon biztos érmes helyezést érő megmozdulás után az első játékrészben kimagasló teljesítményt nyújtó Jordán Benedek igazolta klasszisát (2:0). Egy jó 10 perc volt vissza az első játékrészből, azonban a biztos vezetés tudatában sem vett vissza semmit a lendületéből a Répcelak. Percenként szállították az ígéretes helyzeteket, a Vasvár pedig csak asszisztált ehhez. Felborult a pálya, azonban vagy - vasvári oldalról nézve - a jó szerencsének, vagy a még pulzussal rendelkező Smolczer Róbert védéseinek köszönhetően nem duplázódott meg a répcelaki előny. Úgy nézett ki, hogy valahogyan kihúzza a Vasvár két kapott góllal a félidőt, azonban jött a 42. perc és a kegyelemdöfés: Csordás László sokadik mértani pontosságú labdájával Tóth Dominik robogott el a jobb oldalon és életerős lövése utat talált a vendég kapuba (3:0), így tetemes répcelaki előnnyel vonultak pihenőre a mérkőző felek.

A lényegi kérdések el is dőltek az első játékrészben, a második félidő nyitott kérdése csak az volt, hogy képes-e a Vasvár megakadályozni a Répcelakot abban, hogy a vendéglátók kiütéses győzelemmel fejezzék be a találkozót. Erre a kérdésre az 54. perc eseményei adtak vasvári szempontból elkeserítő választ. Jó 20 méterre a vasvári kaputól jutott szabadrúgáshoz a Répcelak, a labda mögé az egész mérkőzésen tanári játékot bemutató Csordás László állt, akinek pontrúgásai egészséges lő távon belülről minden hálóőr rémálma. Sorfal ide vagy oda, a répcelaki karmester mértani pontossággal helyezte a játékszert a vasvári kapu bal alsó sarkába (4:0). A játékrész és a mérkőzés hátralévő idejében répcelaki örömfocit láthatott a publikum. Dinamikus, minőségi, magas színvonalú, sok passzos játékot mutatott be a Répcelak, a Vasvár pedig számolta a perceket a lefújásig. Több találat ugyan nem esett a mérkőzésen a rengeteg helyzet ellenére, azonban ha pontozó bírók is ültek volna a lelátón, valószínűleg technikai KO-val leléptették volna a Vasvárt. A Répcelak ilyen arányú győzelme is teljesen megérdemelt volt, hiszen minden tekintetben felülmúlták ezen a játéknapon azt a Vasvárt, aki enerváltan futballozva, tudásának a töredékét vitte csak ki a répcelaki pályára, így nem tudott méltó ellenfél lenni ezen a mérkőzésen. A répcelaki labdarúgók ezzel a kiváló játékkal és győzelemmel roboghatnak tovább a dobogó felé, a vasvári játékosok pedig gyorsan felejteni szeretnének, utolsó hazai és egyben idei bajnoki mérkőzésükön a répcelaki fiaskót javítva minőségi játékkal szeretnének elbúcsúzni a vasvári szurkolóktól.

A Répcelaki Sportegyesület 1948 óta működik. Jelenleg 3 szakosztály tartozik az egyesületbe.