25 sze
2017

Magabiztos győzelemmel kezdte az idényt a kézilabdacsapat

Vasárnap késő délelőtt, kora délután játszotta első bajnoki mérkőzését a 2017-18-as szezonban a Répcelaki SE felnőtt női kézilabdacsapata, az ellenfél pedig a Répce Sportcsarnokban megrendezett találkozón a Győrzámoly együttese volt.

Az eredeti tervek szerint a hosszú szünet után ismét kiírt Vas megyei bajnokságban indult volna a Mészáros-Varga Brigitta játékos edző és Turai László szakosztályvezető által irányított gárda, azonban a versengésre végül csak 3 együttes nevezett, így végül – érhető okokból – nem sikerült elindítani a versenyfutást, a Répcelak pedig az előző évekhez hasonlóan a Győr-Moson-Sopron megyei bajnokságban indult el.

A nyitó mérkőzésen az előző szezon 5. helyezettje, a Győrzámoly látogatott Répcelakra, az összecsapás pedig a kezdő sípszótól a magabiztos hazaiak elképzelései szerint alakult. Az eredményes támadójátékhoz nagyon jó kapusteljesítmény is társult, így a félidei 6 gólos vezetést (14-8) követően végül 29-13-as sikerrel zárt a Répcelaki SE különítménye.

Folytatás szeptember 30-án, 17 órakor a Kimle elleni idegenbeli mérkőzésen.

A Répcelaki Sportegyesület 1948 óta működik. Jelenleg 3 szakosztály tartozik az egyesületbe.